1. Anasayfa
  2. Mobil

Kompakt akıllı telefon ASUS Zenfone 9 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

ASUS ZenFone 9'un görünümü ve özellikleri belli oldu.

Kompakt akıllı telefon ASUS Zenfone 9 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

ASUS Zenfone 9 kuşkusuz kompakt akıllı telefon sevenler arasında büyük ilgi uyandıracak. Bugün 5.9 inç ekrana sahip bir mobil cihazın çıkış tarihinden haberdar olduk. Yeni öğelerin özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinelim.

ASUS ZenFone 9, dört renkte mevcuttur. Standart bir akıllı telefonun 6,5 inç ekrana sahip olduğu bir zamanda, kompakt bir cihaz özellikle takdir edilmektedir. Yaklaşan ASUS Zenfone 9, iyi donanıma sahip küçük boyutlu cihazlardan biridir.

ASUS Zenfone 9 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Üretici, ASUS Zenfone 9 akıllı telefonun çıkış tarihini resmi olarak onayladı, 28 Temmuz 2022‘de saat 21:00‘de (UTC + 8) gerçekleşecek. Sunum resmi ASUS YouTube kanalında yayınlanacak.

ASUS Zenfone 9 Arka Kamera
Bir Sayfayı Taşımak için Akıllı Anahtarı Kaydırın

Kompakt akıllı telefon ASUS Zenfone 9’un özellikleri hakkındaki bilgilerin çoğu zaten herkes tarafından biliniyor. Cihaz bugünün standartlarına göre oldukça küçük olacak. Ekranın köşegeni yalnızca 5,9 inçtir ve bu da daha küçük akıllı telefon severlere ilham verebilir. Cihaz, Full HD + (2400×1080) çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir Samsung AMOLED ekrana sahip olmalıdır.

ASUS Zenfone 9 akıllı telefon, güçlü bir Snapdragon 8+ Gen 1 mobil işlemciden güç alacak ve 5G bağlantısı, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC ve altı sistemli GNSS sağlayacak. Cihazın arka tarafında ise kullanıcıya iki “göz” şeklinde bakacak. Kamera konfigürasyonu iki lensten oluşur. İlki, 50 megapiksel çözünürlüğe sahip Sony IMX766 olacak. İkinci lens ise 12 MP ultra geniş açılı sensör olacak.

ASUS Zenfone 9 IP68 Suya Dayanıklı
ASUS Zenfone 9 IP68 Suya Dayanıklı

Akıllı telefonun küçük boyutu pili etkiliyor bu nedenle ASUS Zenfone 9, yalnızca 4300 mAh pil kapasitesi ile donatılacak. Cihazın şarj edilmesiyle ilgili henüz bir şey bilinmiyor. Kompakt modelin ek avantajları, IP68 sertifikası ve 3,5 mm kulaklık jakı içeriyor.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/13/asus-zenfone-9-launch-28-july

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir