1. Anasayfa
  2. Oyun

K/D Oranınızı Monster Oyuncu Kulaklığı ile Yükseltin

K/D Oranınızı Monster Oyuncu Kulaklığı ile Yükseltin
0

Online arenalarda rekabetin ne denli kızıştığının farkındasınızdır. Valorant’tan CS:GO’ya kadar uzanan geniş bir yelpazede rekabetçi sayılabilecek tüm yapımlarda oyuncular, kendilerini öne çıkarabilme ve K/D oranlarını arttırma peşindeler. Aslına bakarsanız bu oranı yükseltmenin farklı yolları da var. Güçlü bilgisayar, yüksek hızlı internet bağlantısı, kullanım amacına uygun klavye/fare ikilisi bu yollardan bazıları. Ama üzerinde emek sarf ettiğiniz oyunda uzmanlaşmanız ve doğru bir kulaklık kullanmanız, K/D oranınızı çok geçmeden yükseltmenizde anahtar rol üstlenebilir. Eğer siz de bugüne kadar çok kanallı ses sistemleri kullanarak rekabetçi oyunlarla zaman geçirenlerdenseniz, gaming headset modellerini inceleme vaktiniz gelmiş olabilir.

Oyunlara Odaklanmak için İzolasyon Çok Önemli

Oyun süreçlerinize odaklanma konusunda yer yer zorluk yaşamış, en azından birkaç defa dikkat dağıtıcı seslere maruz kalmışsınızdır. Rakibinizin hamlelerine odaklanmışken ya da senaryonun kilit noktasında devreye giren bir cut scene’i izlerken dışarıdan gelen sesler, sizi irkiltip konsantrasyonunuzu darmadağın etmiş bile olabilir. Oyun bilgisayarınızın bulunduğu odada özel bir ses izolasyonu bulunmuyorsa ve hoparlör kullanarak oyunlardan gelen sesleri takip ediyorsanız, dışarıdan gelen seslere maruz kalmanız son derece mümkündür. Bunun önüne geçmek için hoparlörünüzden gelen sesi yükseltmeniz ise komşularınızı rahatsız etmek gibi sonuçlara neden olabilir ki bu da başka bir dikkat dağıtıcı unsura dönüşebilir.

Bu noktada, doğrudan oyuncular için geliştirilen oyuncu kulaklığı modellerini tercih etmelisiniz. Kulak üstü ve kulağı kaplayan formda üretilen modeller, oyunlardaki sesleri en iyi şekilde işitebilmenizi sağlarken hoparlör kullanırken bile fark edemeyeceğiniz ince ayrıntıları kusursuzca duymanıza imkân tanır. Bilhassa kulağı kaplayan yapıdaki modeller, dışarıdan gelen sesleri duymanızı önlerken oyunlardaki rakiplerinizin ayak seslerini, açık dünyada gezinirken rüzgârın yapraklarını titreştirdiği çalıları ve çok uzaklardan gelen belli belirsiz çevre unsurlarını işitebilmenize yardımcı olur. Bazı modellerdeki sanal çevresel ses desteği ise kimi zaman oyunlarda hayati önem taşıyabilir.

Düşük KD Monster Oyuncu Kulaklıgı

En İyi Oyuncu Kulaklığı Modelleri ile “Sesim Geliyor mu?” Sorularına Son

Oyuncular için ekipman geliştiren markalar, artık birer oyuncu gibi düşünerek ürettikleri ürünlere son şeklini veriyor. Bu nedenle, ortaya koydukları ürünler, tek bir işlevde değil de farklı işlevlerde de değerlendirilebiliyor. Son yıllarda çevrim içi oyunların daha da yaygınlaşmasıyla sesli iletişimin de önem kazandığını bilen oyuncu kulaklığı üreticileri, kullanıcılarla buluşturacakları modellere kaliteli mikrofonlar da yerleştiriyor. Sabit ya da çıkarılabilir tasarıma sahip açısı ayarlanabilir mikrofonlar, gaming kulaklık modellerinin işlevselliğini artırırken daha önce kullandığınız mikrofonların ses iletimi sorunuyla karşılaşma ihtimalinizi de ortadan kaldırıyor. Genellikle USB portu üzerinden sinyal alışverişi yapan oyuncu kulaklığı çeşitleri, bilgisayara tanıtım işleminin ardından her oyun tarafından kusursuz şekilde algılanıyor. Böylece anlık tanımlanamama durumları neticesinde takım arkadaşlarınıza sorma ihtimaliniz muhtemel: “Sesim geliyor mu?” sorusu, maziye karışıyor. Tabii yalnızca çevrim içi oyun seanslarında değil canlı oyun yayınlarında da görevini layıkıyla yerine getiren oyuncu kulaklığı mikrofonları, sesinizin, yayınlarınıza net biçimde yansımasını mümkün kılıyor.

Düşük K/D Oranlarına Monster Oyuncu Kulaklığı ile Veda Edin

Bireysel ya da takım bazlı olarak çevrim içi çok oyunculu yapımlarla zaman geçiriyorsanız, oyuncu kulaklığı fiyatlarını da dikkate alarak kendiniz için en uygun çözümü alışveriş listenize ekleyebilirsiniz. Bu aşamada, geliştirdiği oyuncu bilgisayarıyla Türkiye’deki oyun tutkunlarının takdirini kazanan Monster’ın sunduğu Pusat oyuncu kulaklığı modelini tercih edebilirsiniz. 7,1 sanal çevresel ses desteğiyle oynadığınız yapımlardaki sesleri eksiksiz biçimde işitebilmenizi mümkün kılan model, yüksek hassasiyetli mikrofonu sayesinde takım arkadaşlarınızla kesintisiz şekilde iletişim kurabilmenize olanak veriyor. RGB LED aydınlatma, düşük ses frekanslarını titreşimle güçlendirme, uzaktan kumanda gibi birçok ekstrayla gelen model, sunduğu imkânlarla FPS oyunlarındaki K/D oranınızı artırmanıza yardımcı oluyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir