1. Anasayfa
  2. Teknoloji

NVIDIA, GTX 1050 Ti grafik kartını geri getiriyor

NVIDIA, GTX 1050 Ti grafik kartını geri getiriyor
0

NVIDIA GTX 1050 Ti, son iki yılda NVIDIA ekosisteminin yeşil ormanında görülmeyen bir grafik kartıdır. Ama şimdi küllerinden dönüyor ve 2021’de GPU pazarında ortaya çıkıyor. NVIDIA GTX 1050 Ti, şirket büyük talebi karşılamaya çalışırken resmen geri dönüş yapıyor.

NVIDIA, GTX 1050 Ti Grafik Kartını İade Ediyor

Kripto para biriminin popülaritesinin artmasıyla, TSMC darboğazı ve COVID kaynaklı arz gecikmeleriyle, tarihteki en kötü GPU pazarlarından biri inşa ediliyor. Aslında NVIDIA, iki yıldan fazla bir süredir ölmüş olan Pascal tabanlı bir GPU’yu geri getirmeye karar verdi: GTX 1050 Ti.

Dört gigabayt belleğe sahip iade edilen GTX 1050 Ti modeli kesinlikle herhangi bir performans testinde kazanmayacak, ancak NVIDIA’nın bütçe kaynaklarını ciddi şekilde tamamlayabilecektir. Amper GPU’ların malzeme eksikliğinden kaynaklanan yüksek maliyeti düşünüldüğünde, şirketin daha düşük model serisini daha eski bir mimariye taşıması mantıklı geliyor. Ne yazık ki, bu kart 2021’de yalnızca temel oyun performansı sunacak ve muhtemelen yalnızca OEM’ler tarafından en ucuz ayrık grafiklere sahip cihazlara uyması için satın alınacak.

Bahsetmeye değer ilginç bir nokta, mevcut Ethereum DAG dosyasının madencilik için 4GB’ın üzerinde vRAM gerektirmesidir, bu da NVIDIA GTX 1050 Ti grafik kartının kripto madencilerini atlayarak onu ideal bir düşük kaliteli GPU haline getireceği anlamına gelir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir