1. Anasayfa
  2. Sinema ve Dizi

The Vampire Diaries Nerede Çekildi?

İkonik Mystic Grill'den Salvatore Boarding House'a kadar birçok Vampire Diaries hayranları gelecekte bu mekanları ziyaret etmek isteyebilir.

The Vampire Diaries Nerede Çekildi?
0

Bir vampirin aşkı, bir cadının büyüsü ve bir kurtadamın gizemi… “The Vampire Diaries,” büyüleyici hikayesi ve unutulmaz karakterleriyle izleyicileri derin bir fantastik dünyaya taşıyor. Ancak dizinin büyülü atmosferi sadece kurgusal değil, aynı zamanda gerçek bir coğrafyada da varlığını sürdürüyor.

Dizinin ana mekanı, Mystic Falls olarak bilinen kasaba. Ancak bu kasaba gerçekte nerede? The Vampire Diaries Nerede Çekildi? İşte bu büyülü dünyanın gerçek konumları:

Mystic Grill

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) dizisinin hayranları için ikonik bir mekan olan Mystic Grill, Covington, Georgia’da gerçek hayatta varlığını sürdüren bir restorandır. Dizi, Mystic Falls kasabasının ana mekanlarından biri olan Mystic Grill’i, çeşitli karakterlerin buluşma noktası ve önemli olayların yaşandığı bir mekan olarak kullanmıştır.

Gerçek dünyada Mystic Grill’i ziyaret etmek, dizinin atmosferini hissetmek ve unutulmaz anıları canlandırmak isteyen hayranlar için eşsiz bir deneyim sunar. Restoran, dizideki dekorasyon ve detaylarıyla örtüşerek, dizinin hayranlarına Mystic Falls’in büyülü dünyasını canlı olarak yaşatma imkanı tanır.

Scoops

Covington çevresindeki herhangi bir Vampire Diaries ziyaretçi hayranları, Elena ve ekibinin programda birden fazla kez ziyaret ettiği renkli şekerleme dondurma dükkanı Scoops’u ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz.

Her ne kadar mekan The Mystic Grill kadar önemli olmasa da çekimler sırasında The Vampire Diaries oyuncu kadrosunun uğrak yeri Scoops’tu. Örneğin, Damon Salvatore’un (Ian Somerhalder) Scoops’taki en sevdiği ikram muzlu puding milkshake’dir. Scoops’u ziyaret etmek için 1131 Church St., Covington, Georgia’ya adresine gidin.

Dondurma dükkanı Covington Meydanı’nın merkezinde yer almaktadır ve pazartesiden cumartesiye 11.00-22.00 ve pazar 12.00-21.00 saatleri arasında açıktır.

Lockwood Mansion (Lockwood Konağı)

Gösterideki en ikonik bina yerlerinden biridir. Hayranlar Covington’daki Lockwood Malikanesi’ni ziyaret edebilir, ancak iki farklı yere seyahat etmek zorunda kalabilir. İlk konum, Covington’da bulunan cömert bir mesken olan Worthington Malikanesi’ni içerir. Burası özel bir konuttur ancak Vampire Stalkers adlı bir ekip tarafından mütevazı bir fiyata gezilebilir.

Klaus’un Mikael’i öldürdüğü yerin dışında fotoğraf çekmek isteyenler için fotoğraf 2129 East Street, SE Covington, Georgia adresinde bulunuyor.

Twelve Oaks Bed & Breakfast

Twelve Oaks Bed & Breakfast

Twelve Oaks Bed & Breakfast, Georgia, Covington’da bulunan gerçek bir konaklama tesisisidir. Ancak, Twelve Oaks, The Vampire Diaries dizisinin çekildiği yerlerden biridir ve dizide kullanılan ikinci Lockwood Malikanesi olarak bilinir.

Ziyaretçilerin geceyi geçirebileceği, tamamen işlevsel bir turistik mekandır. Aslına bakılırsa The Vampire Diaries oyuncu kadrosu, yapım sırasında sıklıkla orada kalıyordu. Konumu, 2. sezonun dördüncü bölümü olan “Memory Lane”de önemli bir rol oynuyor.

Zarif, lüks Twelve Oaks Bed & Breakfast, 1836 yılında inşa edilmiştir ve 2176 Monticello St, SW Covington, Georgia adresinde bulunmaktadır. Geceyi geçirmek istemeyenler için bölgeye gündüz turları da düzenlenebilmektedir.

The Gilbert House

The Gilbert House

The Vampire Diaries‘in 4. sezonunda Elena ve Jeremy Gilbert’in (Steven R. McQueen) evi aslında hala varlığını sürdürüyor. Şu anda özel bir konut olduğundan ziyaretçilerin evi ziyaret ederken daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Ancak çekimler için yalnızca evin dış cephesi kullanıldığı için bu büyük bir sorun teşkil etmeyebilir. Arabayla geçip hızlıca bir fotoğraf veya selfie çekmek isteyenler 2104 Floyd Street, NE Covington Georgia’ya gitmeleri gerekiyor.

Grams’ House (Büyükanne Evi)

Grams' House (Büyükanne Evi)

Grams’ House, The Vampire Diaries dizisinde büyücü karakter Bonnie Bennett’ın büyükannesi Sheila Bennett’ın evini temsil eder. Dizi, bu mekanı “Grams’ House” olarak adlandırır ve birçok büyüsel olayın yaşandığı, önemli sahnelerin geçtiği bir yer olarak gösterir.

Grams’ın mütevazı evini ziyaret etmek ve buranın Vampire Diaries’in çekim yerleri arasındaki birçok tarihi malikaneden ne kadar farklı olduğunu görmek isteyenler 2136 Conyers Street, SE Covington, Georgia adresine gidebilirler.

The Clock Tower (Saat Kulesi)

The Clock Tower (Saat Kulesi)

The Clock Tower, The Vampire Diaries dizisinde önemli bir mekan olarak karşımıza çıkar. Bu saat kulesi, Mystic Falls kasabasının simgelerinden biri olarak dizide yer alır. Çeşitli önemli olayların ve buluşmaların yaşandığı bu kule, dizinin atmosferine karakteristik bir dokunuş katar.

Sıklıkla görülen saat kulesi aslında 1124 Clark Street, SW Covington Georgia adresinde bulunan Tarihi Newton County Adliye Binası’nın bir parçasıdır. Adliye binasının karşısında hayranların her türlü The Vampire Diaries ürününü satın alabileceği “On Location Gifts” adlı bir mağaza bulunuyor.

Whitmore College

Whitmore College

Whitmore College, The Vampire Diaries dizisinde önemli bir mekan olarak karşımıza çıkar. Bu kurgusal kolej, dizideki karakterlerin üniversite eğitimi aldığı ve birçok önemli olayın yaşandığı bir yerdir. Özellikle Elena Gilbert, Caroline Forbes, Bonnie Bennett ve diğer karakterlerin üniversite yaşamları, dizinin bazı sezonlarında odak noktası olmuştur.

Oxford, Georgia’da 801 Emory Caddesi’nde bulunan bu yer, 1836 yılında, Twelve Oaks Bed & Breakfast (Lockwood Mansion) ile aynı yıl kuruldu ve muhtemelen benzer Gotik mimari tasarımı nedeniyle seçildi.

Whitmore Frat House

Whitmore Frat House

Whitmore College’ın öğrenci kardeşlik evini temsil eder. Dizide birçok karakter, özellikle Stefan Salvatore ve Enzo gibi, bu evde yaşanan olaylar etrafında döner.

Whitmore Frat House 1820’lerde inşa edilen Orna Villa sitesi, Oxford Georgia, 1008 N Emory Caddesi’ndeki Whitmore College kampüsünün hemen aşağısındadır.

Salvatore Boarding House

Salvatore Boarding House

Lockwood Malikanesi’ne benzer şekilde, dizide görülen Salvatore Pansiyonu da Vampire Diaries’in iki farklı çekim yeri kullanılarak çekildi. Pilot uygulamada kullanılan konum, 6471 224 Street, Langley, British Columbia adresinde bulunan Foxglove Farm’dı. Büyüleyici yer birçok film ve TV şovu için kullanılmış ve ilgilenen hayranlar tarafından ziyaret edilebilir.

Salvatore Pansiyonu için kullanılan ikinci konum, 598 Abernathy Road, NE Atlanta, Georgia adresinde bulunan Glenridge Hall’dur. Her iki geniş alan da aynı açık avluya ve ormanlık çevreye sahipken, keskin gözlü hayranlar mimari farklılıkları fark edecekler.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir