1. Anasayfa
  2. Rehber

Jealous Ne Demek?

Jealous Ne Demek?

Jealous, kıskanç veya kıskançlık duymak anlamına gelir. Bir kişi jealous olarak tanımlanırsa, bu kişi başkalarının sahip olduğu şeyleri, özellikleri veya durumları kendilerinin de sahip olmak isteyen veya kendilerinin sahip olmadıkları için kıskanç duydukları anlamına gelir.

Örneğin, bir kişi başkasının arabasını kıskanabilir, başkasının işini kıskanabilir veya başkasının evliliğini kıskanabilir. Kıskançlık, kişinin kendine veya başkalarına zarar verebilecek bir duygu olabilir ve kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.

Jealous ile İlgili Örnek Cümleler

  • He was jealous of his friend’s success. (O, arkadaşının başarısından kıskandı.)
  • She couldn’t help feeling jealous when she saw her sister’s new car. (Kardeşinin yeni arabasını görünce kıskanç hissetmemek için yardımcı olamadı.)
  • He became jealous of his partner’s close relationship with their co-worker. (O, ortaklarının iş arkadaşlarıyla olan yakın ilişkisinden kıskandı.)
  • His jealousy towards his brother’s fame was causing problems in their relationship. (Kardeşinin ününe olan kıskançlığı onların ilişkisinde sorunlar yaratıyordu.)

Jealous in love Türkçe Anlamı Nedir?

Jealous in love Türkçe anlamı “Aşkta Kıskanç” olarak çevrilebilir. Bu ifade, bir kişinin aşkta kıskanç olduğunu veya kıskançlık duygusunu ifade eder.

Kıskançlığın Ana Nedeni Nedir?

Kıskançlığın ana nedeni kişinin kendine güveninin yetersiz olması, özellikle de ilişki içinde. Kendine güven eksikliği, kişinin sevdiklerinin sadakatini veya aşklarını sorgulamasına, onların davranışlarını veya etkileşimlerini yanlış yorumlamasına veya onların dikkatini başka kişilere çekmelerinden korkmasına neden olabilir. Ayrıca, kişinin geçmişteki travmalar veya duygusal zararlar da kıskançlık duygusunu tetikleyebilir.

Kıskançlık duygusu, ilişki içinde olduğunda birçok kişide normal olarak görülür ama aşırı derecede kıskançlık ilişki için zararlı olabilir ve ilişkiyi tehlikeye atabilir.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir