1. Anasayfa
  2. SEO

Etkili SEO Stratejileri İçin Boosted Craft Uzmanlığını Tercih Edin

Etkili SEO Stratejileri İçin Boosted Craft Uzmanlığını Tercih Edin

Çeşitli sektörlerde hizmet vermekte olan web siteleri gibi film siteleri de arama motoru sonuçlarının üst sıralarında yer almayı hedefler. Bunu sağlamak için ise SEO hizmetlerine gereksinim duyulur. Son derece kapsamlı ve web sitesi özelinde planlanması gereken bir süreç olan SEO, film siteleri için SEO gibi alt türleri olan ve uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Boosted Craft uzman profesyonellerden oluşan ekibiyle, film siteleri ve diğer sektörlerde hizmet veren web sitelerinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamalarını iyileştirmek konusunda başarılı çalışmalara imza atar.

Film Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu yani SEO hizmet verdiği alan her ne olursa olsun, tüm web siteleri için çok önemlidir. Bu nedenle film sitelerinde de SEO çalışmaları titizlikle gerçekleştirilmelidir. Çünkü online film izlemek ve indirmek isteyen kullanıcılar, istedikleri filmlere ulaşmak ve hangi film sitesini ziyaret edeceklerine karar vermek için arama motoru üzerinden arama yapmayı tercih ederler. İnternet kullanıcılarının faydalanabileceği çok sayıda film sitesi olması, bu alanda büyük bir rekabet bulunmasına yol açar. Rakiplerinin arasından sıyrılmak isteyen film siteleri için en etkili yöntem ise film siteleri için SEO hizmeti almaktır.

Film siteleri için SEO çalışmalarının temel amacı; web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasının yükseltilmesi ve organik trafiğinin artırılmasıdır. Diğer yandan film sitelerinde uygulanacak olan SEO çalışmaları, standart SEO çalışmaları ile aynı değildir.

Anahtar Kelime Araştırması Olmazsa Olmaz

Anahtar kelime araştırması, film siteleri için SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biridir. Anahtar kelime araştırması kapsamında web sitesi için en uygun anahtar kelimeler belirlenir. İçeriklerde ilgili anahtar kelimelere yer verilir. Böylece film sitesinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamalarını iyileştirmek ve web sitesine gelen organik trafik miktarını artırmak mümkün olur.

İçerik Optimizasyonunu İhmal Etmeyin

Film sitelerine kaliteli içerikler eklenmesi, web sitesinin daha fazla organik ziyaretçi trafiği çekmesi ve web sitesini ziyaret eden kullanıcıların burada daha fazla vakit geçirmesi için önemlidir. Bunu sağlamanın yolu ise internet kullanıcılarının arama motorunda en çok aradığı filmlerin, en çok izlenen ve en popüler filmlerin web sitesinde bulunmasıdır. Diğer yandan yeni çıkan filmler de mümkün olduğunca hızlı bir şekilde film sitesine eklenmelidir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken konular arasında; telif haklarıyla ilgili detayların göz önünde bulundurulması ve film açıklamaları sırasında spoiler vermemeye özen gösterilmesi sıralanabilir.

Film sitesine eklenecek olan filmlerin seçilmesinin ve siteye eklenmesinin ardından, mutlaka SEO uyumlu açıklamaları da eklemek gerekir. Açıklama kısmında mutlaka filmle ilgili tanıtımlara ve bilgilendirmelere yer verilmelidir. Film sitesinin arama motoru sıralamalarında öne çıkmasını sağlamak için aynı zamanda; filmin oyuncuları, tarihi ve IMDB puanı gibi bilgiler eklenmelidir.

Domain Seçimi ve Site Haritası

Film siteleri için SEO çalışmaları kapsamında dikkat edilmesi gereken unsurların bir diğeri ise domain seçimidir. Domain için “web sitesinin kimliği” demek pek de yanlış bir tanımlama sayılmaz. İnternet kullanıcılarının arama yaparken sıklıkla kullandığı “film izle” gibi kelimelerin yer aldığı bir domain name seçilmesi, arama motoru sonuçları üzerinde doğrudan olumlu etki sağlayacaktır.

Film siteleri için SEO çalışmaları kapsamında site haritasına çeşitli görseller ve videolar eklenmesine özen gösterilmelidir. Site haritasına eklenen içerikler, görseller ve videolar; film sitesini arama motoru sonuçlarının üst sıralarına taşımaya yardımcı olan en önemli unsurlardan biridir.

Site haritası yani sitemap oluşturma aşamasında, Google’ın sitemap oluşturma aracını kullanmak mümkündür. Bu sayede web sitesindeki tüm sayfaları otomatik olarak taramak ve sitemap dosyası oluşturmak mümkün olur.

Sitemap dosyasını, web sitesi sahibinin oluşturması da mümkündür. Bu tür durumlarda öncelikle XML formatında bir dosya oluşturulur ve içine film sitesinde yer alan tüm sayfalar eklenir.

Oluşturulan sitemap dosyası web sunucusuna eklendikten sonra sitemap.xml olarak web sitesinin kök dizinine kaydedilir. Fil sitesi Google Search Console’a kaydedildikten sonra sitemap dosyasının URL’i eklenir.

Google LLC Nedir?

Google dünya genelinde en çok kullanılan arama motorudur. İnternet kullanıcılarının günlük yaşantısını kolaylaştırmak ve işletmelerin dijital varlıklarını güçlendirmek için geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir. Peki, bir arama motoru olarak hizmet vermeye başladığı günden bu yana pek çok teknolojik yeniliğe öncülük yapan Google LLC nedir?

Google LLC, ABD merkezli bir teknoloji şirketidir. Larry Page ve Sergey Brin tarafından, 1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde kurulmuştur. Günümüzde Google; arama motoru, online reklamcılık, bulut bilişim, yazılım ve donanım üretimi gibi birçok farklı teknoloji alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Google dünyanın en büyük arama motorlarından biri olmasının yanı sıra Chrome web tarayıcısı, YouTube ve Android işletim sistemi gibi popüler ürünleriyle de kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sonuç itibarıyla Google, milyarlarca kullanıcıya sahip bir internet devi olarak internet dünyasında tartışılmaz bir yere sahiptir.

Site: https://boostedcraft.com/

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir