1. Anasayfa
  2. Rehber

o7 Ne Demek? Sosyal Medyada Kullanımı ve Popüler Kültürdeki Yeri

o7 Ne Demek? Sosyal Medyada Kullanımı ve Popüler Kültürdeki Yeri

O7 nedir sorusu son zamanların en çok sorulan sorusu haline gelmiş durumda… Sosyal medyanın en çok kullandığı terimler arasında birinci sırada yer alan o7, hemen hemen herkesin kullandığı bir terim haline geldi.

Birçok kişi Twitter, Facebook, İnstagram ve Tiktok gibi platformların hemen hemen hepsinde karşınıza çıkabilecek olan bir ifadedir. Bu ifadenin son zamanlarda sıklıkla kullanılıyor olması da birçok kişinin bu ifade hakkında merak sahibi olmasına neden oluyor. Pekii, o7 ifadesinin ne olduğu hakkında bilgi edinmeye var mısınız?

o7 Nedir? O7 Asker Ne Demek?

O7, son zamanlarda sosyal medya dili içerisinde sık sık karşımıza çıkmakta olan bir terim olarak kendisini gösteriyor. O7 asker ne demek sorusu ise bu terimin ne anlama geldiğini ve neden kullanıldığını merak eden kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır.

O7 nedir sorusunun cevabı, asker selamıdır. O harfinin bir insan baş kısmına benzetiliyor olması ve 7 rakamının da selam veren bir el görünümünü andırıyor olması bu kullanımın giderek yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Bir konu hakkında kişinin görüşüne saygı duymak ve onun üstün bir görüşe sahip olduğunu göstermek adına bu terim kullanılıyor.

Son zamanlarda katılmak veya dalga geçmek anlamları ile de kullanılabildiği gibi genellikle bir konuda kişinin söylemlerine katılmak ve “gösterdiğin yolda yürüyeceğiz” mantığı ile kullanılan bir terim denebilir. Bütün bunların genel amacı söylenilene saygı duymak ve buna katılmayı bildirmektir de denebilir.

Sosyal medyanın benzersiz terimleri içerisinde kendisini gösteren o7 asker teriminin giderek yaygınlaşması bu terimin dalga geçmek için kullanılması ile bağlantılıdır. Sizler de bu terim ile karşılaştığınızda bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız yazımız sizin için büyük bir yol gösterici olacaktır…

o7 Asker Selamı

Asker selamı, genellikle askerlerin komutanlarına veya üst rütbelere sahip olan diğer kişilere karşı saygı göstermek amacı ile kullanılan bir jest olması ile bu adı alır. Karşısındaki üst rütbeli kişilere saygı göstermek için kullanılan bu unsurdur. Aynı zamanda selamlaşmalar genellikle karşıya dik bir şekilde yapılır. Bu durum saygının daha belirgin olmasına yardımcı olur.

o7 nedir asker selamı vermenin sosyal medyadaki hali olarak karşımıza çıkan bu terimde son zamanlarda birçok video, görsel altında karşılaşmak mümkündür. Sizler de bu durumla karşılaşıyor ve merak ediyorsanız yazımız sizin için büyük bir yol gösterici olacaktır.

Sosyal medyada yer alan birçok terimin anlamını bilmeyen kişilerin var olması bu konularda araştırma yapmaya yönlendirmektedir. o7 nedir sorusu da bu araştırmalar içerisinde kendisini göstermektedir. Asker selamı vermenin sosyal medyadaki görsel hali olarak anlaşılamayan bu unsurun anlamını bildikten sonra bir o harfi ve 7 rakamının yerini asker selamı veren ufak bir görsel beliriyor.

o7 Selamlayan Yüz Emojileri

Sağ eliyle selam veren sarı bir yüz. Saygı göstergesi olarak kullanılır. Saluting Face, 2021’de Unicode 14.0’ın bir parçası olarak onaylandı ve 2021’de Emoji 14.0’a eklendi.

Aşağıda selam veren apple, android, whatsApp, twitter, facebook gibi platformlarda bulunan ve farklı şekillerde selamlayan o7 emoji yüzlerinin sembolleri görebilirsiniz.

WhatsApp Selamlayan Yüz o7 Emoji Sembolü
WhatsApp
Twitter Selamlayan Yüz o7 Emoji Sembolü
Twitter
Facebook Selamlayan Yüz o7 Emoji Sembolü
Facebook
Apple Selamlayan Yüz o7 Emoji Sembolü
Apple
Android Selamlayan o7 Emoji Sembolü
Android

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir