1. Anasayfa
  2. Rehber

Redmi Note 8 VoLTE Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Redmi Note 8 VoLTE Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Gelişen iletişim teknolojisi ile birlikte 3G, 4,5G derken VoLTE (Voice Over LTE) isimli yepyeni bir kavram ile tanışmaya başladık. VoLTE nedir sorusunu sorduğunuza eminiz ve bununla birlikte Redmi Note 8 VoLTE kapatma işlemi nasıl yapılır açıklamak istiyoruz.

VoLTE ne demek sorusuna yanıt arayanlar için kısa bir tanımlama yapacak olursak hem kesintisiz hem de HD kalitesinde görüntülü ve sesli görüşme olanağı sağlayan bir teknolojidir. Pek çok akıllı telefon da varsayılan olarak açık gelen bu özellik hakkında bilgiye sahip olmayan kişilerce Redmi Note 8 VoLTE kapatma fonksiyonu sıklıkla sorgulanmaya başladı bile.

Xiaomi VoLTE Açma ve Kapatma İşlemi

Xiaomi VoLTE açma işlemi için telefonunuzda bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız işlemleri ise size adım adım anlatmak istiyoruz.

  1. Ayarlar >SIM Kartlar& Mobil Ağlar >Operatörünüz kısmına gelin.
  2. Gelen ekrandan VoLTE kullan seçeneğini etkinleştirin.

Diğer bir yöntem olan VoLTE açma veya kapatmak için telefonun arama tuşu kısmına *#*#86583#*#* yazıp arama yapmalısınız. VoWi-Fi için de *#*#869434#*#* aramalısınız. Ekrana gelen cevap disable ise Redmi Note 8 VoLTE açma, enable yazıyor ise Redmi Note 8 VoLTE kapatma işlemi yapılmış demektir.

Xiaomi VoLTE Açma ve Kapatma

İlgili kodu tekrar tekrar yazarak istediğiniz ayara getirebilirsiniz. Son olarak VoLTE özelliğinin hala etkin ya da pasif olmadığını görüyorsanız öncelikle telefonunuzu kapatarak yeniden açmanızı tavsiye ederiz.

GSM Hattı Kullanarak VoLTE Açma ve Kapatma İşlemi

Xiaomi VoLTE açma işlemlerini sırası ile yaptığınız halde aktive olmuyor ise GSM operatörünüz tarafında bu özellik aktif edilmemiş olabilir. GSM operatörünüzün müşteri hizmetleri ya da mobil uygulaması üzerinden Redmi Note 8 VoLTE açma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca;

  • Turkcell VoLTE açma için HDSES yazarak 2200 kısamesaj gönderip volte açma ve kapatma işlemi yapın.
  • Vodafone VoLTE açma için 4.5G yazarak 4545’e mesaj gönderip volte açma ve kapatma yapabilirsiniz.

Türk Telekom VoLTE açma

VoLTE yazıp 5555‘e gönderin. Cihazınızda Ayarlar kısmına girerek ‘Bağlantılar‘a tıklayın. Ardından ‘Mobil Ağlar‘a tıklayarak bir sonraki adıma geçin. Cihaz ayarlarınıza göre yönlendirmeleri takip ederek 4.5G veya VoLTE butonu ile hizmeti aktif edin.

VoLTE Hizmeti Ücretli mi?

VoLTE hizmeti hakkında en çok merak edilen konuya da yanıt vermek istiyoruz. VoLTE ücretli mi, bu hizmet için ek ücret ödememiz gerekiyor mu sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Mevcut 4.5G hizmetinin bir adım ötesi olan ve HD kalitesinde görüntülü konuşma imkanı sunan VoLTE hizmeti GSM operatörleri tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir