1. Anasayfa
 2. Bilim

Fiziğin Alt Dalları

Fiziğin Alt Dalları
0

Fiziğin alt dalları araştırılmakta olan konular arasında bulunmaktadır. Asırlardan bu yana kullanılmakta olan Fizik branşının birçok alt dalı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Mekanik; kuvvet etkisindeki bir nesnenin hareketini bu bilim içerisinde incelenmektedir.
 • Elektromanyetizma; Yükleri ve bununla birlikte yük hareketlerini, etkileşimlerini ve aynı zamanda yüklerin bir araya getirdiği akımlar ile birlikte mıknatısları, mıknatıslar arasındaki etkileşimleri ve manyetik alanları incelemektedir.
 • Termodinamik; ısı ile termal enerji ve aynı zamanda sıcaklık, yoğunluk ve bununla birlikte basınç gibi konular arasındaki ilişkiyle ilgilenmekte olan bir fizik alanıdır.
 •  Optik; Işığın doğasını ve bununla birlikte madde ile etkileşimini araştırmakta olan Kırılma, gölge, yansıma, renk ve bunlarla birlikte görsel olaylar optik kapsamındadır.
 • Atom ve molekül fiziği; bir maddenin bu güne kadar kabul edilmiş en küçük bileşenleri olarak kabul edilen atom ve moleküllerin yapılarını incelemekte olan bilim dalıdır.
 • Katı hal Fiziği; maddenin katı morfolojisiyle ilgilenmekte olan bir araştırma alanıdır.
 • Yüksek Enerji Ve Plazma Fiziği; diğer dallar ile kıyaslandığında daha geniş bir alanı bulunmaktadır. Bu dalın maksadı, evrenin oluşumu ile ilgili araştırma yapmaktır.
 • Nükleer Fizik; Atomun çekirdeği ile ilgili çalışmaya devam etmekte olan bir bilim dalı olarak bilinmektedir.
  Fiziğin bilim alanında birçok alt dalı bulanmaktadır. Belirtilen alanlarda bazı durumlarda kendi alt dallarına ayrılmaktadır. Araştırma konusunun kapsamlı bir şekle gelmesiyle birlikte yeni dallar da ortaya çıkmaktadır.

Fiziğin bilim alanında birçok alt dalı bulanmaktadır. Belirtilen alanlarda bazı durumlarda kendi alt dallarına ayrılmaktadır. Araştırma konusunun kapsamlı bir şekle gelmesiyle birlikte yeni dallar da ortaya çıkmaktadır.

Doğru Bilginin Önemi

Doğru bilgi için sizlere önerdiğimiz platform ise dusge. Dusge bilim alanında her zaman araştırma yapmak isteyen kitlelere büyük bir imkan sağlamaktadır. Fizik ile ilgili merak edilen tüm konulara ayrıntı olarak cevap verilebildiği gibi diğer birçok alan ile ilgili de bilgi içerikleri bulunmaktadır. Site hazırlamış oldukları içerikleri özel bir şekilde ve bilgi yoğunluğu yüksek bir pozisyonda hazırlar ve sizlere sunar.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir