1. Anasayfa
 2. Dekorasyon

Rattan Bahçe Mobilyası Kullananlar Bu 6 Bilgiye Dikkat!

Rattan Bahçe Mobilyası Kullananlar Bu 6 Bilgiye Dikkat!

Rattan bahçe mobilyası ürünlerine olan ilgi özellikle yeni nesil mobilya ve dekorasyon anlayışında yoğunlaşmıştır. Çünkü bu modeller gerek dayanıklılığı gerekse diğer bahçe mobilyası ile olan uyumu konusunda büyük avantajlara sahiptir.

Divona Home rattan bahçe mobilyası ürünleri zamansız tasarım özellikleriyle her zaman şık dekorasyon yaratmaktadır. Peki kullanırken ve aynı zamanda bu modelleri seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Rattan kalitesi avantajı nedir?

Rattan Bahçe Mobilyası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Rattan, yapısı ve dokusu gereği oldukça hafif olmasına rağmen dayanıklıdır. Modern, şık ve konforu bir arada bulunduran rattan model bahçe mobilyası diğer materyallere tragmen özellikle son dönem bahçe ve ev dizaynında fazlasıyla tercih edilmektedir. Peki rattan bahçe mobilyası ürünlerinin birbirinden farklı avantajları nelerdir?

                            Rattan Bahçe Mobilyası Avantajları
Doğal ve Çevre Dostu Malzeme Doğal malzemeden yapıldığı için insan sağlığına asla zararı olmayan üründür. Bu şekilde ayrıca geri dönüştürülebilir yapısı ile de çevre dostudur. Rattan hızlı şekilde büyüdüğü için, kimyasal vermeye gerek kalmayan nadir bitkilerden biridir.
Dayanıklılık Esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde ister doğal ister sentetik rattan bahçe mobilyası uzun ömürlülük vadeder.

Ayrıca hava koşullarına karşı son derece sağlamdır. Su, nem, yağmur, kar, güneş, rüzgar gibi sert hava koşullarına en dayanıklı malzeme kalitesine sahiptir.

Aşınma, çürüme ve eskime gibi sorunlar yaşanmaz.

Estetik Görünüm Doğal görünümlü örgü desenleriyle modernliği ve sadeliği bir arada sunan yapıdadır. Farklı tarz ve tasarımları mevcut olup, bahçe salıncağı başta olmak üzere diğer mobilyalar ile uyumludur.
Hafif ve Portatif Yapı Hafif ve portatif oluşu kolay hareket sağlayacağı için kullanım aşamasında pratiklik sağlar.
Konfor Genellikle rattan bahçe mobilyası ürünlerinde konforlu minder ve yastık aksesuarları kullanılır. Bu durum,  rattanın kalitesine en uygun konforu sağlama konusunda etkilidir.
Su Geçirmez Kalite Su geçirmez özelliği sayesinde dış mekanlar için en uygun modellerden biridir.

Ayrıca UV ışınlarına karşı dayanıklı yapısı asla yıpranma ve solma yapmaz.

Rattan Bahçe Mobilyası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Rattan bahçe mobilyası alırken ya da kullanırken dekorasyondan bakımına kadar dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Pek çok avantaj sunan bu modellerin kullanma aşamasında sağlayacağı konfor, diğer modellerden farklı olmalıdır. Peki bu aşamada nelere dikkat etmelisiniz ki kaliteli rattan bahçe mobilyası aldığınızı anlayabilirsiniz?

1 – Kaliteli Malzeme ile Yapıldığından Emin Olun!

İyi kalitedeki malzemeyle yapılmış rattan modelleri büyük bahçe alanlarından balkon, teras, cafe, ev, ofis gibi mekânlara varana kadar her ortama uygundur. Özellikle dış mekanların kötü hava şartlarına en uygun dayanıklılığı ile Divona Home sitesinde ilgililerini beklemektedir.

İyi rattan bahçe mobilyası uzun süre toz, kir, leke, yağmur, su, güneş gibi hava koşullarından etkilenmez. Rattan bahçe mobilyası kullanırken özellikle bu noktaya dikkat etmelisiniz.

2 – Dış Hava Şartlarına Dayanıklılığına Bakın!

Dış mekanların en gözde dekoratif ürünlerinden olan rattan mobilyalar, her türlü hava koşuluna dayanıklılığı ile bilinmektedir. Kolay kolay eskime, yıpranma, solma durumları olmaz. Çünkü rattan bahçe mobilyası ürünlerinde kötü hava şartlarına direnç gösterme ve bulunulan iklime uyum sağlama vardır. Peki dayanıklı rattan nasıl anlaşılır?

Uzun yıllar boyunca severek ve ilk günkü sağlamlığı ile kullanacağınız ürünleri, sıradışı tasarımlar ile dekore edebilirsiniz. Bunun için Divona Home birinci sınıf rattan kalitesi ile yapılmış bahçe mobilyası için web adresine giriş yapabilirsiniz.

3 – Rattan Bahçe Mobilyası Gerçekliğine Göz Atın!

Rattan bahçe mobilyası kullanırken gerçekliğini anlamanın birçok yolu vardır. Ürünler ister sentetik isterse doğal rattan malzemesi ile yapılmış olsun, birkaç detay ile kalitesini kolayca anlayabilirsiniz.

Özellik Gerçek Rattan Bahçe Mobilyası Kalitesi Gerçek Olmayan Rattan Kalitesi
Örgü Detayı Gerçek ve kaliteli rattan bahçe mobilyası ürünleri kolay kolay esneme yapmaz. Örgüler arasında gevşeme ve kopma varsa kalitesiz seçim yapmış olursunuz.
Konforlu Oturma Alanı Rattan bahçe mobilyası ürünleri oldukça ortopedik kalitede üretilmiştir. Yani uzun süreli oturmalarda dahi vücudun anatomik yapısını yormamaktadır. Oturma yüzeyi ve sırt destek yastıkları konforludur. Oturduğunuz zaman köşelerden örgü çıkıntıları varsa veya pürüzlere bağlı batma vb. durumları yaşıyorsanız yanlış tercih yapmış olursunuz.
Ürün Kalitesi Renk solması, aşınma, çürüme gibi dayanıklılığa ters durumlar yaşanmaz. Ayrıca suya karşı dirençlidir. Kolay şekilde örgülerde kopma, suya karşı yıpranma, güneşe karşı solma oluşuyorsa yine hatalı seçim yapmış olursunuz.

4 – Bakım Noktasındaki Konfora Dikkat Edin!

Rattan bahçe mobilyası kullanırken aynı zamanda bakımı noktasında dikkat etmeniz gereken detaylar olacaktır. Gerçek kalitedeki Divona Home rattan ürünleri asla ekstra bakım gerektirmeyeceği için konforlu kullanım fırsatı sunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken nemli bez ve doğal temizleyici ürünler ile düzenli hijyen sağlamaktır. Ayrıca mobilyaları koruma yönünde yapacaklarınız;

 • Suya karşı dayanıklı modeller kir, leke tutmayacağı için bakımında gereksiz su kullanmamaya çalışın.
 • Bahçe mobilyası örtüleri ile kullanmadığınız zamanlarda mobilyaları korumaya alın.
 • Güneş ile doğrudan temasını kesmek için en uygun dekorasyon alanını belirleyin.

5 – Alüminyum İskeletteki Rattan Bahçe Mobilyası Ürünlerini Tercih Edin!

Sağlam rattan mobilyalarında genellikle ya iskeletinde ya da bağlantı yerlerinde alüminyum parçalar yer alır. Divona Home rattan alüminyum karışımı ürünlerin avantajları şöyledir;

 • Alüminyum hem hafif yapılı hem de paslanmaya karşı en dirençli malzemelerden biridir. Uzun yıllar boyunca su ile temas etse dahi paslanma göstermez.
 • Alüminyum koku, küf oluşumuna engel olduğu için insan sağlığına da zarar vermez.
 • Özellikle rattan ve gri gümüş alüminyum iskelete sahip modellerde modern ve şık doku yakalayabilirsiniz.
 • Hava koşullarına en dayanıklı iki malzemenin bir arada olması, hem yüksek direnç hem kolay temizlik demektir.

Alüminyum İskeletteki Rattan Bahçe Mobilyası Ürünleri

6 – Diğer Mobilyalar ile Modern Dekorasyon Oluşturun!

Rattan bahçe mobilyası, bahçe şemsiyesi başta olmak üzere diğer mobilyalara tamamlayıcı özellik göstermektedir. Kullanımında bu özelliğini dikkate alırsanız şık, modern bahçe ve ev dekorasyonlarına imzanızı atabilirsiniz. Peki dekorasyonda nasıl kullanılmalı?

 • Bohem tarz için genellikle büyük minderli ve renkli rattan bahçe mobilyası ürünlerine göz atabilirsiniz.
 • Spor ve şık tarz için daha çok krem, bej, gri, cappucino gibi renk skalasına ağırlık verebilirsiniz.
 • Rattan ve ahşap uyumunu birleştirebilirsiniz.
 • Rattan saksı, aksesuar ile uyumlu rattan oturma gruplarını bir araya getirebilirsiniz.
 • Rattan koltuk takımlarında geniş alanlar için puflu ve orta sehpalı modellere, daha dar alanlar için masa sandalye ya da köşe takımlarına göz atabilirsiniz.
 • Geniş bahçe alanlarında rattan salıncak modelleri ile şemsiye modellerinden dinlenme köşeleri oluşturabilirsiniz.

Divona Home Rattan Bahçe Mobilyası Ürün Kategorisi İçinde Neler Var?

Divona Home, birinci sınıf kalitedeki rattan malzemesi, renkli tasarımsal rattan bahçe takımı ve diğer mobilya ürünlerini içinde barındıran geniş ürün yelpazesine sahiptir. Peki firmanın rattan modelleri nelerdir?

 • Rattan oturma grubu
 • Rattan koltuk takımı
 • Rattan masa sandalye takımı
 • Rattan sallanan koltuklar
 • Rattan sandalye modelleri
 • Rattan şezlong modelleri
 • Rattan ev ve bahçe salıncağı
 • Rattan yemek masası modelleri
 • Rattan aydınlatma ürünleri
 • Rattan görünümlü saksı modelleri
 • Rattan aksesuarlar

Rattan Bahçe Mobilyası Fiyatları Nedir?

Divona Home’da her tarz ve bütçeye en uygun rattan balkon takımı, bahçe mobilyası ürünlerine ulaşmanız mümkündür. Kalitesine en uygun tasarımdaki ürünlere sadece tek bir adımla ulaşabilirsiniz. Neredeyse tüm ürünlerde geçerli kampanya ve sepette indirim imkanlarını takip etmek için sitenin internet adresine giriş yapın.

Divona Home rattan bahçe mobilyası ürünleri fiyatlarında etkili bazı faktörler vardır. Bunlar;

 • Üründe kullanılan kaliteli malzeme
 • Ürünün gelişmiş tasarım özellikleri
 • İşçilik
 • Ürün rengi ve boyutları
 • İlgi ve ihtiyaca en uygun mobilya stili vb.dir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaliteli ve dayanıklı rattan mobilyalar için tek adres olan Divona Home bünyesinde, birbirinden tasarımsal ve işlevsel ürünlere ulaşmanız mümkündür. İç ve dış mekan alanlarına en uygun ölçü ve fiyattaki modellerin detaylı özelliklerine firmanın mağazasından ya da online internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca rattan kalitesindeki ürünler hakkındaki bilgilere de aşağıdan göz atabilirsiniz.

1 – Suya Dayanıklı Bahçe Mobilyaları Malzeme Kalitesi Nasıldır?

Divona Home bünyesindeki tüm modeller suya, güneşe, kara, yağmura, rüzgara karşı yüksek direnç göstermesi ile bilinmektedir. Özellikle rattan dış mekan mobilyası ürünleri, suya en dayanıklı malzeme kalitesine sahiptir. Küf, nem gibi durumlara engel olacak doğal ve sentetik rattan modelleri için Divona Home sizlerle birliktedir.

2 – Ucuz Bahçe Mobilyaları Nereden Alınır?

En uygun fiyatıyla en kaliteli ürünü almanın en kolay adresi Divona Home, birbirinden sağlam ve renkli tasarım ürünleriyle ilgililerine memnuniyet sunmaktadır. Özellikle bahçe alanlarında kullanacağınız dekoratif görünümlü ve işlevsel yüzlerce ürüne, buradan sepette indirim imkanıyla ulaşabilirsiniz.

3 – Divona Home En Çok Satılan Rattan Bahçe Salıncak Modelleri Hangileridir?

Divona Home bünyesindeki rattan salıncak ürünleri, bahçe ve balkon alanlarınızın tamamlayıcı parçalarıdır. Hem estetik hem de kullanışlı bu modellerden en çok tercih edilenler; Capri Baby Milas, Panama, fındık tekli rattan, ahtapot çiftli, Capri Bed, Oscar Double, Capri Swing Double rattan modellerdir.

4 – Divona Home Rattan Mobilyası Kullanışlı mı?

Rattan, güçlü ve esnek malzeme olduğu için sağlam ve dayanıklı dokudadır. Zamanla aşınma ve sık kullanıma karşı eskime yapmaz. İşlevselliğinin yanında ayrıca zamansız görünümüyle de sıkça tercih edilmektedir.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir