1. Anasayfa
  2. iBoysoft

iBoysoft MagicMenu – Mac’te Tamamen Özelleştirilebilir Finder Menüleri

iBoysoft MagicMenu – Mac’te Tamamen Özelleştirilebilir Finder Menüleri
0

iBoysoft MagicMenu, Mac işletim sistemi için bir eklentidir. Mac’te sağ tıklama menüsünü özelleştirmeye ve geliştirmeye yardımcı olan ufak bir araçtır.

Finder için sağ tıklama menüsünü özelleştirmeye yardımcı olması için en iyi Mac sağ tıklama geliştiricisini kullanın ve ardından macOS’ta iş verimliliğini artırın.

iBoysoft MagicMenu İndir

Sistem Gereksinimleri: macOS Ventura, Monterey, Big Sur ve Apple Silicon M1, M2 Mac’i destekler.

Bu programın ücretsiz lisans key hediyesi için aşağıdaki formu doldurun SADECE İLK 5 Kişiye ücretsiz olarak gönderilecektir.

Finder Özelleştirilebilir Menüleri Nedir?

iBoysoft MagicMenu, bir MacBook Air veya MacBook Pro’nun fare düğmesine sağ tıklama, İzleme Dörtgeninde çift basma veya İzleme Dörtgeninde sağ alt köşeye basma gibi kontrol panelinize yeni ve geliştirilmiş işlevler eklemenizi sağlar.

Bununla, Mac’te sağ tıklama menünüzü daha iyi kontrol edebilirsiniz. Sağ tıklama içerik menüsüne yeni dosya oluşturma, dosya aktarımı, hızlı erişim, uygulama kaldırma, ekran kaydı kısayolları ve daha fazlasını ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

iBoysoft MagicMenu Ekran Görüntüsü
iBoysoft MagicMenu Ekran Görüntüsü

Mac’te Sağ Tıklama Menüsüne Yararlı Kısayollar Ekleyin

macOS, kontrol tıklama menüsünde sınırlı seçenekler sunar. iBoysoft MagicMenu, iş verimliliğinizi artırmak ve size daha net bir masaüstü sağlamak için daha kullanışlı seçenekler ekleyebilir.

Yeni Dosya Oluştur

Bilgisayarınızdaki boş alana farenizi sağ tıkladığınızda doc, docx, xls, xlsx, txt, pdf, ppt, Keynote, Pages, Markdown ve Numbers gibi sık ihtiyaç duyduğunuz yeni bir dosya oluşturmak için bir kısayol eklemenizi sağlar.

iBoysoft MagicMenu ayrıca, istenen dosya türleri varsayılan olarak listelenmemişse, kullanıcıların yerel bir klasörden boş veya önceden düzenlenmiş bir şablon dosyasını kısayol olarak içe aktarmasına olanak tanır.

Dosyaları Hızla Taşıyın

Mac, bir dosyayı seçip sürükleyerek başka bir hedefe taşımanıza olanak tanır. Hedef klasörün gizli olması sakıncalı olabilir. iBoysoft MagicMenu, Taşı menüsüne klasör eklemenize yardımcı olur ve tek bir sağ tıklama ile bir dosyayı hedef yola taşıyabilirsiniz. Bu sağ tıklama güçlendirici, daha verimli bir dosya aktarımı sağlamak için Mac kontrol tıklama menüsüne yerel klasörler, ağ sürücüleri ve harici aygıtlar ekleyebilir.

Dosyaları Daha Hızlı Kopyalayın

Bir dosyayı bir klasörden diğerine kopyalayıp yapıştırmak için hâlâ Command+C ve Command+V kullanıyor musunuz?

Dosyaları bir konuma daha hızlı kopyalamanıza yardımcı olan bu Mac sağ tıklama geliştiricisi ile Kopyala menüsüne bir klasör kısayolu ekleyebilirsiniz.

iBoysoft MagicMenu, dosya kopyalama için Mac’in İndirilenler, Belgeler, Masaüstü, Uygulamalar, Resimler ve Filmler gibi Kitaplık klasörlerini, kullanıcı tarafından oluşturulan klasörleri veya harici diskleri sağ tıklama menünüze eklemenizi sağlar.

Bir Öğeye Hızlı Erişim

Sağ tıklamanızla kontrol paneline uygulamalar, klasörler, diskler, tarayıcılar ve web sayfası bağlantıları ekleyebilirsiniz. Sık kullandığınız uygulamalara Finder veya Launchpad’i açmadan kolayca erişebilirsiniz. İş dosyalarınızı Finder’da veya harici disklerde bulmak yerine sağ tıklama ile açabilirsiniz. Bir tarayıcıya yer imi kaydetmeden bir web sayfasına göz atabilirsiniz.

İstenmeyen Uygulamaları Tamamen Kaldırın

Mac’te disk alanı boşaltmak, hatalı çalışan yazılımı yeniden yüklemek veya eski bir uygulamayı silmek istiyorsanı, programın tüm bileşenlerini kaldırmanız çok önemlidir.  iBoysoft MagicMenu tarafından desteklenen, istenmeyen üçüncü taraf uygulamalarını üç tıklamayla tamamen kaldırabilirsiniz. Tamamen kurtulmak için Uygulamalar klasöründeki bir uygulamaya sağ tıklayın, Kaldır’ı seçin ve Kaldır’a tekrar dokunun.

Sağ Tık Menüsünü Kişiselleştir

iBoysoft MagicMenu V2.0 güncellemesi, Mac’te sağ tıklama seçeneklerine ekran kaydetme, ekran yakalama, dosyaları gizleme/gösterme, dosya yolunu kopyalama ve dosyayı kesme gibi İşlev Kitaplığı’na daha pek çok yararlı özellik ekler. Bu Mac sağ tıklama geliştirme aracı, kullanıcı tarafından oluşturulmuş işlevsellik ekleyerek ve kategorileri yöneterek kendi sağ tıklama menünüzü kişiselleştirmenizi destekler.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir