1. Anasayfa
  2. Rehber

Demo Nedir?

Demo Nedir?

Demo nedir sorusuna kısa ve öz cevap verecek olursak, ingilizcede bulunan demonstration kelimesinin kısa halidir. Türkçede gösteri, tanıtım vb. anlamları olan Demo tanıtım sunumudur.

Demo Oyun veya Program Nedir?

Demo oyun veya Demo program, tanıtım amaçlı olarak piyasaya sürülen kısıtlamalı deneme sürümüdür. Oyunlarda birkaç bölüm veya futbol oyunlarında bir kaç takım eklenerek oyuncuların denemeleri için piyasaya sürülen ücretsiz tanıtım sürümüdür. Programlarda ise süre kısıtlamalı, özellik kısıtlamalı olarak bir kaç demo şekli bulunuyor. Süre kısıtlamalıda belli bir süre bulunuyor.

Örneğin 15 gün gibi bir süre bulunursa, 15 gün deneyip o ürünü satın almanız gerebilir. özellik kısıtlamalıda ise hiçbir süre sınırı yok sadece belli özelliklerini kullanabiliyorsunuz. örneğin video dönüştürme yazılımlarında dönüştürdüğünüz videoda kocaman bir reklamın yayınlanmasıda bir demo şeklidir.

Demo Ürün ve Yazılım Kullanmak Kötü mü?

Hayır aslında demo ürün veya demo yazılım kullanmak, deneyip ürünü satın almaktır. Yani paranızın boşuna gitmeyeceği anlamına gelir. Kötü bir yanı da varsa oda, ürünün kısıtlı olması ve belli bir süreye sahip olmasıdır. Süre bitince de lisans almaya teşvik etmesidir. Kullanıcılar için hem kötü yanı hemde iyi yanı vardır.

İşte teknobird.com sizlere bir yazılım ürününü satın almadan denemenize aracılık ediyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir