1. Ana Sayfa
  2. Multimedya

Google Meet Konferans Nasıl İndirilir ve Kullanılır?


0

Google Meet, popüler video konferans platformlarından biridir. Tüm Google uygulamaları gibi, Google Meet de birçok özellik ve gelişmiş gizlilik yükseltmeleri ile birlikte gelir.

Google Meet, Android ve iOS dahil tüm büyük platformlarda kullanılabilir. Bilgisayarınız ve dizüstü bilgisayarlarınız için Google Meet’i nasıl edineceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

PC’de Google Meet Nasıl İndirilir?

Google Meet, Gmail, Hangouts vb. Gibi Google hizmetlerine entegre edilmiştir. Google Meet’e PC’nizden veya dizüstü bilgisayarınızdan erişmeniz gerekiyorsa, onu indirmenize gerek yoktur. Bunun yerine, Google Chrome‘dan veya meet.google.com üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca Google, Meet’i Gmail ve Google Takvim ile entegre ederek, oradan kolayca erişmenize olanak tanır.

Google Meet PC ve Dizüstü Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Google Meet’e PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda nasıl erişeceğinizi ve onu nasıl kullanacağınızı hala merak ediyorsanız , işte bazı basit adımlar:

1.Adım: Dizüstü bilgisayarınızdan veya PC’nizden Chrome’u veya başka bir tarayıcıyı açın. Gmail’i açın ve Google hesabınızla giriş yapın.

2. Adım: Ardından, sol alt köşede Google Meet’i açabilirsiniz. Burada bir toplantı başlatabilir ve arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı katılmaya davet edebilirsiniz.

3. Adım: Diyelim ki, Google Meet’te önceden planlanmış bir toplantıya katılmanız gerekiyor, aynı adımları izleyin. Gmail’inizde katılma bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun ve tıklayın. Pencere Google Meet’i açacaktır.

PC, Dizüstü Bilgisayarlarda Çevrimiçi Sınıflar İçin Google Meet’e Nasıl Erişilir?

Bir öğrenci olduğunuzu ve Google Meet aracılığıyla çevrimiçi sınıfa katılmak istediğinizi varsayalım – işte size özel bazı adımlar.

1. Adım: classroom.google.com‘u açın ve [email protected] gibi görünmesi gereken Classroom hesabıyla oturum açın.

2. Adım: Ardından, öğretmeniniz tarafından verilen bağlantıya erişebilir ve sınıfa PC’nizden veya dizüstü bilgisayarınızdan katılmaya başlayabilirsiniz.

PC, Dizüstü Bilgisayar İçin Google Meet

Evden çalışmaya devam ederken, PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar uzak iş istasyonlarımız haline geldi. Video konferans, yeni norm olmaya devam ediyor ve Google Meet gibi platformlar, özellikleri ve gelişmiş gizlilikleriyle popüler. Artık PC’nizde Google Meet’e eriştiğiniz için, artık kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap