1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei P50 Pro, Akıllı telefonda iki büyük kamera yer alacak

Huawei P50 Pro, Akıllı telefonda iki büyük kamera yer alacak
0

Huawei, amiral gemisi akıllı telefonu Huawei P50 Pro ‘nun geniş yuvarlak ekran ve sıradışı iki büyük kamera alacak. Huawei özel olarak tasarlanmış bir sistemle donatılmış yeni bir modelini sunuyor.

Huawei’nin P serisi akıllı telefonları, yıllardır fotoğrafçılar için en iyi telefonlardan biri olmuştur. Geçen yıl dört model duyuruldu: P40 Lite, P40, P40 Pro ve son olarak P40 Pro +. Yeni telefonların önümüzdeki ay gelmesi bekleniyor ve şu ana kadar P50 serisi hakkında nispeten az şey biliniyor. Bununla birlikte, Pro model ürünlerin ilk renderları internette çoktan ortaya çıktı.

2021’de, daha büyük kameralara doğru açık bir eğilim var. Her şey, Samsung Galaxy S21‘in ve cihazın yanında ve üstünde bir çerçeve ile birleştirilmiş özel kamera sisteminin gelişiyle başladı.

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro Büyük kameralar

Akıllı telefonun metal bir çerçevesi ve bir cam arka yüzü olacak. Cihaz, yuvarlatılmış köşelere ve özellikle dar bir 6.6 inç ekrana sahiptir.

Arkada, aralarında flaş bulunan iki büyük kameradan oluşan yumurta şeklinde bir kamera modülü var . Henüz bilinmiyor, ancak AI kameralar olabilir.

Parmak izi sensörü ekranın altına yerleştirilecektir. Ayrıca hoparlörler üstte ve altta yer alacaktır. Huawei P50 Pro ayrıca bir kızılötesi verici ile donatılacak. Genel boyutlar 159 x 73 x 8.6mm olacaktır.

Muhtemelen, yüksek kaliteli P serisi akıllı telefonlar resmi olarak Nisan ayı başlarında duyurulacak ve daha sonra o ay satışa çıkacak. Yeni modellerle ilgili daha fazla ayrıntı şüphesiz önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak.

ABD ticaret yasağı nedeniyle Avrupa’nın Huawei akıllı telefonlara ilgisi son yıllarda önemli ölçüde düştü. Sonuç olarak, YouTube, Gmail ve Haritalar gibi Google hizmetleri artık Huawei mobil cihazlarında kullanılamayabilir. Onun yerini almak için Huawei Mobile Services (HMS) platformu oluşturuldu.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir