1. Anasayfa
  2. Sektörel

En Özel Çikolata Çeşitleri Hazz’da

En Özel Çikolata Çeşitleri Hazz’da

Çikolatanın akılları baştan alan lezzetiyle genç yaşlı demeden hemen herkesin kalbini fethettiği tartışılması gereksiz bir gerçektir. Klasik çikolata lezzetlerinin yanı sıra adı lezzetle birlikte anılan bir marka olan Hazz birbirinden özel çikolata çeşitleriyle çıtayı çok daha yükseklere taşımayı başarıyor. Çikolatanın yanı sıra makaron çeşitleriyle de lezzet düşkünlerinin kalbinde taht kuran Hazz ürün yelpazesinde birbirinden lezzetli ürünler bulunuyor.

Hazz ürün yelpazesindeki en prestijli ve özel lezzetlerin başında trüf çikolata çeşitleri geliyor. Dolgun lezzetleri ve göz kamaştıran görünümleriyle dikkat çeken trüf çikolata çeşitleri yalnızca lezzetiyle değil görselliğiyle de büyülüyor. Günün herhangi bir saati kapıyı çalabilen tatlı krizlerini birer lezzet şölenine çevirebilen trüf çikolata son dönemin en popüler ürünleri arasında yer alır. Özel damak zevklerine hitap etmeyi başaran trüf çikolata sıra dışı lezzetiyle Hazz’ın ürün yelpazesi içerisinde de özel bir yere sahiptir. Hazz’ın alanının önde gelen isimlerinden oluşan profesyonel ekibi elinden çıkan trüf çikolata çeşitleri aroması, kaliteli ham maddeleri ve görselliğiyle tadına bir kez bakanın bir daha bu lezzetten vazgeçememesini garantiliyor.

El yapımı klasik trüf çikolatalar krema ve acı tatlı çikolatadan oluşan ganajdan oluşur. Aromalı trüf çikolatalarda klasik tarif farklı malzemelerle uygulanır. Böylece yeni lezzetlere imza atılabilir. Yoğun tatları ve kaplamalarıyla lezzetin gözle görülür hali olarak kabul edilen trüf çikolata çeşitlerinin temel malzemesi ganajdır. Kullanılan ilave malzemelerle farklı damak zevklerine hitap edebilecek trüf çikolata çeşitleri elde edilmektedir.

Trüf çikolatanın olmazsa olmazı kabul edilen ganaj yapılırken yoğun ve sıcak krema kaynatılarak çikolatayla karıştırılır. İyice çırpılarak karışım soğutulur. Kullanılacak olan çikolatanın yoğunluğu elde edilmek istenilen trüf çikolata çeşidine göre seçilmelidir. Bu sayede ganajın kıvamının her tür trüf çikolatası çeşidine uygun olacak şekilde ayarlanması mümkün olur. Ganaj hazırlandıktan sonra topaklı toplar halinde şekil verilmesi aşamasına geçilir. Eğer lezzet yoğunluğunun artırılması isteniliyorsa yarı tatlı çikolataya batırılması tercih edilebilir. Bunun yanı sıra içerdiği aroma ve çikolata çeşidine göre eğer istenilirse farklı renklerde de hazırlanabilir.

Hazz Kalitesi Aklınızı Başınızdan Alacak

Çikolata üretiminde kullanılan süt, şeker ve kakao yağının kalitesi ve oranları çikolatanın kalitesini de lezzetini de doğrudan etkiler. Hazz sektörünün lider ismi olmanın sorumluluğuyla çikolata başta olmak üzere tüm ürünlerini kaliteli ve taze ham maddeler kullanarak üretmektedir. Trüf çikolata Hazz’ın en prestijli ve özel ürünleri arasında yer alır. İster kendinizi ister sevdiklerinizi özel lezzetlerle şımartmak isteyin Hazz ürün kategorisindeki trüf çikolata çeşitleri hedefe giden en kestirme yolu bulmanızı sağlayacaktır. Hazz Çikolata kategorisinin en popüler alt kategorilerinden biri olan Trüf Çikolata kategorisinde; Fes Bordo Kadife Kutuda Trüf Çikolata (16 Adet), Fes Bordo Kadife Kutuda Trüf Çikolata (29 Adet), Trüf Çikolata (12 Adet), Hazz Tartuffi Kakaolu Fındıklı Krepli 80 Gr. ve Hazz’a Özel Çikolata Kutusu gibi özel ve prestijli ürünler yer alır. Trüf çikolata kategorisinde yer alan ürünlerin fiyatları satın alınmak ürünün gramajı, içeriği ve birçok faktöre göre belirlenir.

Hazz’ın en özel ve beğenilmesi garantili lezzetlerinden biri olan Trüf çikolata çeşitleri lezzetli ve prestijli ürünler arasında yer alır. Çok özel bir hediye alternatifi olan trüf çikolata çeşitleri seçilirken tüm çikolata çeşitlerinde olduğu gibi titiz davranılmalıdır. Aynı zamanda hediyenin verileceği kişinin damak zevkine uygun lezzetlerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Unutulmaması gereken nokta bir hediyeyi özel yapan en önemli unsurun verileceği kişinin beğenilerine hitap edecek şekilde seçilmesidir.

Trüf çikolata kişiden kişiye değişebilen zevklere göre sütlü, beyaz ya da bitter çikolatanın kullanıldığı ürünlerden seçilebilir. Aynı zamanda trüf çikolata satın alınırken kaliteli ve taze ham maddeler kullanılarak, hijyenik ortamlarda üretildiğinden emin olunan markalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra satın alınan ürünlerin tazeliğini koruyacak şekilde muhafaza edilmiş ve görsel açıdan beğeni uyandıracak şekilde paketlenmiş olması da çok önemlidir.

Hazz müşterilerine en özel, sıra dışı ve prestijli lezzetleri sunabilmek için en kaliteli ve taze malzemeleri titizlikle bir araya getirir. Böylece Hazz tutkunlarına yalnızca bu lezzet şöleninin tadını çıkarmak kalır. Siz de hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu etmek için hazz.com.tr adresinden birbirinden özel Hazz lezzetlerini inceleyebilir, trüf çikolata ve makaron başta olmak üzere farklı Hazz lezzetlerini keşfetme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Geniş ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Hazz kaliteyi, lezzeti ve müşteri memnuniyetini hizmet anlayışının temeline oturtmaktadır. Hazz’ın deneyimli ve usta profesyonellerden oluşan ekibinin en kaliteli ham maddeleri en özel formüllerle bir araya getirerek oluşturduğu Hazz lezzetleri Hazz’ın web sitesi üzerinden online olarak 7/24 satın alınabilmektedir. Hazz tüm ürünlerini hijyen kurallarına uyacak ve kargo sürecinde herhangi bir zarar görmeyecek şekilde paketlemektedir. Ayrıca 250 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı bulunmaktadır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir