1. Anasayfa
  2. Sektörel

Digital Signage Kullanmanın İşletmelere Etkileri

Digital Signage Kullanmanın İşletmelere Etkileri

Digital Signage olarak adlandırılan sistemleri günümüzde oldukça sık duyarız. Bu sistemler artık işletmelerde hem reklam hem de her konuda duyuru yapma amaçlı sık kullanılır. Profesyonel ekranlara istenildiği zaman çeşitli içerikleri yükleme olanağı sunan yayın sistemleri şeklinde gösterilebilir.

Digital signage kullanmanın işletme üzerinde olumlu etkiler sağladığı veriler ile saptanmıştır. Öncelikle belirtmek gerekir ki tüketiciler, ekranlarda verilen reklamlara daha fazla bakıyor ve bu sayede firma ürün ve hizmetleri daha fazla dikkat çekiyor. Böylece hedef kitleyi etkilemek daha kolay hale geliyor.

Aynı zamanda ekranlarda gösterilen reklamlar veya yapılan duyurular daha uzun süre akılda kalır. İstatistikler neticesinde alışveriş yapmayacak olan her 3 kişiden 1’inin dijital ekranlarda gördüğü reklamlar sayesinde alışveriş yaptığı belirlenmiştir. Yani reklam seçenekleri arasında satın alma açısından en yüksek dönüşü sağlayan uygulamalardan birisi olduğunu söylemek mümkündür.

Hangi Firmalar İçin Digital Signage Kullanımı Uygundur?

Belirtilen yayın sistemlerinin kullanımı günümüzde oldukça fazla yapılıyor. Hangi sektörde faaliyet gösteren firmalar için uygun sistemler olduğu ise en fazla merak edilen konulardan bir tanesidir. Belirtmek gerekir ki aklınıza gelebilecek her sektörde ve alanda kullanılması mümkündür. Yani bu konuda bir sınırlama ya da engel bulunmuyor.

Digital signage istenilen bütün alanlara entegre edilmesi ile ön plana çıkar. Açık ya da kapalı alan fark etmeksizin istediğiniz yerde kullanarak işletmenizin reklama alanı başta olmak üzere pek çok konuda avantaj elde etmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Digital Signage Tercih Etmelisiniz?

Digital Signage adı verilen sistemleri neden tercih etmeniz gerektiğini merak ediyor musunuz? Belirtmek gerekir ki bu sistemler hem kalite hem de kullanışlılık açısından üst düzey ürünlerdir. Aynı zamanda son derece verimlidir. Kullanım maliyetleri de uygun düzeydedir.

Bu sayede geleneksel reklam yöntemlerine göre ekonomik açıdan daha avantajlı olur. Üstelik kesintisiz olarak 7/24 yayına imkân verir. 1 cihazı yönetme imkânı olduğu gibi aynı anda birden fazla cihazı kolayca kontrol edebilirsiniz. Her cihazda farklı içerikler olabilir ya da bütün cihazlarda istediğiniz bir içeriğin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir