1. Anasayfa
  2. Multimedya

HandBrake İndir – Açık Kaynaklı Video Dönüştürücü

HandBrake İndir – Açık Kaynaklı Video Dönüştürücü
0

HandBrake, bir video dönüştürme ve sıkıştırma yazılımıdır. Farklı video formatlarından ve DVD / Blu-ray medyalarından girdi alabilir ve dilediğiniz video formatına dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda video kalitesini ve dosya boyutunu ayarlayarak sıkıştırma seçeneklerini de sunar.

HandBrake, açık kaynaklı, GPL lisanslı, çok platformlu, çok iş parçacıklı bir video kod dönüştürme aracıdır. Kodlayıcılar için diğer GUI’lerde bulunmayan ve daha fazla komut satırı seçeneği gerektiren inanılmaz derecede konfigürasyona izin verir. Tek dezavantajı, komut satırı dışında sağladığı her şeye rağmen arayüzünün, daha basit kod dönüştürme araçlarını takdir edebilecek acemi kullanıcılar için aşılmaz olabilmesidir.

HandBrake MP4 ve MKV konteyner yanı sıra H.265, H.264, VP8, XviD codec desteği ve daha çok fazlası hem destekleyen, neredeyse tüm büyük video dosyası türlerini alabilirsiniz. Yazılım ayrıca VIDEO_TS klasörleri, DVD görüntüleri ve hatta gerçek DVD veya şifrelenmemiş Blu-Ray ortamı gibi DVD veya Blu-Ray benzeri kaynaklarla da çalışabilir.

Handbr ile kullanıcılar başlık ve bölümleri değiştirebilir, özel bölüm işaretleri oluşturabilir ve hatta taramasız hale getirme, decomb, denoise, detelecine ve çok daha fazlası gibi video filtreleri uygulayabilir.

HandBrake İndir

Yerleşik Cihaz Ön Ayarları

Cihazınız için optimize edilmiş bir profil seçerek veya standart veya yüksek kaliteli dönüştürmeler için evrensel bir profil seçerek birkaç saniye içinde HandBrake kullanmaya başlayın. Basit, kolay, hızlı. Daha fazla seçenek isteyenler için, kodlamalarınızı iyileştirmek için birçok temel ve gelişmiş seçeneği ayarlayın.

Desteklenen Giriş Kaynakları:

El Freni, en yaygın multimedya dosyalarını ve herhangi bir tür kopya koruması içermeyen DVD veya BluRay kaynaklarını işleyebilir.

Çıktılar:

  • Dosya Kapsayıcıları: .MP4 (.M4V) ve .MKV
  • Video Kodlayıcılar: H.265 (x265 ve QuickSync), H.264 (x264 ve QuickSync), H.265 MPEG-4 ve MPEG-2, VP8, VP9 ve Theora
  • Ses Kodlayıcılar: AAC / HE-AAC, MP3, Flac, AC3 veya Vorbis
  • Ses Geçişi: AC-3, E-AC3, DTS, DTS-HD, TrueHD, AAC ve MP3 parçaları

Bu sadece birkaç özelliğidir, HandBrake’in tam listesine ve daha fazla bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir