1. Anasayfa
  2. Grafik Tasarım

Photoshop Nedir, Nasıl Satın Alınır, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Peki, son dönemlerde iyi den iyiye popüler olan Photoshop nedir, nasıl satın alınır?

Photoshop Nedir, Nasıl Satın Alınır, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Photoshop, ilk olarak 19 Şubat 1990 tarihinde Adobe şirketi tarafından özel olarak geliştirerek piyasaya sürülmüştür. Kısa süre içerisinde popüler olan söz konusu grafik yazılımı, günümüzde de halen milyonlarca kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Windows, Mac, İPad OS cihazlarında sorunsuz bir şekilde çalışan bu yazılım sayesinde kullanıcılar da grafik tasarım işlerini oldukça profesyonel bir şekilde yapabilmektedir.

Söz konusu yazılım günümüze kadar farklı sürüm ve isimler ile de geliştirilmiştir. Son olarak 2017 yılı içerisinde piyasaya çıkan Photoshop CC sürümü de buna en güzel örneklerden biridir.

Dosya biçimi olarak temel de PSD uzantısını kullanan grafik tasarım yazılımı, kullanıcılarına farklı uzantıları da sunabilmektedir. Söz konusu dosya uzantısı aynı zaman da Adobe şirketinin geliştirdiği diğer yazılımlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Photoshop Eklenti Kullanımı

Bilgisayar kullanıcıları, Adobe Photoshop programına çeşitli eklentiler yükleyerek veya yazılım içerisinde yer alan eklentileri de aktif bir şekilde kullanarak profesyonel çalışmalar yapabilmektedir. Söz konusu eklentiler, programın orijinal eklentileri olabileceği gibi üçüncü parti eklentiler de olabilmektedir.

Photoshop Nasıl Satın Alınır?

Son dönemin en popüler grafik tasarım programlarından biri olan Adobe Photoshop fiyatı ile son derece dikkat çekiyor. Söz konusu yazılımı sorunsuz ve sınırsız bir şekilde kullanmak isteyen kullanıcılar, programı satın almak zorunda.

2023 Tarihi itibariyle Lightroom ve iPad OS cihazları ile uyumlu çalışan grafik tasarımını satın almak isteyen kullanıcılar ₺134,40/aylık ödemek zorundalar. Tüm Adobe Creative Cloud uygulamalarına sınırsız bir şekilde erişmek isteyen kullanıcılar ₺190,80/aylık ödeyecekler. Windows ile Mac işletim sisteminde çalışabilen Lightroom yazılımını satın almak isteyen kullanıcılar ise ₺63,74/aylık ödeme yapmak zorundadır.

Söz konusu fiyatlandırma politikası değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlandırma politikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, PhotoShop indir seçeneğini kullanarak Adobe şirketinin resmi internet sitesine erişebilir.

Grafik Tasarım Yazılımı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Son dönemin en popüler yazılımlarından biri olan söz konusu grafik tasarım yazılımı farklı alanlarda günümüzde aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Genellikle bu yazılımı fotoğrafçılar, gazeteciler, televizyoncular, moda siteleri, internet siteleri ve reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren şirketler tercih etmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere Adobe Photoshop yazılımı, son derece farklı ve bir o kadar da geniş bir alanda kullanılabilmektedir. Söz konusu yazılımı satın almak veya denemek için Adobe şirketinin resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve ürün hakkında oldukça detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir