1. Anasayfa
  2. Rehber

Mini Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Mini Buzdolabı Satın Alma Rehberi
0

Buzdolabı seçimi yaparken dikkate alınması gereken en önemli hususlar; besinleri uzun süre koruması, elektrik tüketim oranı, olabildiğince düşük sesle çalışabilmesi gibi birtakım teknik konular. Bu tip teknik konuların dışında en önemli etken buzdolabının büyüklüğü. Eviniz, ofisiniz ve hatta otomobiliniz için daha küçük boyutlu işlevsel bir buzdolabına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu noktada yardımınıza mini buzdolabı veya tezgahaltı buzdolabı olarak nitelendirilen ürünler yetişiyor. İçeriğimizde en iyi mini buzdolabı modelleri listesini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Mini Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi mini buzdolabı modelleri listesine başlamadan önce mini buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli, mini buzdolabı hangi amaçlarla kullanılar bu konulara değineceğiz.

Mini buzdolabı, bilinen buzdolaplarına göre daha küçük ölçüde tasarlanan, gıdaları soğutma ve koruma işlevi gören bir elektronik üründür. Genellikle iş yerlerinde ve otel odalarında görmeye alışık olduğumuz bu ürün küçük boyutlu olsa da standart buzdolapları kadar etkilidir. Normal buzdolaplarına oranla sadece depolama alanı daha küçüktür.

Mini buzdolabının sizin ihtiyaçlarına yönelik olduğunu düşündünüz ve satın almaya karar verdiniz. Peki ama mini buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Gelin, birlikte inceleyelim.

  1. Marka Seçimi: Elektronik ürünlerin tamamında olduğu gibi mini buzdolabı seçimi içinde en önemli kriter marka seçimidir. Sektörde kendini kanıtlamış, herhangi bir arıza durumunda kolay bir şekilde teknik servis sağlayacak ve güvenilir bir marka tercihi işinizi kolaylaştıracaktır. En iyi mini buzdolabı markaları Vestel, Sunny, Vestfrost ve Dijitsu markalarıdır.
  2. Hacim ve Genişlik: En temel özelliği daha küçük bir alanı kaplaması olsa da minibuzdolaplarının iç hacmi ve genişliği seçim esnasında önemli bir unsur. Seçiminizi yaparken kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı ve buna göre karar vermelisiniz. Mini buzdolabı modelleri genellikle 40 litrelik bir iç hacme sahiptir.
  3. Enerji Tüketim Oranı: Minibuzdolabı, sürekli prize takılı vaziyette çalışan bir elektronik ürün olduğu için enerji tüketim oranlarını analiz etmek seçim esnasında önemli bir kriter. Standart buzdolapları gibi enerji tüketimi sınıf sınıf ayrılan bu ürünlerde A sınıfı ürünleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  4. Ses seviyesi: Küçük bir elektronik ürünün sesiyle tüm gün sizi rahatsız etmesini istemezsiniz. Bu yüzden satın alma sırasında alacağınız ürünün ses seviyesi sizin için önemli bir kriter olmalı. Mini buzdolaplarında genellikle 44 desibel ve altında ses değerine sahip ürünler tercih edilmelidir.
  5. Dondurucu bölmesi: Mini buzdolabı modellerinin büyük çoğunluğunda dondurucu bölmesi yer almamaktadır. Şayet dondurucuya ihtiyaç duyuyorsanız bu modellere yönelmeniz gerekir. Beğendiğiniz bir modelde dondurucu olup olmadığına özellikle dikkat etmelisiniz.

En İyi Mini Buzdolabı Modelleri

En iyi buzdolabı modelleri listemizde yukarıda belirttiğimiz kriterlere göre 5 farklı ürün inceledik.

Vestel SB9001

Yerli bir elekronik ürün markası olan Vestel’in ürettiği ürün 50 cm derinlik ve 48 cm genişliğe sahip. Dondurucu bölmesi de yer alan Vestel SB9001 modeli 89 litrelik bir hacme sahip. Enerji tüketimi yıllık bazda 136 kWh değerinde. Ses seviyesi ise 41 desibel değerinde. Teknik özellikleri ve geniş alanı ile Vestel SB9001 oldukça kullanışlı ve işlevsel bir mini buzdolabı.

Sunny SNY 65

En iyi mini buzdolabı modelleri listemizde ikinci sırada yer alan Sunny SNY 65, bir fiyat/performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. 59 litrelik büyük bir hacim barındıran ürün, 106 kWh değerinde düşük bir enerji tüketimi sağlıyor. Ses seviyesi ise 45 desibel değerinde. Uygun fiyatlı mini buzdolabı arayışında olan kullanıcılar için oldukça ideal bir ürün.

Vestfrost VF 90

Vestel’e ait bir ürün olan Vestfrost genişlik ve hacim olarak bakıldığında bir mini buzdolabından daha fazlası. 84 cm yüksekliğe ve 48 cm genişliğe sahip bu ürün 90 litrelik devasa bir hacme sahip. Ses seviyesi 43 desibel olan VF90 modeli yıllık enerji tüketimi olarak ise 113 kWh değerinde bir değere sahip.

Dijitsu DB50

Uygun fiyatlı bir ürün olarak karşımıza çıkan Dijitsu DB50, 50 litre brüt hacim, 38 desibel ses seviyesi ve A+ enerji sınıfı özelliklerine sahip.

Vestel Retro SB14201

En iyi mini buzdolabı markaları arasında ilk sırada yer alan Vestel’in Retro SB14201 modeli 54 cm genişlik ve 83.50 cm yüksekliğe sahip. 122 litrelik hacmi bulunan ürünün ses seviyesi ise 40 desibel değerinde.

Kaynak: https://tavsiye360.com/ofis-ve-evler-icin-en-iyi-mini-buzdolabi-modelleri/

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir