1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Chrome OS’de emojiler nasıl kullanılır?

Chrome OS’de emojiler nasıl kullanılır?
0

Emojiler, duygularımızı daha verimli bir şekilde ifade etmemizi çok kolaylaştırdı. Emojisiz hayatta kalamayan benim gibiyseniz, o zaman bu yazı tam size göre.

Twitter’da tweet atarken veya FaceBook’ta emoji eklemek çok eğlenceli. Ancak, Chromebook’unuzdan bir emoji eklemek biraz yanıltıcı olabilir. Bugün bu sorunu sizin için çözeceğiz. Ekrandaki sanal klavyede bile emoji eklemenin kolay bir yolu olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Emoji Chrome OS’de nasıl kullanılır?

Emojiyi Chrome OS’de başarıyla kullanmak için aşağıda verilen adımı ve alt adımları izleyin.

1. Adım: Giriş işlemlerini rafta gösterin Peki, giriş işlemlerini rafta göstermek için herhangi bir uzantı kurmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken, Chrome OS’nin sağ alt köşesinde bulunan avatarınıza dokunmak. Bundan sonra, ‘dişli simgesine’ tıklayın ve bu sizi ‘Ayarlar’ menüsüne götürür. Bu Ayarlar menüsünün altına kaydırın ve ardından ‘Gelişmiş’ bölümünü seçin. Şimdi ‘Dil ve Giriş’ bölümünü tıklayın ve ardından ‘Giriş Yöntemi’ bölümünü seçin. Ve şimdi ‘Rafta giriş seçeneklerini göster’ seçeneğini etkinleştirin.

2. Adım: Sanal klavyeyi başlatın Artık Chromebook’unuzun rafındaki giriş yöntemleri simgesini başarıyla açtığınıza göre, üzerine tıklayarak açın. Şimdi ekranınızda bir pop-up diyalog görünecek ve Chromebook’unuza metin girebileceğiniz farklı yöntemleri gösterecektir. Gösterilen birçok yoldan biri emoji seçeneğidir. Emoji klavyesini açmak için ‘Smiley’ simgesine tıklayın. Klavyenizin alt kısmı artık emojilerle dolu olacak. Ekrandaki bir ‘metin alanına’ tıklayın ve ardından üzerine tıklayarak emojinizi seçebilirsiniz.

3. Adım: Emojinizi bulun Bazen emojileri sanal klavyenizde hemen göremeyebilirsiniz. Bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, buna aşina olmanız gerekir. Eh, endişelenecek bir şey yok. Bunun nedeni emoji bölümünün gizli olmasıdır. Klavye üzerindeki ‘üç nokta menü simgesine’ tıklayarak emoji bölümünü görünür hale getirebilirsiniz. Bundan sonra, ‘gülen yüz simgesine’ dokunun. Klavyeniz artık ekranınızda emoji bölümünü gösterecek. Artık gönderinize bir emoji ekleyebilirsiniz. Sonunda gönderinize tüm emojileri eklemeyi tamamladığınızda, klavyenin kaybolması için sağ alt kısımda bulunan ‘klavye simgesine’ tıklayın.

Yalnızca üç basit adımda, artık emojileri herhangi bir zorluk yaşamadan Chrome OS’de kolayca kullanabilirsiniz. Artık Chrome OS’nize nasıl emoji ekleyeceğinizi bildiğinize göre, neyi bekliyorsunuz? Gönderinize emojiler ekleyin ve daha canlı hale getirin. Chrome OS’nize emoji eklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap