1. Anasayfa
  2. Genel

Endo Motorlarda Yeni Güvenlik Fonksiyonları

Endo Motorlarda Yeni Güvenlik Fonksiyonları
0

Morita’nın entegre apeks konumlandırıcıya sahip kablosuz endo motoru, yeni güvenlik fonksiyonları aracılığıyla güç destekli kök kanal hazırlığını destekler.

Endodontik tedavinin amacı obturasyon için ideal koşulları yaratmak adına kök kanalının enstrümantasyonu ve genişletilmesidir. Prensip olarak, operatörün hazırlığı el veya güç destekli cihazlar kullanarak yapıp yapmadığı önemli değildir. Temel amaç, kök tedavisi sırasında karşılaşılabilecek sayısız problemden kaçınmaktır. Örneğin eğimli kök kanallarında kanal taşıma veya çıkıntı gibi hazırlık hatalarından kaçınmak için kanalın anatomisini olabildiğince yakından korumak önem arz eder.

Sadece TriAuto ZX2 de bulunan yeni OGP işlevi sayesinde, uygulayıcı hızlı ve güvenli bir şekilde kanal içinde süzülme yolu oluşturabilir. Süzülme yolu oluşturulması kanal tedavisinin asıl başlangıç aşamasıdır ve endodontik kök kanalının güvenli ve tutarlı olarak ideal şartlarda hazırlanmasını ifade eder.

Döner aletler ile el eğesine göre daha hızlı ve daha emniyetli bir şekilde süzülme yolu açılması mümkündür. OGP işlevi ile birlikte, eğe kırılması, basamak oluşumu veya kanalda sıkışma olmadan gerekli çalışma derinliğine ulaşılabilir. OGP modu seçildiğinde cihaz tıpkı bir el eğesi kullanıcısının yaptığı gibi ileri-geri hareketler yapar. Bu hareketlerin açıları 3 farklı değerde ayarlanabilir.

Eğe kanalın içindeyken her an kırılmasına yol açabilecek mekanik etkilere maruzdur. Bu nedenle, eğeyi korumak için torkunu sınırlamak özellikle önemlidir. TriAuto ZX2 de bulunan OTR eğenin belirli bir torku aştığında dönme yönünü değiştirmesine yardımcı olur ve çok küçük bir dönüş açısı kullanır, böylece kırık eğeler ve mikro çatlak riskini en aza indirir. yrıca bu sistem, kanalın orijinal şeklini korur ve birikintilerin güvenli bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar.

Tedavi sırasında OGP ve OTR’nin birlikte kullanılması, aletin ilgili çalışma uzunluğuna öncekinden daha hızlı bir şekilde engelleme veya çıkıntı olmadan takılmasına izin verir. Ayrıca Tri Auto ZX2, doğal diş yapısına karşı naziktir ve diğer yandan eğe kullanımını minimuma indirerek daha da ekonomik bir tedavi sağlar.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla dental ürünler ve cihazlar kapsamında diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; [email protected] adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir