1. Ana Sayfa
  2. Multimedya

Photopea Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici

Photopea Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici
0

Photopea, PhotoShop, GIMP ve Sketch dosyalarını işleyebilen çevrimiçi bir fotoğraf düzenleyicidir (tarayıcınızdan kullanılacaktır). Photopea, katmanlar ve maskeler gibi birçok işlevi olan kapsamlı bir fotoğraf editörüdür. Ayrıca, tüm genel işlemleri gerçekleştirmek ve filtreleri uygulamak için de kullanabilirsiniz.

Hızlı ve ücretsiz bir fotoğraf düzenleme çözümü istiyorsanız, Photopea’yı deneyin. Bu ücretsiz PC fotoğraf editörü bir tarayıcıda çalışır ve Photoshop, CorelDRAW, GIMP ve Sketch’in popüler tescilli formatlarını destekler.

Arayüz Photoshop’unkine benzer ve buna kolayca alışabilirsiniz. Ayrıca Photoshop’takilere benzer seçim araçları, fırçalar ve filtreler bulacaksınız. Photopea, parlaklık, kontrast, pozlama, seviyeler ve eğriler ve siyah beyaz dönüştürme gibi temel görüntü ayarlamalarını sağlar. Ayrıca katmanlara ve ayarlama geçmişine erişmenizi sağlar.

Photopea gelişmiş düzenleme araçları, kamera profilleri veya dijital varlık yönetimi sağlamazken, bunu hareket halindeyken hızlı fotoğraf düzeltmeleri veya önceki bir projeyi düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Artıları: Ücretsiz, çevrimiçi, popüler dosya formatları için destek, Photoshop benzeri arayüz içerir.

Eksileri: Gelişmiş düzenleme araçları, RAW desteği veya dijital varlık yönetimi yoktur.

Elinizde bir fotoğraf düzenleme programınız yoksa ve tarayıcınızdan görüntüleri hızlı bir şekilde ayarlamak istiyorsanız, Photopea çok kullanışlıdır. Photopea’nın PhotoShop (PSD), GIMP (XCF) ve Sketch dosyalarını açıp düzenleyebilmesi harika. Ayrıca png, jpeg, gif, bmp, svg ve diğer birçok fotoğraf formatı desteklenmektedir.

Photopea Özellikleri

  • Katmanlar ve vektör maskeleri
  • Bulanıklaştırma, parazit, piksel, oluşturma, keskinleştirme ve şekillendirme gibi filtreler
  • Kırpma, iyileştirme, keskinleştirme, bulanıklaştırma, gradyan (gradyanlar), klonlama gibi işlemler ve araçlar, renkler, metin fırçaları, döndürme, büyütme / küçültme vb. gibi işlevler içerir.

Photopea düzenleyicisi bir web tarayıcısında çalışır. www.photopea.com adresine gidilerek online photo editör’ü başlatabilirsiniz. Herhangi bir windows ve mac cihazda (masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon veya başka herhangi bir bilgisayar) da çalışabilir, ancak en iyi konfor için büyük bir ekrana, hassas bir işaretleme cihazına (bir fare veya bir ekran kalemi) ve bir klavyeye sahip olmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap