1. Anasayfa
  2. SEO

Google’da Hızlı İndexlenmenin Altın Kuralları

Google’da Hızlı İndexlenmenin Altın Kuralları
0

SEO ile ilgili makale yazmaya devam ederken ilk seviyeden başladığımı bilmenizi isterim. Konuya uzman girişi yapsam yeni başlayanlar sanırım pek fazla anlamayacaklardı. Bu konuları paylaşırken hata yapıyor yahut yapmıyor olabilirim.

Yapıcı yorumlarınızla beraber bu süreci birlikte götürebiliriz. Benim zamanımın bir kısmını buraya sizleri yanlış bilgilendirmek için harcadığımı düşünmeniz beni üzer. Umarım bu derslerden maksimum şekilde fayda sağlarsınız. Sorularınız için hem uzmana başvurabilir hem yazı altına yorum ekleyebilirsiniz.

SEO çalışmalarında doğallık kavramı önemli olduğu için içeriğimizin özgün ve güncel olması önemli. Özgün içerik size uzun vadede bir çok artı sağlar. Google’da indexlenme hızınızda içeriğin güncelliğine göre artış gösterir. Sürekli paylaşım olan siteden Google Botları çıkmaz. Sosyal ağları buna örnek olarak verebiliriz.

Dinamik ve eş zamanlı bir paylaşım gerçekleştiğinden Google Botları bu siteleri sürekli ziyaret eder. Sitemizin hızlı index almasını sağlayacak bir diğer faktör burada ortaya çıkıyor. Sosyal ağlardan çıkmayan Google Botlarını sosyal imleme ile kendi siteme çekebilirim.

Gerek imleme amaçlı paylaşım yapılan siteler, gerek Facebook, Twitter, Linkedin gibi büyük kitlelere ulaşmış sosyal ağlar olsun imleme yapabileceğiniz sosyal paylaşım platformlarıdır. Bu sitelerde içeriklerinizi paylaşmanız hem trafiği hem indexlenme hızını artıracaktır.

WordPress kendi içeriklerini pingleme özelliğine sahiptir. Pingleme nedir diye soruyorsanız Google gibi arama motorlarına haber veren sitelerdir. Bir içerik paylaştğınız zaman pingleme işlemini yapılmış ise botlat sitenizi bu ping servisleri üzerinden ziyaret eder ve indexler.

Sitemizin büyün içerikleriniz kapsayan bir site haritası arama motorlarının sitenizi keşfetmesin sağlayacaktır.

Google webmaster araçları üzerinden içeriklerimiz için oluşturduğumuz site haritasını sisteme ekleyip, Google Botlarının siteye akın etmesini sağlayabiliriz. İçerikte olduğu gibi site haritasının güncel kalmasını da sağlamalısınız.

İçeriğin güncel kalması için iki işlem daha var. Bunlardan biri sizin yazıyı güncellemeniz. Ve yeni yazılarınızda eskilere link vermeniz. Bunun dışında yazılara yorum gelmesi. Doğallık kavramını hatırlatıp yorumların bir site için çok önemli olduğunu belirtmeliyim.

Etiketler her site için bulunmaz nimet gibidir. Etiketler site içerisinde kanallar açarlar. Bu kanalların güncel kalması yeni yazılara eski etiketlerin girilmesi alakalı olması koşuluyla indexlenme hızınızda artış gösterecektir. Eski yazılara verilen önemi site içerisinde kullanacağımız eklentiler ile artırabiliriz. Örneğin bu yazının en altında bulunan önceki ve sonraki yazı linkleri yahut yazının bitiminde yer alan kategori yazıları.. İç SEO çalışmalarında linkleme yapmak için bu tip hizmetlerden faydalanın.

Google sonuçlarında yer almanız bu kurallarla bize mümkün, uygulaması, maddeler ekleyip çıkarması size düşüyor. Biz güncel olarak seo derslerimize devam edeceğiz takipte kalın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir