1. Anasayfa
  2. Rehber

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024
0

Apple kullanıcılarının özellikle araştırdığı iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek ayrıntılar hakkında fikir edinmenize yardımcı olacağız. Apple, bildiğimiz gibi diğer telefon üreticilerine nazaran tamamen kendine has ve benzersiz bir şirket. İşletim sistemi, donanım özellikleri, telefon tasarımları ve genel itibari ile marka değeri. Dolayısı ile Apple iPhone fiyatları da ciddi manada yüksek şekilde karşımıza çıkıyor demek yanlış olmaz.

Apple, müşterilerine sunduğu hizmet açısından da muazzam. Özellikle sizleri sıkıntıya sokmamak için online destek ve iletişim merkezi hizmeti de Apple şirketinin sitesinde yer alıyor. Bu hizmetlerden birisi de garanti süresi sorgulama hizmeti diyebiliriz. Tamamen online olarak telefonunuz ile alakalı olarak merak ettiklerinizi alabileceksiniz.

Apple iPhone Garantisi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Apple iPhone garantisi, şirketin kendi telefon modelleri için sunduğu ve ülkemizde de yasal sınır olan 2 senelik teknik ve yazılımsal marka garantisidir.

Apple şirketi, garanti uygulamaları kapsamında da kendisini diğer ülkelerden tamamen ayıran markalar arasındadır. Normalde diğer markalara cihazınızı gönderdiğinizde türlü sıkıntılar ile karşılaşırsınız. Ancak Apple, telefonda en ufak bir sorun dahi var ise telefonu sıfır modeli ile değiştirerek sizlere gönderir. Bu telefon neden bu kadar pahalı diyenler için sadece bu hizmet bile çok büyük imkanlardan birisi. İnternetten iPhone garanti sorgulama işlemi ile alakalı olarak sizleri resimli olacak şekilde bilgilendirerek fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple şirketi, bu anlamda resmi internet sitesi üzerinde sizlere mükemmel imkanlar sunar. Telefonunuzun seri numarası ile resmi internet sitesine giriş yapabilir ve telefonunuzun onaylı garanti süresine dair tüm verileri analiz edebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır resimli anlatım makalemiz sizlere bu anlamda en pratik şekilde yol gösterecek gibi görünüyor. Dilerseniz hemen başlayalım.

  • Önceliklikle Apple “Servis ve Destek Kapsamı Kontrol” ekranına gitmemiz gerekiyor. Bunun için “https://checkcoverage.apple.com/?locale=tr_TR” linkini bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan tarayıcınıza yazabilirsiniz.

İphone Garanti Kapsamını Denetle

  • Karşınıza yukarıda yer alan gibi bir ekran gelecektir. Burada telefonumuzun seri numarası, aslında kimliği gibi bir şey. Siz telefonunuzu nereden alırsanız alın, seri numarası Apple merkezine gönderilir ve tüm veriler bu numara üzerinden işlenir. iPhone seri numarası öğrenme işlemi için önce telefonunuzu elinize alın ve AYARLAR kısmını açın. Ayarlar kısmından da GENEL sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza yine farklı seçeneklerin bulunduğu bir ekran gelecek. Bu ekranda ise telefon hakkında ki tüm bilgileri gözlemleme şansına girebileceğimiz ekrana ulaşmamız gerekiyor. Dolayısı ile en üst sekmede yer alan HAKKINDA sekmesine tıklayın ve devam edin.
  • Hakkında kısmına giriş yaptıktan sonra telefonun birçok farklı bilgisini bu ekrandan analiz etme şansına sahip olacaksınız. Apple iPhone seri numarası ile alakalı olarak veri tam olarak bu ekranda yer almaktadır. Buradaki numarayı alarak 1. maddede verdiğimiz SERİ NUMARASI kısmına giriyoruz. Akabinde altında yer alan güvenlik kodunu da girdikten sonra DEVAM sekmesine tıklayın.
  • Devam butonuna tıkladığınız an itibari ile kişisel iPhone modeliniz ile alakalı olarak her türlü garanti bilgisi karşınıza dökülür. iPhone garanti bitiş tarihi ve garanti kapsamı ile alakalı olarak bütün verileri bu ekranda analiz etme şansına da sahip olacaksınız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir