1. Anasayfa
  2. İnternet

Google Chrome yakında SSE3 talimat seti olmayan işlemciler üzerinde çalışmayı bırakacak

Google Chrome yakında SSE3 talimat seti olmayan işlemciler üzerinde çalışmayı bırakacak
0

2005’ten önce üretilmiş bir bilgisayar kullanıyorsanız ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Google, Chrome tarayıcısının minimum işlemci gereksinimlerini talimat setine SSE3’ü dahil edecek şekilde değiştirmeye hazırlanıyor. Bu, Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon 64’ten önceki eski işlemcilerin artık Google Chrome 89 tarafından desteklenmeyeceği anlamına gelir.

Yakın gelecekte Google, Google Chrome tarayıcısında daha modern araçlar kullanmak istiyorve talimat setinin gereksinimlerini SSE3’e yükseltmek zorunda kalıyor. SSE3’ü desteklemeyen işlemcileri kullanan İnternet tarayıcısı kullanıcılarının sayısını inceledikten sonra, Google Chrome’un 89 sürümü yayınlandığında değişikliklerin gerçekleşeceği ortaya çıktı. Tarayıcıyı eski bir bilgisayarda başlatamazsınız.
Pek çok kullanıcı 2005’ten önce oluşturulmuş bilgisayarlarda çalışıyor ve halihazırda modern yazılımları çalıştırmaya çalışırken sorun yaşıyor, bundan sonra ne olacağını merak ediyorum …

Değişikliklerin Chromium motorunu kullanan tarayıcılar üzerindeki etkisi, örneğin Microsoft Edge , tam olarak bilinmemektedir. ama büyük ihtimalle onları etkileyecek. Bununla birlikte, Mozilla Firefox’un SSE3 talimatlarını bir sistem gereksinimi haline getirme planı olmadığı için, gerekirse her zaman üçüncü taraf bir web tarayıcısına geçebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir