1. Anasayfa
  2. Oyun

Oyun Hesabı Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun Hesabı Satarak Nasıl Para Kazanılır?
0

Tüm yaş gruplarına hitap eden bir sektör varsa bu da oyun sektörüdür. Artık her yaş grubunun elinde bir mobil cihaz ve bilgisayar mevcut. Bu nedenle oyun sektörünün büyüme hızı her geçen gün daha da artıyor ve her geçen gün daha fazla oyun piyasaya sürülüyor ve deneyimleniyor.

Durum böyle olunca oyun sektörü pastasından herkes kendine bir pay almak istiyor. Pastadan en ufak dilimi ise oyun hesabı satarak nasıl para kazanılır, pek çok kişinin merakını celbeden bir konu haline gelmiştir. Çalışan oyuncular oluşturuyor. En ufak dilim derken aslında sektör için ufak ama kullanıcı bazında büyük paralar kazanmak mümkün.

Oyun hesabı satışı artık o kadar yaygınlaştı ki bazı online oyunların forumlarında bunun için kategori bile açılmış durumda. Buralarda gerekli koşullara uyarak hesap satın almanız mümkün.

Oyun Hesabı Satma Neden Bu Kadar Yaygın?

Oyun hesabı satarak nasıl para kazanılır sorusunun cevabı bu alana duyulan ilginin fazla olması ile alakalıdır. Bildiğiniz gibi online oyunlarda genellikle bilgisayara karşı oynanmadığı için ilerlemek zor ve masraflı olabiliyor. Bu durumda ise başarıya erken ulaşmak veya oyunda ilk aşamalara takılmak istemeyenler genellikle belli bir seviyeye ulaşmış oyun hesaplarını satın alarak oynamaya devam ediyor.

Oyun Hesabı Satanlar Neden Hesaplarını Satıyorlar?

Birçok oyuncu uzun zamanlar çaba göstererek oyunlarını üst sıralara çıkartıyor ve bu çabasının karşılığı olarak para kazanmak istiyor. Daha önce de duymuşsunuzdur mutlaka, hesabı ilk sırada olanlar hesap satışından büyük paralar kazanıyor. İşte temel neden bu. Birde oyundan sıkılan, oynamak için fırsat bulamayan veya oyun içinde ki arkadaş çevresi bozulan kişilerde hesaplarını satmak istiyor. Bu hesaplar genelde oyunda orta sıralarda yer alır.

Oyun Hesabı Satmak İçin Hesabın Durumu Ne Olmalı?

  • Oyun hesabı satarak nasıl para kazanılır diye bakıldığında birtakım detaylar dikkat çeker. Eğer oyun hesabını sıfırdan geliştirecekseniz mutlaka popüler oyunlar tercih edin. Popüler olmayan oyunlar genellikle geliştirmeye, hesap yönetimi değişimi ve ödül sistemi değişimine açık olduğu için yatırımınızın değer kaybetmesine neden olacaktır.
  • Hesabın ilk 10’da olması tercih sebebi olacaktır. Kimse geliştirmeye ihtiyaç duyan hesap almak istemeyecektir.
  • Oyunun alt yapısının tekrar gelişime açık olması gerekli. Özellikle strateji oyunlarında oyunu satın alan kişi elindeki envanteri kaybederse kaynakların hızlıca tekrar aynı seviyeye gelmesini beklemek istemeyecektir. Bu nedenle hesap alt yapısı sağlam hesapları tercih edecektir.
  • Çok fazla ceza veya uyarı almış hesap satış açısından risklidir. Bu nedenle kurallara uygun geliştirilmiş hesaplar satın alan tarafından tercih edilecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir