1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei Mate 30 Pro Dayanıklılık Testini Kanıtladı


0

Huawei Mate 30 Pro , her zaman olduğu gibi JerryRigEverything’in YouTube kanalında bir dayanıklılık testi yayınlandı.

Huawei Mate 30 Pro, uçuş renkleriyle dayanıklılık testlerinden geçiyor

Mate 30 Pro, bu paketteki her bir testi sorunsuz bir şekilde geçmeyi başardı. Telefonun ekranı seviye 6 seçimiyle çizilmeye başladı, daha derin çizikler seviye 7’de göründü. Gorilla Glass 6’nın kapsadığı bir ekran için bu tamamen normal.

Başka bir deyişle, bu ekranın çizilmesi kolay değildir. Bu cam ayrıca telefonun kameraları da dahil olmak üzere öne bakan sensörleri de kapsıyor. Normal kulaklığınız aslında bu tasarımın bir parçası değil, Mate 30 Pro’nun camı telefon görüşmeleri için ses üretmek için titreşiyor.

Çerçevesi metalden yapılmışken telefon çoğunlukla camdan yapılmıştır. Yine de, telefon oldukça baskı altında kalmayı başardığı için gerçekten sağlam bir metal parçası. Daha sonra.

Bu telefonun hem üst hem de alt tarafları metalden yapılmıştır ve güç / kilit düğmesi de öyle.

Ses düğmeleri burada değildir, ancak ses seviyesini kontrol etmek için ekranın yan tarafına iki kez dokunmanız gerekir.

Cihazın arkası da Gorilla Glass 6 ile iyi korunuyor. Aynı şey telefonun kameraları için de geçerli. Bu cihaz arka tarafta dört kamera içeriyor.

Telefonun ekranı, pikseller kapanmaya başlamadan önce doğrudan aleve maruz kaldığında 25 saniye dayanmayı başardı. Alev çıkarıldıktan sonra ekran tamamen iyileşti.

Telefonun ikiye bölünmesi de kolay değil

Ayrıca, hem arka hem de ön taraflara baskı uygulayarak bu telefonu kırmaya çalıştı. Buraya ne kadar cam aldığımızı göz önünde bulundurarak, telefonun camının en azından çatlayacağını düşünürdünüz.

Eh, olmadı. Telefon zorlukla biraz basınç altında kavisli, ancak cam yerinden ya da başka bir şey hareket etmedi. Arkadaki bu büyük kamera oreo, bu telefonun dayanıklılığına zarar vermez, ki bu da iyidir.

Birçoğunuzun zaten bildiği gibi, Mate 30 Pro ABD’de yasaklandı. Google’ın hala Huawei ile iş yapması yasaklanıyor, bu yüzden Huawei’nin planladığı gibi bu telefon tüm dünyada düzgün bir şekilde piyasaya sürülmedi.

Huawei Mate 30 Pro iyi yapılmış bir telefon ve bu dayanıklılık testi bunu kanıtlıyor. Tüm testi JerryRigEverything’in kanalındaki videosunda , isterseniz aşağıda test videosunu izleyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir