1. Anasayfa
  2. Sektörel

Lenovo Laptop Kasa Onarımı

Lenovo Laptop Kasa Onarımı

Kasa onarımı yapılacak laptop bilgisayarların tam olarak ne kadar hasarlı olduğunu tespit etmek gerekir. Onarım ile sağlıklı olmayacağı kanaatine varılırsa, kırık parçanın bulunduğu bölgenin tamamı alınmalı ve sıfırı ile değişmelidir. Örnek olarak alt kasasında kırık olan bir laptop hasarı büyük ise, en sağlam kalıcı çözüm olarak alt kasanın yenisi ile değişmelidir.

Laptop Kasa Onarımı Nasıl Yapılır?

Üst klavye kasası veya ekran üst kapağı kırılmış ya da çatlamış olabilir. Böyle bir durumda laptop kapağı rahat açılabilir ve tüm fonksiyonları sağlıklı bir şekilde kullanılabilecek hale getirilmelidir. Menteşe kapaklarında ve mekanizmada bir sorun var ise onarım yolu ile düzeltilmeye çalışılır. Tamir olabilecek bir sorun ise ilk önce daha az maliyetli olması açısından Lenovo Bilgisayar Servisi tarafından büyük bir titizlik ile onarım yapılır.

Eğer hasar büyük ve onarım ile yakın zamanda tekrar aynı sorun ortaya çıkabilme ihtimali varsa, direk olarak yenisi ile değişim yapılarak tüm fonksiyonların sağlıklı kullanıldığı bir bilgisayar haline getirilmektedir. Bir dizüstü bilgisayar kasasında en önemli bölgesi menteşe ve çevresidir. Demir menteşe mekanizmasında ve menteşe çevresindeki plastik kasada kırılmalar meydana geldiğinde, laptop ekranı sağlıklı bir şekilde açık kalmayacak sürekli düşecektir.

Kullanımı oldukça zora sokan bu durumda yapılması gereken tüm testleri uygulayarak kablolarda veya donanımsal bir sorun olup olmadığını tespit edildikten sonra onarım veya değişim işlemleri yapılır.

Kırık Kasa Yapıştırılmalı Mıdır?

Hasarın boyutuna bağlı olarak güçlü ürünler ile yapıştırılabilir. Ancak Japon vb. kimyasal içeriği yüksek yapıştırıcılar ile bilinçsiz bir şekilde yapılacak işlemde, elektronik devrelere teması ile büyük ve ciddi sorunlara yol açabilirsiniz.

Plastik kısımları yapıştırayım derken, bilgisayarınızın donanımlarını bir daha asla çalışmaz ve tamir edilemez hale getirmemek için, Lenovo Teknik Servisi gibi profesyonel ekiplerden destek almalısınız. Elektronikler için en uygun ve en profesyonel ürünler kullanılarak onarım yapıldığından servisler tarafından yapılan onarımlarda hiç bir zarar söz konusu olmamaktadır. Plastik bazlı ve selülozik içerikli ürünler ile yapılan onarımlar sonra tüm detaylı testler uygulanarak onay sonrası teslim edilir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir