1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Polkadot Fiyatında Son Hareketler: DOT Teknik Analizi

Polkadot Fiyatında Son Hareketler: DOT Teknik Analizi

Kripto para piyasasında devam eden belirsizliğin ortasında bazı kripto para birimlerinin dikkatleri çektiği görülüyor. Bunlardan biri olan Polkadot (DOT) fiyatında son durumua ve neden Polkadot’un dikkat çektiğine bir bakalım.

Polkadot (DOT) Fiyat Hareketleri

Bir kripto para haber sitesi olan BitcoinHaber.net’te de belirtildiği gibi Polkadot (DOT), üçüncü çeyrekte kayıplar yaşadı ve düşüş baskısı devam ederken, 2023’ün dördüncü çeyreğine kadar bu kayıplarını daha da büyüttü. Bitcoin (BTC) ise son kayıplarını telafi ederek fiyatında bir geri dönüş yaşadı. Analistlerin yorumlarına göre Temmuz ortasından bu yana satıcılar DOT pazarını baskı altına aldı ve düşüş baskısının devamı durumunda ekstra kayıplar yaşanabileceği belirtildi. Ancak Ekim ortasındaki 3,6 dolarlık geri dönüş girişimi, DOT’un genel direnç engelini hedeflemesine yol açabilir.

Bunların yanı sıra teknik analizlere göre 29 Ağustos’taki 4,8 dolarlık düşük seviye ile 12 Ekim’deki son düşüş olan 3,6 dolar arasında bir Fibonacci geri çekilme çizildi. Analizler, son DOT geri dönüşünün genel engellerle karşı karşıya olduğunu gösterdi. Eğer DOT fiyatları 3,9 doları aşarsa, bu durumun boğalar için daha fazla zorluk oluşturabileceği belirtildi.

Spot piyasada talep hafif bir iyileşme kaydetti. Satın alma baskısı toparlandı, ancak güçlü bir yükseliş eğilimi teyit edilmedi. DOT’un açık faiz (OI) oranları ise 156 milyon dolardan 169 milyon dolara yükseldi. Bu, son birkaç günde DOT talebinin toparlandığını gösteriyor.

Polkadot Nedir?

Polkadot, blockchain teknolojisinin geliştirilmesine ve farklı blok zincirlerinin etkili bir şekilde birbiriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan bir açık kaynaklı platform ve kripto para projesidir. Polkadot’un temel amacı, farklı blok zincirlerinin birlikte çalışmasını ve veri alışverişini sağlayarak blockchain ekosistemini daha ölçeklenebilir, güvenilir ve etkili hale getirmektir.

Polkadot’un yerel kripto parası DOT’tur ve aynı zamanda ağın güvenliğini sağlamak, yönetişime katılmak ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

Polkadot’un kurucularından biri olan Dr. Gavin Wood, Ethereum‘un kurucularından biridir ve Polkadot’un tasarımı Ethereum’dan elde edilen deneyimlere dayanmaktadır. Polkadot, özellikle farklı blok zincirlerinin işbirliği gerektiren karmaşık projeler için potansiyel bir çözüm sunar.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir