1. Anasayfa
 2. Rehber

Exitlag Oyun için Güvenli ve Yasal mı?

Exitlag Oyun için Güvenli ve Yasal mı?

En sevdiğiniz oyunu oynarken yüksek ping ve paket kaybıyla mı karşılaşıyorsunuz? Oyunları gecikmesiz oynamak iyi hissettiriyor, değil mi?

İnternet bağlantı sorunlarını çözmek için birçok oyuncu, bağlantı sorunları yaşamadan oyun oynamalarına yardımcı olan iyi VPN’lere yöneldi. Exitlag bir oyun VPN’sidir.

Bu yazıda, Exitlag VPN’in oyuncular için güvenli olup olmadığını tartışacağız. Yoksa gerçekten buna değer mi?

ExitLag Nedir?

ExitLag, çevrimiçi oyuncular için geliştirilmiş bir VPN yazılımıdır. Yaygın VPN’lerin çoğu, internet bağlantısını yeniden yönlendirerek tüm oyunları desteklerken, ExitLag yalnızca birkaç/belirli oyunu destekler. Şu anda, bu VPN yazılımı yalnızca popüler oyunları desteklemektedir.

İlginç bir şekilde, bu VPN, premium abonelik için ödemeniz gereken tüm özelliklerini test etmek için 3 günlük ücretsiz deneme ile birlikte gelir.

ExitLag, Jitter gecikmesini, ping sorunlarını ve paket kaybını azaltmada iyidir. Birçok popüler CSGO oyuncusu, oyunu sorunsuz oynamak için bu VPN’i tavsiye etti.

ExitLag Nasıl Çalışır?

ExitLag Nasıl Çalışır?

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi İnternet bağlantısını kendi sunucuları ve rotaları üzerinden yeniden yönlendirerek çalışır. Kötü bir internet bağlantınız varsa, paket kaybı yaşama şansınız yüksektir. Bu nedenle, bu paket kaybını önlemek için ExitLag gibi VPN’lere ihtiyaç vardır.

Bu VPN Açık konuma getirildiğinde, Chrome tarayıcı, Spotify vb. diğer arka plan işlemleri etkilenmeyecektir. Ancak, paket ve ping kaybını azaltmak için oynadığınız oyun mümkün olan en yakın sunucular üzerinden yönlendirilir.

Yaygın genel ISP’lerle karşılaştırıldığında, ExitLag sunucularında daha az trafik ve tıkanıklık vardır. ExitLag, internetin kararlılığını artırmak için paketlerin birden fazla yoldan aktarıldığı Çok Yollu Bağlantı kullanır.

ExitLag Hangi Oyunları Destekliyor?

ExitLag, dünya genelinde pek çok popüler oyunu destekler. Popüler oyunlar arasında şunlar yer alır:

 • Valorant
 • Black Desert Online
 • DOTA 2
 • Final Fantasy XIV
 • World of Warcraft
 • Maplestory 2
 • Apex Legends
 • Guild Wars 2
 • Lost ARK
 • GTA V

ExitLag Nasıl Kullanılır?

ExitLag’i sisteminizde kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. ExitLag web sitesine gidin ve bir hesap oluşturun.
 2. Hesabınızı doğrulamak için e-postanızı kontrol edin.
 3. ExitLag istemcisini indirin ve yükleyin.
 4. ExitLag istemcisini başlatın ve oturum açın.
 5. Sol taraftaki menüdeki “Oyunlar” sekmesine gidin ve oynamak istediğiniz oyunu seçin.
 6. Seçtiğiniz oyun için bir profil oluşturun. Bu, oyunun sunucularına en iyi bağlantıyı sağlamak için kullanacağınız ayarları içerecektir.
 7. Profil oluşturduktan sonra, “Bağlan” düğmesine tıklayarak oyun sunucusuna bağlanın.
 8. Oyunu başlatın ve artık ExitLag’in optimize ettiği daha hızlı ve daha az gecikmeli bir bağlantı kullanıyor olacaksınız.

ExitLag Güvenli mi?

Evet, ExitLag’in kullanımı güvenlidir. Ancak, ping ve paket kaybında (300ms’den 50ms’ye düşüş gibi) ciddi bir değişiklik göremeyebilirsiniz. Bunun için en iyi alternatif, geniş bant bağlantınızı daha yüksek hızlara geçirip oyunu oynamanız daha sağlıklı olacaktır.

Sonuç

Oyununuzu optimize etmek istiyorsanız, kesinlikle ExitLag VPN’i deneyebilirsiniz. Ancak, bulunduğunuz yerde en iyi internet altyapısına sahipseniz, ping ve paket kaybında neredeyse hiçbir fark hissetmezsiniz. Bu nedenle, bu VPN’i yalnızca bulunduğunuz yerdeki internet bağlantısı çok kötüyse denemenizi öneririz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir