1. Anasayfa
  2. Multimedya

Lightroom Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Peki, günümüzde oldukça popüler olan Lightroom nedir, nasıl satın alınır? İşte, merak edilen bu soruların ayrıntılı ve bir o kadar da açıklayıcı yanıtları…

Lightroom Nedir, Nasıl Satın Alınır?
0

Son dönemlerde oldukça popüler olan Lightroom yazılımı, genellikle basit fotoğrafçılık işlemlerinde kullanılmaktadır. Oldukça küçük işlemler için tercih edilen bu program, Adobe Photoshop yazılımının basitleştirilmiş hali olarak da görülmektedir.

Lightroom Nedir?

Lightroom, geçtiğimiz yıllarda Adobe şirketi tarafından özel olarak geliştirilen fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Son derece basit bir arayüze sahip olan bu program, genellikle ufak fotoğrafçılık işlemlerinde kullanılmaktadır.

19 Şubat 2017 tarihinde kullanıma sunulan söz konusu fotoğraf düzenleme yazılımında yüzde 40 Lua programlama dili kullanılmıştır. Her ne kadar barındırdığı özellikler bakımından sade bir yazılım olsa da kullanıcılar bu programı kullanarak birçok fotoğraf düzenleme işini kolaylıkla yapabilmektedir.

Fotoğraf Düzenleme Yazılımı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Adobe şirketinin geliştirdiği fotoğraf düzenleme yazılımı, genellikle fotoğrafçılar tarafından tercih edilmektedir. Fakat, sade arayüzü ve kullanım kolaylığı nedeniyle günümüzde bu yazılımı, çeşitli reklam ajansları da kullanmaktadır. Kısacası, fotoğraf düzenleme işi ile ilgilenen herkes sade arayüzü nedeniyle bu yazılımı tercih etmektedir.

Fotoğraf Düzenleme Yazılımının Özellikleri

Son dönemin dikkat çeken yazılımlarından biri olan Lightroom özellikleri ile oldukça göz kamaştırıyor. Her ne kadar basit bir çalışma mantığına sahip olsa da söz konusu yazılım sayesinde kullanıcılar, tüm düzenleme işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor.

Dileyen kullanıcılar, fotoğraf düzenleme işlemini bilgisayarlarından yapabilirken, dileyen kullanıcılar ise düzenleme işini hem tabletlerinden hem de telefonlarından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Söz konusu fotoğraf düzenleme uygulamasında bulut depolama özelliği de bulunuyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak çalışmalarını kayıt edebiliyor ve dilediği zaman bu çalışmalara erişebiliyor.

Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan özellik sayesinde aynı anda dilediği kadar fotoğrafa müdahale edebiliyor. Tüm bunların yanı sıra iPad üzerinden bu programı kullanan kullanıcılar, çalışmalarını kolaylıkla Photoshop programına aktarabiliyor.

Güncel Lightroom Fiyatı 2021

Adobe şirketinin geliştirdiği Lightroom yazılımı fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 1 TB bulut depolama alanıyla birlikte söz konusu yazılımı masaüstünde ve mobil cihazlarında kullanmak isteyen kullanıcılar aylık 125 TL ödeme yapmak zorunda. Üstelik söz konusu pakete iPad için Photoshop yazılımı da dahil.

Yukarıda yer alan paketin yanı sıra 1 TB boyutunda bulut depolama alanı ile birlikte sadece bu yazılımı kullanmak isteyen kullanıcılar ise aylık 62 TL ödeyerek söz konusu yazılımına sahip olabiliyor. Kullanıcılar, üstelik bu yazılımı hem masaüstü hem de mobil cihazlarında da kullanabiliyor.

Söz konusu fotoğraf düzenleme uygulaması hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve yazılımı ücretsiz bir şekilde deneyip satın almak için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

  • Fotoğraf düzenleme programını satın almak ve özellikleri hakkında detaylı fikir sahibi olmak için bu Lightroom indir seçeneğini kullanabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir