1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft Surface Duo’yu satın almamanız için 5 neden


0

Microsoft son derece başarılı bir şirkettir ve masaüstü bilgi işlem söz konusu olduğunda, kimse rekabete yaklaşamaz. Surface Duo olarak adlandırılan bu ekran , LG’nin öncülüğünü yaptığı çift ​​ekran konseptini kopyalamış.

Microsoft sonunda Windows 10 Mobile’ı öldürerek yenilgiyi kabul etti. Nihayetinde şirket, Google’ın Linux tabanlı işletim sistemine kendi başlatıcısını getirerek Android’i benimsedi. Microsoft bugün ilk Android cihazını piyasaya sürdü. Ne yazık ki, akıllı telefon bir tren kazası gibi görünüyor. İşte satın almamanız için beş neden.

1.) Fiyatla başlayalım

1.400 dolar. Hayır, bu bir yazım hatası değil. Microsoft aslında insanların kanıtlanmamış bir telefona bu kadar para harcamasını bekliyor. Doğru, Samsung gibi diğer üreticiler bazı telefonlar için bu kadar çok şey istiyor, ancak Samsung’un Android akıllı telefonlar üretme konusunda uzun bir geçmişi var. Microsoft, bu tür fiyatları talep edebilecek birinci sınıf bir telefon üreticisi olarak yerini henüz kazanmadı. Açıkçası, Windows destekli Surface cihazlarının da uzun bir hatalı olma geçmişi var.

2.) Bu yüksek fiyata rağmen

Surface Duo’da 5G yok. Bu kadar pahalı bir cihaz için bu mazur görülemez. 349 $ Piksel 4a 5G yok, ama bir bütçe telefon olarak bu sorun yok. Eğer 1.400 doları yatıracaksam, en son hücresel standartlara sahip olsa iyi olur. Sonuçta, onu birkaç yıl kullanmaya başlayabilirsiniz. 5G her geçen gün daha yaygın hale geliyor ve Microsoft’un topu düşürmesi utanç verici.

3.) Çirkin olan çerçeveler:

Microsoft 2020’de bu kadar devasa ve çirkin çerçevelere sahip bir cihazı nasıl piyasaya sürebilir? Ekranın etrafındaki büyük siyah çerçeve, ilk gün tarihli görünmesini sağlar. Bazı insanlar çerçevelerin amaca uygun olduğunu söyleyecektir – telefonu ekrana dokunmadan tutabileceğiniz bir yer. Ben sadece kötü bir tasarım diyorum.

4.) İster inanın ister inanmayın, Surface Duo’da NFC yoktur. Ne anlama geliyor?

Google Pay gibi kablosuz ödeme hizmetleri için kullanılamaz. Bu ihmal gülünçtür, çünkü şu anda kablosuz ödemenin mikropları önlemenin harika bir yolu olduğu bir salgın durumundayız. Microsoft ne halt düşünüyordu?

5.) Kalem ayrı satılır!

Vay canına, müşterileri oymak hakkında konuş. Microsoft, Surface Duo’nun not alma yeteneklerini öne sürüyor, ancak 1400 dolara şirket lanet kaleme bile atamıyor! Samsung’un Note cihazları S-Pen ile birlikte geliyor, peki neden Surface Duo yapamıyor?

Bu 5 Surface Duo eksikliğine katılıyor musunuz?

Bunlardan herhangi biri çift ekranlı Android telefonu satın almamanıza neden olacak mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda bana söyleyin.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir