1. Anasayfa
  2. Mobil

Katlanabilir akıllı telefon Huawei P50 Pocket’in özellikleri

Katlanabilir akıllı telefon Huawei P50 Pocket’in özellikleri
0

Birkaç gün içinde katlanabilir akıllı telefon Huawei P50 Pocket‘in galası gerçekleşecek. Önceden, bir mobil cihazın görünümü biliniyordu, şimdi özelliklerini tanıyacağız.

Katlanabilir akıllı telefon Huawei P50 Pocket’in prömiyeri 23 Aralık’ta yapılacak. Galaxy Z Flip olarak stilize edilmiş ve katlandığında kullanışlı bir kare şekline sahip olan cihaz, yuvarlak bir ekran ve büyük bir kamera modülü ile dikkat çekiyor.

Dış ekranın bir inç çapında olduğunu zaten biliyoruz. Öte yandan ana ekranın açıldıktan sonraki boyutunun 6,85 inç olması kullanıcıya akıllı telefon kullanımında üst düzeyde konfor sağlıyor.

Huawei P50 Pocket Akıllı Telefon

Fotoğraf kısmına gelince, üç kamera olacak – ana kamera, 13 megapiksel geniş açılı kamera ve 3x büyütmeye izin veren telefoto lensli 8 megapiksel kamera ile birlikte 50 megapiksel çözünürlüğe sahip bir Sony IMX766 matrisi. Ne yazık ki, öne bakan selfie kamerası bir sır olarak kalıyor.

Huawei P50 Pocket’in 5G olmayan kapaklı bir akıllı telefon olacağına dair önceki raporlar doğrulandı. İşlemcisi, daha önce bahsedilen Snapdragon 888 4G değil, 4G modemli bir Kirin 9000 mobil işlemci olacak.

Huawei P50 Pocket, 3300mAh bataryaya sahip rakibi Galaxy Z Flip3 ile karşılaştırıldığında oldukça fazla olan 4100mAh bataryaya sahip olacak. Bu nedenle, ek bir avantaj olarak eklenen 66W hızlı şarj ile pil ömrü etkileyici olmalıdır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir