1. Anasayfa
  2. Windows 11

Microsoft, Windows 11’deki Fotoğraflar uygulamasını güncelledi

Microsoft, Windows 11’deki Fotoğraflar uygulamasını güncelledi
0

Microsoft Genel Ürün Müdürü Dave Grohoki, yeni bir galeri tasarımı ve Anılar özelliğinde iyileştirmeler içeren güncellenmiş Fotoğraflar uygulamasının lansmanını duyurdu.

Grohoka, Microsoft’un Fotoğraflar uygulamasındaki yeni galeri tasarımının, bir kullanıcının koleksiyonundaki fotoğrafları görüntülemeyi, bulmayı, yönetmeyi ve kullanmayı kolaylaştıracak şekilde tasarlandığını söyledi.

Grohoki, Fotoğraflar uygulamasındaki Anılar özelliğindeki iyileştirmeler hakkında ayrıntıya girmez. Bunun yerine, oldukça belirsiz bir şekilde, güncellenen uygulamanın OneDrive kullanarak fotoğrafları yedeklemeyi kolaylaştırdığını ve Windows cihazlarda güçlü bir deneyim sunduğunu söylüyor.

Ancak, yeni Fotoğraflar güncellemesinin önemli bir dezavantajı var. Kullanıcılar artık eski uygulamanın yerleşik video düzenleyicisini kullanamayacak. Bunun yerine, yeni Clipchamp uygulamasının kullanılmasını önerecektir.

Grohoki, “Bu yılın başlarında, Windows’ta video oluşturmayı kolay, hızlı ve eğlenceli hale getirmek için tasarlanmış yeni bir video düzenleyici olarak Clipchamp’ı tanıttık” diyor.

“Clipchamp, kesme ve bölme gibi tüm temel araçların yanı sıra geçişler ve animasyonlu metin gibi daha profesyonel özelliklerle birlikte geldiğinden, yeni Fotoğraflar uygulaması artık eski video düzenleyiciyi kullanmıyor.”

Kullanıcılar eski Fotoğraflar uygulamasını kullanmaya devam etmeyi seçerse, uygulamanın Microsoft Store’da “Microsoft Photos Legacy” adı altında bulunmaya devam edeceğini açıklıyor.

Microsoft, Güncellenmiş Fotoğraflar Uygulaması‘nın bir önizlemesini Dev Channel’daki Windows Insiders’a sunmaya başladı bile. Microsoft, geri bildirimler takip edildikçe güncellemenin dağıtımını zaman içinde genişletmeyi planlıyor.

Microsoft Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay, bir blog gönderisinde, güncellenen Fotoğraflar uygulamasının Ekim 2022’de tüm kullanıcılara sunulacağını duyurdu.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir