1. Anasayfa
  2. Sektörel

Konvektör Isıtıcı

Konvektör Isıtıcı

Konvektör ısıtıcı yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı elektrikli ısıtıcılardır. Elektrikli ısıtıcılar, ucuz ve kurulumu kolay olduğu için ev ısıtması için popüler bir seçenektir. Enerji faturalarında tasarruf sağlayabilen gazlı veya mazotlu ısıtıcılar gibi diğer ısıtma sistemlerinin yerine de kullanılabilirler.

Konvektör ısıtıcılar, farklı özellik ve yeteneklere sahip birçok farklı tipte gelir. Hepsi elektriği ısıya çevirerek ısı üretirler. Bazı elektrikli ısıtıcılar ısı üretmek için direnç bobinleri kullanırken diğerleri elektriği doğrudan ışık dalgalarına dönüştüren radyant elemanlar kullanır. Elektrikli alan ısıtıcıları genellikle portatiftir, bu nedenle onları odadan odaya götürebilir veya kullanılmadıklarında saklayabilirsiniz.

En yaygın elektrikli ısıtıcı türü, odanızı ısıtmak için ısıtılmış hava kullanan konveksiyonlu ısıtıcıdır. Bunlar genellikle zemine veya diğer düz yüzeylere yerleştirilir ve kolayca tutuşabilecekleri için perde gibi yanıcı maddelerin yakınında kullanılmamalıdır. Bacalı kızılötesi elektrikli ısıtıcılar, çevrelerindeki havayı ısıtmak için kızılötesi ışık dalgaları kullanır. Böylece konveksiyon modellerinde olduğu gibi havayı ısıtmak yerine duvarlar veya insanlar gibi yakındaki nesneleri ısıtır. Sizde konvektör ısırıcı modellerine dair bilgi sahibi olmayı isterseniz, https://www.luxell.com.tr/konvektor-isitici internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir