1. Anasayfa
  2. Sektörel

Parlak Panerai Saat Çeşitleri

Parlak Panerai Saat Çeşitleri

Geçmişi 1860’a kadar uzanan İtalya’nın 3. saat üreticisi Officine Panerai merkezi Floransa kentinde bulunur. Marka 1993 senesine kadar İtalyan donanmasına özel imalat yaptığından dolayı ürettiği ürünleri gizli kılmıştır. Bu ürünlerin piyasada kesinlikle satışı yapılmamıştır 40.mm 47.mm büyük ebatlı kasalar kullanılarak yastık şeklindedir. Saatlere erkeksi görünüm verdiğinden dolayı modellerin Panerai ait olduğunu anlaşılmasını sağlamaktadır. Panerai saat modelleri parlayan ibreler ve indeksler sayesinde saati karanlıkta görebilirsiniz. Altın, paslanmaz, çelik veya titanyum gibi materyallerin dışında koleksiyonlarda geliştirilen materyaller de kullanılmaktadır. Panerai Retro koleksiyonuna rağmen modern materyaller kullanılmaktadır.

Panerai Lüks Saatlere Uzanan Yol

Fibratech ve carbotech kompozit materyallerin dışında goldtech platinumtech özellikli olan alışımlar da tasarımlarda kullanılmaktadır. Panerai sürdürülebilirlik özelliği ile ne uygun olarak birkaç yıldan bu zamana tamamen geri dönüştürülmüş materyallerle satışa sunulmaktadır. 2005 yılında Panerai saat modellerinde Neuchâtel kentinde kendi atölyelerinde üretilen mekanizmaları kullanmaktadırlar. Bazıları 2 saat dilimini bazıları Rat Raptente Krona Craft veya dakika tekrarlama mekanizmalarının karmaşık işlevlerine sahip olmaktadır.

Önemli bir bölümün güç rezervi mekanizmaların 10 gün gibi uzatıldıkça oldukça uzun bir süre kullanımını sağlamaktadır. Panerai saat modellerini https://www.entropia.club/tr/panerai/ sayfasından inceleyebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir