1. Anasayfa
  2. Multimedya

Bitcoin İşareti ₿ Klavyede Nasıl Yazılır?

Bitcoin İşareti ₿ Klavyede Nasıl Yazılır?
0

Dijital çağın en popüler kripto para birimi Bitcoin’in sembolü olan işaretinin klavyede nasıl yazılabileceğini detaylı bir şekilde ele alacağız. Bitcoin, finansal işlemlerde giderek daha fazla yer edinirken, bu işaretin kullanımı da yaygınlaşıyor. Ancak birçok kişi, klavyelerdeki standart karakterler arasında bu özel işareti bulmakta zorlanıyor.

Windows, macOS ve mobil işletim sistemlerinde bu simgeye nasıl ulaşabileceğiniz, kullanabileceğiniz kısayollar ve alternatif yöntemler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Böylece, Bitcoin işaretini rahatlıkla kullanabilecek ve dijital yazışmalarınızda bu sembolü etkili bir şekilde entegre edebileceksiniz.

Bitcoin Sign için Alt Kod Kısayolları

Bitcoin İşareti yazmanın en kolay yolu, Windows‘ta alt kodu ve Mac’te seçenek kodunu kullanmaktır.

Sembol Adı Bitcoin İşareti ₿
Windows Kısayolu Alt + 8383
Kelime Kısayolu 20BF + Alt + X
Mac Kısayolu Seçenek + 20BF
HTML Varlık Ondalık & # 8383;
HTML Varlığı Onaltılık & # x20BF;
CSS Değeri \ 20BF;
Ondalık 8383
Onaltılık 20BF
Unicode Noktası U + 20BF

Windows Bilgisayarlar için Bitcoin Kısayolları

  1. Bitcoin işareti yazmak için alt tuşunu basılı tutun ve sayısal tuş takımını kullanarak 8383 yazın. Sayısal tuş takımını kullanırken sayı kilidi tuşunu etkinleştirmeyi unutmayın.
  2. Kodu ₿ işaretine dönüştürmek için 20BF ​​yazın ve alt + x tuşlarına basın. Bu yöntem Microsoft Word’de çalışır ve normal klavye tuşlarını kullanabilirsiniz.
  3. Çalıştır komutunu açmak ve charmap uygulamasını açmak için “Win Logo + R” tuşlarına basın . Bitcoin’i bulmak için “Unicode’a Git” kutusuna 20BF ​​yazın.
  4. Karakter Eşlemine benzer şekilde, Microsoft Office uygulamalarında Symbol yardımcı programına “Ekle> Semboller” menüsüne gidebilirsiniz. Sembolü bulup belgenize eklemek için “Unicode (onaltılık)” seçeneğini seçin ve “Karakter kodu” olarak 20BF ​​yazın.

Word Sembol Yardımcı Programında Bitcoin

Karakter Haritasındaki Bitcoin

Mac Bitcoin Sign Ekle

  1. Bitcoin sembolü yapmak için alt veya seçenek tuşunu basılı tutun ve 20BF ​​yazın. Bu yöntemin çalışması için, önce giriş yöntemini Unicode girdisi olarak değiştirmeniz gerekir .
  2. Karakter Görüntüleyici uygulamasını açmak için herhangi bir uygulamadan “Emoji ve Semboller” menüsüne gidin. Bu uygulamayı kullanarak sembolü arayabilir ve ekleyebilirsiniz.

Mac'te Bitcoin Sign Ekle

 

HTML Bitcoin Sign Ekle

HTML belgelerinde aşağıdaki formatlarda ondalık kodu veya onaltılık kodu kullanabilirsiniz.

<span>&#8383;</span>
<span>&#x20BF;</span>

Bitcoin Simgesi

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir