1. Anasayfa
  2. Multimedya

Bitcoin İşareti ₿ Klavyede Nasıl Yazılır?

Bitcoin İşareti ₿ Klavyede Nasıl Yazılır?
0

Bitcoin, dünyanın ilk kripto para birimidir. Ortada banka veya broker olmadan eşler arası sistemi kullanır. Birçoğu dijital para biriminin finansın geleceği olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin işareti

Nasıl Bitcoin sembolü yazabilirim? Bitcoin sembolünü nasıl kullanırım? Bitcoin Emojisi var mı? gibi sorular sizlerden geliyor bizde tüm bunları makalemizde açıkladık.

Unicode sistemi, Bitcoin oturum açma belgelerini yazmak için atanmış resmi bir kod noktasına sahiptir. Bu yazımızda, Windows ve Mac belgelerinde Bitcoin sign nasıl yazılacağını anlatacağız.

Bitcoin Sign için Alt Kod Kısayolları

Bitcoin İşareti yazmanın en kolay yolu, Windows‘ta alt kodu ve Mac’te seçenek kodunu kullanmaktır.

Sembol Adı Bitcoin İşareti ₿
Windows Kısayolu Alt + 8383
Kelime Kısayolu 20BF + Alt + X
Mac Kısayolu Seçenek + 20BF
HTML Varlık Ondalık & # 8383;
HTML Varlığı Onaltılık & # x20BF;
CSS Değeri \ 20BF;
Ondalık 8383
Onaltılık 20BF
Unicode Noktası U + 20BF

Windows Bilgisayarlar için Bitcoin Kısayolları

  1. Bitcoin işareti yazmak için alt tuşunu basılı tutun ve sayısal tuş takımını kullanarak 8383 yazın. Sayısal tuş takımını kullanırken sayı kilidi tuşunu etkinleştirmeyi unutmayın.
  2. Kodu ₿ işaretine dönüştürmek için 20BF ​​yazın ve alt + x tuşlarına basın. Bu yöntem Microsoft Word’de çalışır ve normal klavye tuşlarını kullanabilirsiniz.
  3. Çalıştır komutunu açmak ve charmap uygulamasını açmak için “Win Logo + R” tuşlarına basın . Bitcoin’i bulmak için “Unicode’a Git” kutusuna 20BF ​​yazın.
  4. Karakter Eşlemine benzer şekilde, Microsoft Office uygulamalarında Symbol yardımcı programına “Ekle> Semboller” menüsüne gidebilirsiniz. Sembolü bulup belgenize eklemek için “Unicode (onaltılık)” seçeneğini seçin ve “Karakter kodu” olarak 20BF ​​yazın.

Word Sembol Yardımcı Programında Bitcoin

Karakter Haritasındaki Bitcoin

Mac Bitcoin Sign Ekle

  1. Bitcoin sembolü yapmak için alt veya seçenek tuşunu basılı tutun ve 20BF ​​yazın. Bu yöntemin çalışması için, önce giriş yöntemini Unicode girdisi olarak değiştirmeniz gerekir .
  2. Karakter Görüntüleyici uygulamasını açmak için herhangi bir uygulamadan “Emoji ve Semboller” menüsüne gidin. Bu uygulamayı kullanarak sembolü arayabilir ve ekleyebilirsiniz.

Mac'te Bitcoin Sign Ekle

 

HTML Bitcoin Sign Ekle

HTML belgelerinde aşağıdaki formatlarda ondalık kodu veya onaltılık kodu kullanabilirsiniz.

<span>&#8383;</span>
<span>&#x20BF;</span>

Bitcoin Simgesi

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir