1. Anasayfa
 2. Anime

Naruto’daki En Güçlü Akatsuki Üyeleri (Sıralamalı)

Naruto’daki En Güçlü Akatsuki Üyeleri (Sıralamalı)
0

Naruto evreninde, Akatsuki, sonsuz barış için çabalayan, ancak tarif edilemez bir şekilde, güçlü ve kötü şöhretli suçlulardan oluşan bir gruptu. Naruto’da Pain liderliğinde Grup, her biri kendi becerilerine ve kişiliklerine sahip on birincil üyeden oluşuyordu.

Akatsuki üyeleri, tüyler ürpertici temalarının yanı sıra kırmızı bulutlu siyah pelerinleriyle tanınabilirdi. Üstelik acımasız taktikleri sayesinde ninja dünyasının en büyük tehditlerinden biri olarak görülüyorlar.

Akatsuki’nin nihai hedefi, Naruto’daki kuyruklu canavarları yakalamak ve güçlerini kendi amaçları için kullanmaktı. Anime dizisi boyunca, Akatsuki’nin tüm üyeleri, sakin ve kendine hakim Itachi veya kukla ustası Sasori, kendi başlarına şov hırsızıydı. Bu yazıda sizi tüm Akatsuki üyeleriyle tanıştıracağız ve onların yeteneklerine ve kişiliklerine ışık tutacağız.

En Güçlü Akatsuki Üyeleri (2023)

Bu liste Akatsuki üyelerinin popülaritesine ve güçlerine göre derlenmiştir. Naruto Veri Kitabında bahsedildiği gibi, bazı üyelerin resmi istatistiklerini de ekledik. O halde vakit kaybetmeden listemize geçelim.

Tobi/ Obito Uchiha

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Tobi, diğer adıyla Obito Uchiha'nın bir görüntüsü.
Resim Kaynağı: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Bölüm 32, Manga Bölüm 239
 • Kekkei Genkai: Sharingan, Mangekyō Sharingan ve Rinnegan
 • Doğa türü: Ateş Salımı, Rüzgar Salımı, Yıldırım Salımı, Toprak Salımı, Su Salımı, Tahta Salımı, Yin Salımı, Yang Salımı ve Yin-Yang Salımı
 • Ninja Sınıflandırması: S-Rütbesi (Missing-nin)

İnançlar açısından Obito Uchiha, kahraman Naruto ile karşılaştırılabilirdi, ancak sonunda hayatında meydana gelen bazı olaylar nedeniyle Akatsuki’ye katıldı. Obito da gençken bir ninja olarak göze çarpmıyordu ama sonunda tartışmasız şimdiye kadar gördüğümüz en ünlü karakterlerden birine dönüştü.

Obito, Tobi ve Madara kılığına girerek herkesi Akatsuki’nin bir üyesi olarak kandırmayı başardı. Gerçek potansiyelini gören ve onu tüm becerileri üzerinde mükemmel bir kontrole sahip olması için yetiştiren Madara’ydı. Gösteri boyunca Obito, hedeflerine ulaşmak için birçok kişiyi başarıyla manipüle etti. Yahiko hayattayken Akatsuki’ye katılmaya çalıştı ama bu işe yaramadı.

Daha sonra, Nagato Pain olduğunda ve Akatsuki ile barışı sağlamak için tamamen farklı bir yol izlemeye karar verdiğinde, Obito, Tobi adı altında bir Akatsuki üyesi olarak katıldı. Aynı zamanda hem Bukijutsu hem de Ninjutsu’nun harika bir uygulayıcısıydı. İmza hareketi Kamui, ona savaşta önemli ölçüde yardımcı olan güçlü bir hareketti.

Rin öldükten sonra Mangekyo Sharingan‘ını aldı.

2. Nagato Uzumaki

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Nagato Uzumaki'nin bir görüntüsü.
Resim Kaynağı: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Shippuden 128. Bölüm, Manga 372. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Rinnegan
 • Doğa türü: Ateş Salımı, Rüzgar Salımı, Yıldırım Salımı, Toprak Salımı, Su Salımı ve Yang Salımı
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi

Üçüncü Shinobi Dünya Savaşı’nda ebeveyninin ölümünden önce, Nagato memleketi Amegakure’de barış içinde yaşıyordu. Rinnegan’ı (Madara’nın yerleştirdiği) ebeveyninin ölümünün bir sonucu olarak uyandı. En yakın arkadaşı Yahiko, barış için verdikleri mücadelede hayatını feda etti. Bir dizi üzücü olayın ardından, Nagato ( Uzumaki klanının soyundan

Hidden Leaf köyünün kurucusu ve tümünü yok eden kişi olan Nagato, Akatsuki’nin en güçlü üyelerinden biriydi. Nagato’nun muazzam çakra rezervleri vardı ve çakrayı algılama yeteneği nedeniyle parlak bir sensör tipi ninja olarak görülüyordu. Ninjutsu’da ustaydı ve Rinnegan’ı da gücünü önemli ölçüde artırdı.

Yarattığı Six Paths of Pain sayesinde insanın ancak hayal edebileceği birçok şeyi başardı ve onu şimdiye kadar gördüğümüz en korkunç rakip yaptı. Dördüncü Shinobi Savaşı sırasında Kabuto, onu Madara’dan sonra dirilen en güçlü ikinci shinobi olarak övdü. Nagato daha sonra iyi bir adama dönüştü ve barış arayışını Naruto’ya emanet etti.

3. İtachi Uchiha

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Itachi Uchiha'nın bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Twitter)
 • İlk Çıkış: Bölüm 203, Manga Bölüm 462
 • Kekkei Genkai: Sharingan ve Mangekyō Sharingan
 • Doğa tipi: Ateş Bırakma, Rüzgar Bırakma , Su Bırakma , Yin Bırakma ve Yang Bırakma
 • Ninja Sınıflandırması: S-rank (Missing-nin)

Bir anime dizisinde görünen en unutulmaz karakterlerden biri Itachi Uchiha’dır. Gösteride pek çok dahi yer alsa da, bize göre en büyük dahi o. Itachi, köyünü korumak için Akatsuki’ye başarılı bir şekilde üye olarak sızdı. Hayranlar, iyi işlerinden dolayı ondan “Gölge Hokage” olarak bahsetmeye devam ediyor. Ölümcül hastalığı olmasaydı, Itachi’yi daha çok görmek isterdik ama o, kardeşinin güçlü olmasına yardım ederek anlatının derinliğini artırdı.

Ninjutsu, Bukijutsu ve Genjutsu’nun son derece yetenekli bir uygulayıcısıydı. Ayrıca, muazzam miktarda çakra rezervine sahipti. Keskin zekası ve dövüş becerisiyle Itachi eşsiz bir dahiydi. Genjutsu yetenekleri Shisui’ninkilerle aynı seviyedeydi ve bu onu en iyi Sharingan kullanıcılarından biri yapıyordu. Itachi, Mangekyo Sharingan’ının kilidini açtıktan sonra Amaterasu ve Tsukuyomi‘yi kusursuz bir şekilde idam edebildi. Dahası, hala yenilmez olduğu düşünülen kusursuz bir Susanoo yapma yeteneğine sahipti. Sonunda, Itachi’nin fedakarlığı herkesten daha büyüktü ve son nefesine kadar ulusunu ve kardeşinin hayatını kurtarmaya devam etti.

4. Orochimaru

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Orochimaru'nun bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Naruto Bölüm 27, Manga Bölüm 45
 • Kekkei Genkai: Jūgo’s Clan’s Kekkei Genkai, Sakon ve Ukon’s Kekkei Genkai, Shikotsumyaku ve Wood Release
 • Doğa türü : Su Salımı, Ateş Salımı, Rüzgar Salımı, Yıldırım Salımı, Toprak Salımı, Ahşap Salımı, Yin Salımı ve Yang Salımı
 • Ninja Sınıflandırması: S-rank (Missing Nin) ve Sannin

Orochimaru, Konoha’nın üç Efsanevi Sannininden biriydi. Ancak hırs ve emellerine olan hırsı, onu doğru yoldan saptırdı. Ölümsüzlük arayışında insan bedenleri üzerinde deneyler yapmaya başladı ve köy tarafından terk edildi. Köyden kaçtı ve daha sonra Akatsuki Organizasyonuna katıldı. Sasori orada onun ortağı oldu ve ikisi de Itachi ile tanışana kadar organizasyonda parladılar. Itachi, Akatsuki’ye katıldığında Orochimaru, Sharingan’ın gözlerini kendisine istediği için onun vücudunu çalmaya çalıştı. Ama sonunda Orochimaru, Itachi’nin güçlü Genjutsu’su ile onu yok etmesiyle kimin daha güçlü olduğunu öğrendi.

Orochimaru sadece Akatsuki’nin en güçlü üyelerinden biri değildi, aynı zamanda anime serisindeki en güçlü karakterlerden biri olarak kabul ediliyordu. Daha önce Dördüncü Hokage pozisyonu için de düşünülen Hokage seviyesinde bir shinobi idi. Orochimaru, Ninjutsu, Doğa dönüşümü vb. hakkında muazzam bilgiye sahipti ve hala bunu yapan tek shinobi olarak kabul ediliyordu.

Engin bilgisi, onu şimdiye kadar gördüğümüz çok yönlü shinobi yapan çeşitli jutsu ve teknikleri gerçekleştirmesini sağladı. Itachi onu yendikten kısa bir süre sonra Akatsuki’den ayrıldı ve başka bir ceset aramaya devam etti.

İstatistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 5 3.5 4.5 3.5 5 5 3.5 5 35

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

5. Konan

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Konan'ın bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Shippuden 125. Bölüm, Manga 363. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Yok
 • Doğa türü: Su Yayını, Yang Yayını, Rüzgar Yayını ve Toprak Yayını
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi ve Sensör Tipi

Konan, Yahiko ve Nagato’nun çocukluk arkadaşıydı. O da onlar gibi bir savaş yetimiydi ve bu üçlü Efsanevi Sannin Jiraiya tarafından eğitildi. Kısa bir süre sonra Amegakure’nin güçlü bir kunoichi’si oldu ve orijinal Akatsuki grubunun kurucu üyelerinden biriydi. Daha sonra Yahiko’nun ölümünden sonra Nagato ile ortaklık kurdu ve Akatsuki’nin bir üyesi olarak görevlerini sürdürdü. Ayrıca buradaki diğer üyeler gibi S sınıfı bir suçlu olarak görülüyordu.

Origami’ye olan doğal yeteneği, Kağıt Ninjutsu tekniklerinin doğmasına yol açtı. Konan’ın “Shikigami’nin Dansı” saldırısı, tüm vücudunun istediği gibi kontrol edebileceği bir kağıt parçasına dönüşmesine izin verdiği için özellikle güçlüydü. Bu teknik için ünlü olarak Melek olarak biliniyordu. Neredeyse kudretli Obito’yu öldürüyordu, ancak Izanagi tekniğiyle kaçmayı başardı ve bu da onun ölümüne yol açtı. Ama yine de Konan, Akatsuki’nin en iyi üyelerinden biriydi ve Nagato’nun operasyonlarına büyük ölçüde yardım etti.

6. Kisame Hoshigaki

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Kisame'nin bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Twitter)
 • İlk Çıkış: Naruto 80. Bölüm, Manga 139. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Yok
 • Doğa türü: Su Bırakma, Ateş Bırakma, Rüzgar Bırakma ve Toprak Bırakma
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi (Kayıp Nin)

Kisame Hoshigaki, Itachi Uchiha ile ortak olduğu görüldüğü için çok sevilen bir düşmandı. Yanında, düşmanlarının çakrasını emebilen Samehada adında çok havalı bir kılıcı vardı. Sis’in Yedi Ninja Kılıç Ustası’ndan biri olduğu için korkunç bir şekilde Gizli Sis Canavarı olarak biliniyordu. Akatsuki’nin bir üyesi olmak için köyünü terk etmişti ve Itachi ile ortak olmuştu.

Sis’in Yedi Ninja Kılıç Ustası’nın bir parçası ve Akatsuki’nin bir üyesi olması, güç açısından gerçek seviyesini gösterdi. O da insanüstü düzeyde çakra rezervlerine sahipti ve son derece yetenekli bir Kenjutsu uygulayıcısıydı. Güçlerinin Samehada ile birleşimi ona “Kuyruksuz Kuyruklu Canavar” unvanını kazandırdı. Ek olarak, savaş alanında kendisine büyük ölçüde yardımcı olan suyla salma teknikleri söz konusu olduğunda da bir ustaydı. Ayrıca düşmanlarla savaşırken devasa köpek balıklarını çağırabilir ve onları şaşkına çevirebilirdi. Genel olarak Kisame, Akatsuki’nin yeri doldurulamaz bir üyesiydi.

İstatistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 3.5 5 4 5 3.5 4.5 4.5 2.5 32.5

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

7. Deidara

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Deidara'nın bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Shippuden 2. Bölüm, Manga 247. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Patlama Sürümü
 • Doğa türü: Patlama Salımı, Yıldırım Salımı ve Toprak Salımı
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi (Kayıp Nin) ve Paralı Ninja

Deidara, fandom arasında patlayıcı stil tekniğiyle tanınır. Ninjutsu tekniklerinin çeşitli stillerini gördük, ancak patlama sanatında ustalaşan tek kişi Deidara oldu. Eskiden Iwagakure klanının Patlama Birliğinin bir üyesiydi. Diğer tüm üyeler gibi o da köyünü terk etti ve Orochimaru’nun yerine Itachi Uchiha tarafından Akatsuki’ye alındı. Örgütün en genç üyesiydi ve ilk olarak Sasori ile ortak oldu. Ortağının ölümünden sonra, ikinci ortağı olarak Tobi’yi aldı, ancak kısa süre sonra öldüğü için bu uzun sürmedi.

Deidara, ne kadar güçlü olduğunu gösteren bir S-seviyesi kayıp-nin olarak kabul edildi. Özel güçleri nedeniyle ölümünden sonra lideri Nagato tarafından övüldü. Deidara hala hayattayken beşinci Kazekage, Gaara ve üç kuyruğu (Isobu) kendi sahalarında tek başına ezmeyi başardı. O güçlü bir sanatsal kötü adamdı ve patlama sanatı, hayranlar için geride kalan bir manzaraydı. Sasuke’nin şimşek güçleri, patlayıcı kağıt hamuru güçlerinin doğal düşmanı olduğundan, Sasuke’ye karşı savaşı bir felaketti. Ciddi bir dezavantajdaydı ve son nefesine kadar savaştı ve sonunda kendini öldürdü.

İstatistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 5 3.5 4.5 3.5 5 5 3.5 5 35

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

8. Sasori

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Sasori'nin bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Twitter)
 • İlk Çıkış: Shippuden 2. Bölüm, Manga 247. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Yok
 • Doğa tipi: Yok
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi (Kayıp Nin)

Sasori, halk arasında “Kırmızı Kumun Sasori‘si” olarak biliniyordu çünkü biri onunla ve kuklalarıyla karşılaştığında kan izi bırakıyordu. Sunagakure köyünden ünlü bir şinobiydi ve Kukla Tugayı’nın bir üyesi olarak çalıştı. Sasori, Sungakure’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü shinobi olarak kabul edilen üçüncü Kazekage’yi öldürdü. Trajik çocukluğundan sonra, Konan tarafından Akatsuki’ye alındı ​​ve başlangıçta Orochimaru ile eşleştirildi. Daha sonra Deidara’ya katıldı ve kuklalarından biri kılığına girerek gerçek kimliğini gizledi.

Sasori, S-rank seviyesinde eksik-nindi ve anında Akatsuki’nin güçlü üyelerinden biri olarak kabul edildi. Vücudunu bir kuklaya dönüştürerek gençlik formunu koruyabilirdi. Dahası, kukla sanatında ustalaşmıştı ve olağanüstü yetenekleri vardı. Usta bir kuklacıydı ve insan vücudundan kuklalar yaratmak gibi kimsenin beceremeyeceği benzersiz teknikleri vardı.

Dahası, insan kuklaların ölmeden önce sahip oldukları güç ve yeteneklerini kullanabilirdi. Son savaşı sırasında, Granny Chiyo ve Sakura’ya karşı toplam 298 insan kuklayı serbest bıraktı. Sasori’nin birçok zehir tekniğini kuklalarına dahil ettiğini de gördük. Ancak yoğun bir savaşın ardından büyükannesinin elinde öldü.

statistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 5 3 4.5 5 4 5 4 4 34.5

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

9. Kakuzu

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Kakuzu'nun bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Twitter)
 • İlk Çıkış: Shippuden 71. Bölüm, Manga 312. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Yok
 • Doğa türü: Su Salımı, Ateş Salımı, Rüzgar Salımı, Yıldırım Salımı ve Toprak Salımı
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi (Kayıp Nin)

Kakuzu, Takigakure köyünden bir shinobiydi ve S-rank seviyesi eksik-nin olarak ilan edildi. İlk Hokage Hashirama’ya suikast düzenlemek için gönderildiği için gerçekten uzun bir süre hayattaydı. Güçleri sayesinde kaç on yıl hayatta kalabildiğini hayal edin. Kendisi gibi başka bir ölümsüz olan Hidan ile eşleştirildi. Birlikte Kisame tarafından Zombie Combo olarak adlandırıldılar.

Kakuzu’yu bu kadar güçlü bir rakip yapan şey, Earth Grudge Fear tekniğiydi. Başta kalp olmak üzere rakiplerinin organlarını toplamasını sağladı ve bu da ölümsüz ömrünü daha da uzatmasını sağladı. Ek olarak, oluşturulan ve maske olarak saklanan kalpleri düşmanlara kendi başlarına saldırmak için kullanabiliyordu. Öldükten sonra onu diriltmek için kalpleri de kullanabilir ki bu, tüm bu yıllar boyunca bu şekilde hayatta kalmayı başardı. Ancak bu ölümsüzlük yeterince uzun sürdü ve daha sonra Sharingan’lı Kakashi tarafından öldürüldü.

İstatistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 4.5 4 4 4.5 3.5 5 4 3 32.5

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

10. Siyah Zetsu

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Siyah Zetsu'nun bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Naruto Bölüm 134, Manga Bölüm 234
 • Kekkei Genkai: Wood Release, Sharingan, Mangekyō Sharingan ve Rinnegan
 • Doğa türü: Ağaç Bırakma, Su Bırakma, Ateş Bırakma, Rüzgar Bırakma, Yıldırım Bırakma, Toprak Bırakma, Yin Bırakma ve Yang Bırakma
 • Ninja Sınıflandırması: Jinchūriki, S-rank ve Sensör Tipi

Kara Zetsu ilk olarak Kaguya Ōtsutsuki tarafından duyarlı bir varlık olarak yaratıldı, bu yüzden ondan Kaguya Ōtsutsuki’nin iradesinin fiziksel tezahürü olarak bahsediliyor. Tek amacı, başardığı arzularını yerine getirmek ve gerçekleştirmek için yaratıldı. Geriye dönüp baktığımızda, şu anda sahip olduğumuz Shinobi dünyasını şekillendiren olayların ana sebebi oydu. O olmasaydı, büyük olayların çoğu asla olmayacaktı. Yani siyah Zetsu, sadece Akatsuki’nin bir üyesi olarak değil, aynı zamanda shinobi dünyasının tarihinde de hayati bir rol oynadı.

Beyaz Zetsu ile kaynaşabilirdi ve yalnızca Zetsu olarak biliniyordu. Ayrıca ondan teşrih edebilir ve görevlerini tek başına yerine getirebilirdi. Kara Zestu, çeşitli teknikleriyle insanların beyinlerini yıkamayı başardı. Obito’nun kontrolünü ele geçirdiğinde Rinnegan ve Sharingan’a da sahipti. Vücut modifikasyonları yapabilir ve kendini başkalarına kolayca bağlayabilirdi. Black Zetsu, şovun finalinde de görüldüğü gibi şov boyunca sadece Shinobi dünyasının insanlarını değil bizleri de kandırdı.

Diğer Akatsuki Üyeleri

11. Hidan

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Hidan'ın bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)

Resim Nezaketiyle – Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)

 • İlk Çıkış: Shippuden 71. Bölüm, Manga 312. Bölüm
 • Kekkei Genkai: Yok
 • Doğa tipi : Yok
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi (Kayıp Nin)

Shikamaru ve Hidan arasındaki efsanevi savaşı kim unutabilir ki, değil mi? Hidan, Yugakure köyünden kayıp bir şinobiydi. Kakuzu’nun son ortağıydı. Ölümsüzlükleri nedeniyle birlikte “Zombi Kombosu” olarak adlandırıldılar. Hidan, jujutsu benzeri bir teknik yarattığı Lord Jashin’e ateşli bir tapandı. Bu teknik, kendisine karşı bir rakibi kolaylıkla bitirebileceği için aynı zamanda çılgınca ve korkutucuydu. Onları kontrol etmek ve hatta öldürmek için sadece bir damla kana ihtiyacı vardı. Sonuç olarak köyünü terk etti ve Akatsuki’ye katıldı.

Gösteri boyunca Akatsuki’nin değerli bir üyesiydi ve Asuma Sensei ile Two-Tails’in jinchūriki’sini öldürmeyi başardı. Jujutsu tekniğine dahil edilen Bukijutsu’ya geldiğinde de oldukça yetenekliydi. Onu ölümsüz yapan ölümcül yaraların çoğundan sağ çıkmayı başardı. Ancak dahi Shikamaru tarafından zekası tamamen alt edildi ve ölümüne yol açtı.

İstatistikler İstihbarat Kuvvet Hız dayanıklılık El mühürleri Ninjutsu Taijutsu Genjutsu Toplam
Puanlar 3 4 3.5 5 3.5 5 4.5 3 31.5

Naruto Secret: Scroll of People Karakter Resmi Veri Kitabından İstatistikler

12. Beyaz Zetsu

Naruto'daki Akatsuki Üyesi Beyaz Zetsu'nun bir görüntüsü.
Resim: Pierrot Animation Studios’tan Naruto (Fandom)
 • İlk Çıkış: Naruto Bölüm 134, Manga Bölüm 234
 • Kekkei Genkai: Odun Bırakma
 • Doğa türü: Ağaç Bırakma, Su Bırakma, Ateş Bırakma, Rüzgar Bırakma, Yıldırım Bırakma, Toprak Bırakma, Yin Bırakma ve Yang Bırakma
 • Ninja Sınıflandırması: S Seviyesi

Beyaz Zetsu, Siyah Zetsu’nun diğer yarısıydı. Geçmişte, Kaguya Ōtsutsuki’nin Sonsuz Tsukuyomi’sinin kurbanıydı. Ama sonra Kara Zetsu tarafından canlandırıldı ve bir araya geldiler. Daha sonra Madara için çalışırken, DNA’sına Madara tarafından Hashirama Senju’nun DNA hücreleri aşılandı ve bu şekilde Wood Release tekniklerini uygulayabildi.

Asla Obito’nun tanımladığı gibi bir dövüşçü olmadı. Beyaz Zetsu, birbirlerinin yarısını bölebildikleri için ilk başta Madara tarafından daha çok casus olarak kullanıldı. Ölü üyelerin ve müttefiklerin cesetlerini elden çıkarmakla birlikte Akatsuki’de neredeyse aynı görevleri yerine getirdi. Odun salımı yapabildi ama çok zayıf olduğu kabul edildi. Böylece diğer Kara Zetsu’nun bir parçası ve Akatsuki’nin bir üyesi olarak işini yaptı.

Sıkça Sorulan Sorular

Akatsuki'nin üyeleri kimlerdir?

Akatsuki tarihinde toplam 14 üye olmuştur. Bunlar Nagato, Itachi, Tobi (Obito), Konan, Orochimaru, Konan, Deidara, Kakuzu, Sasori, Hidan, Black and White Zetsu, Jūzō Biwa ve (Kakuzu tarafından öldürülen) isimsiz bir üyedir.

En güçlü 2 Akatsuki üyesi kim?

En güçlü iki Akatsuki üyesi Tobi/Obito ve Nagato Uzumaki olmalıdır.

Akatsuki'nin lideri kimdir?

Nagato Uzumaki namı diğer Pain, ünlü Akatsuki Organizasyonunun lideriydi. Daha önce farklı bir amaç için çocukluk arkadaşı Yahiko tarafından yönetilmiştir.

Naruto’daki En Güçlü Akatsuki Üyeleri

Ve bu, Naruto’daki Akatsuki’deki en güçlü üyeler listemizi sonlandırıyor. Umarız Akatsuki’nin her bir üyesinin gücünü açıklayabilmişizdir. Hayranların toplam üye sayısıyla kafası karışmış olabilir, ancak grubun White Zetsu ve daha fazlası gibi ek üyelerin yanı sıra 10 üyeye sahip olduğu doğrulandı. Akatsuki, tüylerimizi diken diken eden ve hem shinobi dünyası hem de hayranlar üzerinde uzun süreli bir etki yaratan korkunç bir organizasyon olarak amacına hizmet etti. Bugün siyah bir pelerin üzerindeki kırmızı bulutu tanımadan edemezsiniz. Bununla birlikte Akatsuki, Naruto fandomu tarafından her zaman en korkunç kötü adam gruplarından biri olarak hatırlanacak. Bu nedenle, aşağıdaki yorumlarda en sevdiğiniz Akatsuki üyesini bize bildirin.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir