1. Anasayfa
  2. Dijital Pazarlama

İlgi Çekici İçerik Fikirleri Oluşturmak için 5 Ücretsiz Web Sitesi

İlgi Çekici İçerik Fikirleri Oluşturmak için 5 Ücretsiz Web Sitesi
0

İçerik pazarlamasındaki en önemli adımlardan biri, hedef kitleniz veya müşterileriniz için ilgi çekici içerik fikirleri bulmaktır. Bununla birlikte, bazen ilgi çekici ve ilgi çekici içerik fikirleri bulmak göz korkutucu bir görev olabilir.

Bu nedenle yeni içerik fikirlerini hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi olarak birçok harika kaynak bulunmaktadır.

Bu yazıda, ilgi çekici içerik fikirleri oluşturmak için en sevdiğimiz beş web sitesini paylaşıyoruz. Yeni konular hakkında fikir alışverişinde bulunabileceğiniz, blog gönderileriniz veya makaleleriniz için ilham alabileceğiniz ve hatta hedef kitlenizle etkileşim kurmanın yeni yollarını keşfedebileceğiniz yerlerdir.

İçerik Oluşturmayı Kolaylaştıran Araçlar

Sözü daha fazla uzatmadan, hemen harika içerik fikirleri üretmenizi sağlayacak beş aracı sizlere tanıtacağım.

1. Quora

Quora, kullanıcıların soru sorabileceği ve diğer üyelerden yanıt alabileceği bir web sitesidir. Bu, içerik fikirleri almak için mükemmel bir kaynaktır, çünkü sitede hangi konuların en popüler olduğunu, hangilerinin daha fazla etkileşim oluşturduğunu veya kitlenizin çözebileceğiniz en yaygın sorunlarının hangileri olduğunu keşfedebilir ve analiz edebilirsiniz.

Quora Nasıl Kullanılır?

Quora’da trend konuları bulmak için yapılacak ilk şey ana sayfaya gidip “Sıcak Konular” bölümüne tıklamaktır. Bu size şu anda popüler konuların bir listesini gösterecektir.

Belirli endüstriler veya nişler içinde Quora web sitesini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Quora ana sayfasından ve “Konular” bölümüne tıklayarak, bu size şu anda popüler olan konuların bir listesini gösterecektir. Ardından, o konuyla ilgili soruların bir listesini görmek için herhangi bir konuya tıklayabilirsiniz.

Öte yandan, henüz cevabı olmayan soruları bulmak için ana sayfadan bir konu veya anahtar kelime yazabilirsiniz. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda iki sekme vardır: “Cevaplar” ​​ve “Sorular”.

2. Answerthepublic

Anwserthepublic ile Anahtar Kelime İçerik Fikirleri Oluşturma

Anwserthepublic, anahtar kelimelere dayalı içerik fikirleri aramanıza izin veren bir web sitesidir. En fazla üç anahtar kelime girebilirsiniz ve site bu anahtar kelimelerle ilgili bir soru ve konu listesi oluşturacaktır.

Anwserthepublic’in en güzel yanı, her bir konuyu kaç kişinin aradığına dair veri sağlamasıdır. Bu size hangi konuların popüler olduğu ve geniş bir kitleye ulaşmak için hangi potansiyele sahip olduğu hakkında bir fikir verir.

Anwserthepublic ayrıca web’de en son trend olan konuları gösteren “Trend Konuları” adlı bir bölüme sahiptir. Bu, sektörünüzdeki veya niş alanınızdaki güncel trendlerden haberdar olmak için oldukça kullanışlıdır.

Bir içerik oluşturucu için önemli bir araç olarak Answerthepublic’i kullanmanın sayısız yolu vardır. Bazı örnekler şunlar olabilir:

  • Blog gönderileri için fikirler.
  • Instagram gibi sosyal ağlardaki yayınlar için konu fikirleri üretme. TikTok veya Pinterest’de buna dahildir.
  • Bir anket veya anket için soruların detaylandırılması.
  • Bir içerik pazarlama kampanyası planlama.

3. Ubersuggest

Ubersuggest ile Anahtar Kelime İçerik Fikirleri

Ubersuggest, içerik fikirleriyle başlamak için harika bir yoldur. Girdiğiniz anahtar kelimeye göre size bir anahtar kelime ve ilgili kelime öbekleri listesi verir.

Bu, blog gönderileri için yeni fikirlerin yanı sıra sosyal medya gönderileri ve hatta ürün açıklamaları gibi diğer içerik türleri için konuların oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Ubersuggest Nasıl Kullanılır?

Ubersuggest’i kullanmak için arama çubuğuna bir anahtar kelime veya kelime öbeği girin ve “öner”e basın. Daha sonra ilgili anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin bir listesi sizlere sunulacaktır.

Oradan, daha fazla fikir edinmek için herhangi bir anahtar kelimeye tıklayabilirsiniz. Ubersuggest, diğer ilgili anahtar kelimelerin yanı sıra her bir anahtar kelimenin aylık kaç arama aldığını gösterir. Bu, kitlenizin seveceği yeni içerik fikirleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Ubersuggest, uzun kuyruklu Anahtar Kelimeler bulmak için de harikadır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, daha düşük arama hacmine sahip olan ancak yine de alakalı ve nişinize özgü olanlardır. Belirli kitleleri hedeflemenin ve dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek trafik çekmenin harika bir yoludur.

4. Buzzsumo

Buzzsumo ile İçerik Fikirleri Üretmek ve Yüksek Performanslı İçerik Oluşturmak

Buzzsumo, tüm sosyal medya platformlarında en popüler içerikleri görmenizi sağlayan bir web sitesidir. Bu bilgileri, kendi içeriğiniz için fikir üretmek veya sektörünüzdeki hangi içeriğin nasıl çalıştığını bulmak için kullanabilirsiniz.

Buzzsumo nasıl kullanılır?

Buzzsumo’yu kullanmak için, ilgilendiğiniz konuyu veya anahtar kelimeyi yazmanız yeterlidir; Buzzsumo size o konuyla ilgili en popüler içeriğin bir listesini ve içeriği kimin paylaştığı ve ne kadar etkileşim aldığı hakkında bilgi gösterecektir.

Rakipleriniz için hangi tür içeriğin iyi çalıştığını görmek için Buzzsumo’yu da kullanabilirsiniz. Bu, kendi içerik stratejinizi oluşturmanız için size harika fikirler verebilir.

5. Exploding Topics

Exploding Topics ile Yeni İçerik Konusu Fikirlerini Bulmanın Kolay Yolunu Sağlar

Exploding Topics, her içerik oluşturucunun rüyasının gerçekleşmesini sağlar. Yeni konu fikirleri bulmanın, insanların ne aradığını görmekten daha iyi bir yolu var mı?

Bu araç, size bu ham verileri, başka birinin yorumu veya önyargısı olmaksızın verir. Ayrıca, en çok ilgili hashtag’lerin bir listesini ve bunları kendi gönderilerinizde nasıl etkili bir şekilde kullanacağınıza dair ipuçları sağlar.

Exploding Topics Nasıl Kullanılır

Basitçe bir anahtar kelime veya konu girin ve site size yaratıcılığınızın akmasına yardımcı olacak ilgili fikirlerin bir listesini verecektir. Exploding Topics (Türkçe adı: Patlayan Konular) ile, sosyal medya pazarlama çabalarınızı artırmak için sağlanan hashtag’leri de kullanabilirsiniz.

Örneğin, Babalar Günü içerik fikirleri arıyorsanız, “Babalar Günü” yazmanız yeterlidir; “En İyi Babalar Günü Hediyeleri”, “En İyi Babalar Günü Etkinlikleri” ve “Babalar Günü Etkinlikleri” gibi ilgili konuların bir listesini alırsınız.

Bu ücretsiz çevrimiçi kaynakların, içeriğinizi oluşturmak için temel araçlar olarak hizmet edeceğinden eminim. Artık düzenli olarak yeni içerik oluşturmak, kitlenizin aşık olduğu içerikleri yayınlamanızı engelleyen bir zorluk olmayacaktır.

İçerik pazarlaması, hedef kitlenize ulaşmanın ve markanızla özdeşleşmelerini sağlamanın harika bir yoludur. İçeriğinizi oluşturmak için yeni fikirler üretmenin birçok yolu vardır, ancak bu görevde size çok yardımcı olabilecek bazı ücretsiz web siteleri de vardır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir