1. Anasayfa
  2. Sektörel

Hp Bilgisayar Tamiri için Teknik Servis Tercihleri

Hp Bilgisayar Tamiri için Teknik Servis Tercihleri

Bilgisayarlarımıza değer veriyorsak onları temiz tutmalı ve düzenli bakımlarını yaptırarak bilinçli birer kullanıcı olmamız gerekiyor. Yoksa bilgisayarınız ne kadar güçlü ve güncel olursa olsun sizi yarı yolda bırakabilir. Tabi ki oluşan teknik sorunların, teknik ve profesyonel kişiler tarafından çözülmesi son derece önemlidir.

Hp Bilgisayarların Bakım Onarım

Öncelikle bilgisayarın sorununu net bir şekilde tespit etmek gerekmektedir. Yanlış tespitlerde bilgisayarlarımıza daha çok zarar verilebilir. Bu konuda profesyonel ekipmanlar kullanan Hp Bilgisayar Servisi hata payını minimuma indirmektedir.

Hp Teknik Servisi yapılan işlemlerde garanti vermektedir. Bu sebepten dolayı içiniz rahat bir şekilde bilgisayarınızı teslim edebilirsiniz. Ayrıca teknik personel kadrosu alanında uzun yıllar çalışmış uzman bir kadro olduğundan, nokta atışı sorun tespiti yapılmaktadır. Böylelikle yapılacak yanlış müdahaleler sıfıra indirgenmiştir.

Hp anakart onarımlarından, hızlı yedek parça değişimlerine kadar tüm teknik servis hizmetlerini alabilirsiniz. Klavye değişimi veya ekran değişimini aynı gün içinde teslim alabilirsiniz.

Temiz bir işletim sistemi ve temiz bir donanıma sahipseniz ve hala yavaş, şikayet ettiğiniz bir bilgisayar performansı alıyorsanız, donanımlarınızı yükseltme önerilerimizi dinleyebilirsiniz. Dar boğaz yaşamayacak şekilde birbiri ile uyumlu donanım tavsiyeleri ile ram, işlemci ve ekran kartınızı yükselterek normal diskinizi ssd disk ile değiştirebiliriz. Böylelikle bambaşka ve akıcı işlem yapan bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Sizlere gönderilen her linke tıklamamanız en önemli şeydir.
  • Mail veya diğer sosyal ağlardan gelen bilinmeyen url’ler içerisinde trojen barındırıyor olabilir.
  • Bilinmeyen Url’ler yanı sıra bildiğiniz sitelerin linklerinin başına sonuna farklı karakterler ekleyerek de oluşturulmuş kötü amaçlı linkler olabilir.
  • Bilgisayarın ısısına dikkat ederek kullanmalısınız. Aşırı ısınan bilgisayarda bir şeyler ters gidiyor demektir.
  • Düzenli olarak iç ve dış temizliğinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca yazılımsal olarak da temizlik yapılmalıdır.
  • Bilgisayar kasalarının yerde değil de masanın üzerinde konumlandırılması daha az toz almasını sağlayabilir.
  • Herhangi bir program kurarken yanında işaretli gelen yan programlara dikkat etmeli, tik işaretlerini kaldırmalısınız. (gerekli olduğunu düşünüyorsanız ve bilinçli bir şekilde gerekli ise yükleyebilirsiniz)

Sizlere her zaman teknik destek vermekten mutluluk duyuyoruz, Hp Servis Merkezimizdeki Teknik Ekiplere Sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir