1. Anasayfa
  2. Finans

Findeks Ücretli Mi?

Findeks Ücretli Mi?
0

Kredi kullanmak için başvuru yapan herkes, kredi puanı ya da notu gibi bir kavramla karşılaşmıştır. Günümüz bankacılık işlemlerinde, kredi kullanmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler, mutlaka yüksek KKB Puanına sahip olmalıdır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) Nedir? KKB, bireysel ya da kurumsal tüm herkesin, kredi risk analizlerinin yapılarak derecelendirildiği bir sistemdir. KKB puanı, Findeks tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda oluşturulan rapor ile ortaya çıkmaktadır. Akla Findeks paralı mı gibisinden bir soru gelebilir. Findeks bir rapor ve değerlendirme kuruluşudur. Bu değerlendirme belirli kriterlere göre yapılmaktadır ve sonucunda kredi notu ve risk raporu oluşmaktadır. Findeks’in oluşturduğu bu raporlar herkes tarafından belirli bir ücret karşılığında erişilebilirdir.

Findeks Kredi Notu’nu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunun yer aldığı rapor, şahıslara ücret karşılığında ulaştırılmaktadır. Bunun için Findeks resmi web sitesi üzerinde ya da bazı bankaların internet bankacılığı hizmetleri arasında yer alan noktalardan erişim sağlanmaktadır. Aklımızda kalan Findeks ücretli mi sorusuna da bu şekilde cevap vermiş oluyoruz. Findeks resmi web sitesinde yer alan paketler ile kredi notunu öğrenmek ve rapora ulaşmak çok daha kolaydır. Bu nedenle Findeks müşterilerine özel 4 adet paket sunmaktadır. Bu paketler klasik, gold, gold danışmanlık ve premium olmak üzere 4 adettir. Oluşturulan Findeks paket ücretleri ile çok küçük maliyetlerde raporlara ulaşmak mümkündür. Findeks klasik paket 4,84 TL + KDV/ Ay olarak belirlenmiştir. En yüksek 11,92 TL + KDV/ Ay premium paket ile ücret aralığı son bulmaktadır.

Findeks Puanının Önemi Nedir?

Findeks puanı kredi kullanımı sırasında, kişilerin rahatlatan bir dokümandır. Düzenli kredi ve kredi kartı ödemeleri ile bankacılık işlemlerini düzenli kullanmaya bağlı olarak artmakta ya da azalmakta olan puan, kredi taleplerinde de belirleyici bir rol oynamaktadır. Düzenli bankacılık işlemlerinin yanında, fatura ödeme talimatları ve zamanında geri ödeme yapılması da, kredi notunu yükselten diğer etkenlerdir. Bu yükselen ve alçalan puan durumunu düzenli olarak, abone olacağınız Findeks paketlerinde yer alan aylık Notlu Risk Raporları ile takip edebilirsiniz. 0- 1900 arasında derecelendirme yapılan kredi notunda, 1500 puan ve üzeri olup düzenli ödeme yaptığınız tespit edildiği zaman kredi kullanımınızın da önü açılmış olacaktır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir