1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Gigabyte , Aorus WaterForce X Sıvı Soğutma Sistemini Piyasaya Sürüyor

Gigabyte , Aorus WaterForce X Sıvı Soğutma Sistemini Piyasaya Sürüyor

GIGABYTE bugün, yüksek performanslı Intel ve AMD çok çekirdekli işlemciler için güvenilir destek sağlayan 3 240/280 / 360mm PC kasa soğutucu sunan yeni AORUS WATERFORCE X Serisi Sıvı Soğutma Sistemini duyurdu.

AORUS WATERFORCE X, çeşitli bilgisayar kasalarıyla uyumlu olmasının yanı sıra tüm ürün işlevselliğini ve tasarımını geliştirir. 7,8 mm tüp çapı akışı% 37 artırır ve pompa, daha uzun hizmet ömrü ve ısı dağılımı için seramik bir şaft ile donatılmıştır. Önde gelen Graphene Nano yağlı fan tasarımı ayrıca, daha sessiz bir GIGABYTE sistemi oluşturmak için kovan yatağının ömrünü 2,1 kat uzatan ve düşük fan hızlarında bilyalı yatak gürültüsünü önleyen düşük sürtünme katsayısı ile yatak aşınmasını azaltır .

GIGABYTE’ın likit kristal ekranı, Chibi Time ve MP4GIFJPG desteği dahil olmak üzere daha yenilikçi modları ve özelleştirme seçeneklerini entegre eder. Yeni entegre edilen Micro SD bağlantı noktası ile kullanıcılar, tercih ettikleri görüntü ortamını birden çok RGB FUSION aydınlatma modu olan AORUS WATERFORCE X ile daha özgürce indirebilirler.

AORUS WATERFORCE X Sıvı kristal ekran

AORUS WATERFORCE X 360 çok yönlü LCD sıvı soğutma sistemi, RGB Fusion 2.0 ve üç 120mm ARGB fan

  • Yeni yüksek performanslı pompa, yüksek performanslı işlemcilerdeki ısıyı verimli bir şekilde giderir .
  • Dinamik tasarıma ve seçilebilir görüntü ve metin içeren AORUS logosuna sahip benzersiz 60 * 60mm yuvarlak tam renkli LCD.
  • Ayarlanabilir ekran yönü 330 derece döndürülebilir.
  • Düşük gürültü ve çift rulmanlı yüksek performanslı ARGB fanlar.
  • Diğer AORUS cihazlarıyla RGB FUSION 2.0 senkronizasyonunu destekler.
  • Fan ve pompa hız kontrolü için evrensel tasarım, tüm anakart markalarını destekler .

AORUS WATERFORCE X sıvı soğutma pompası

Çok çekirdekli işlemciler ve daha fazla çekirdek, yüksek performanslı bilgisayar montajları için bir normdur, ancak daha yüksek saat hızları, performansı düşüren aşırı ısı üretebilir. Verimli CPU soğutması, sistem performansında kilit bir faktör haline geliyor, bu nedenle GIGABYTE AORUS WATERFORCE X Sıvı Soğutucular, en yeni CPU nesli tarafından üretilen ısıyı işlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Tüp çapı 5,1 mm’den 7,8 mm’ye çıkarılmıştır, bu da su tüketimini% 37 artırır ve daha hızlı ve daha verimli ısı dağılımına olanak tanır. Yeni su soğutma sistemi, daha iyi hasar direnci ve korozyon önleyici özellikler sağlayan, metale kıyasla daha uzun hizmet ömrü ve daha fazla dayanıklılık sağlayan seramik bir aks ile donatılmıştır.

AORUS WATERFORCE X Fanlar

Üstün verimlilik ve dayanıklılığa sahip çift bilyalı yataklı fan tasarımı, sıvı soğutma radyatörleri için en iyi seçimdir, ancak düşük devirde titreşim ve sürtünme gürültüsü oluşur. En sessiz sıvı soğutma çözümünü sağlamak için, AORUS WATERFORCE X, önceki sıvı soğutuculara göre% 15 oranında etkileyici bir şekilde ultra düşük sürtünme ve gürültü sağlayan bir grafen nano ölçekli yatak kullanır. Titiz testlerin ardından 120 mm fan kanatları, en iyi sinerjiyi sağlamak ve minimum gürültü ile en verimli ısı dağılımını sağlamak için 360 mm radyatör ile eşleştirildi.

Yazı Kaynakları
GIGABYTE

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir