1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ASUS, Z590 ROG Maximus XII, ROG STRIX, TUF Gaming ve PRIME Anakartlarını Duyurdu

ASUS, Z590 ROG Maximus XII, ROG STRIX, TUF Gaming ve PRIME Anakartlarını Duyurdu
0

ASUS Z590 anakartlar, Rocket Lake adlı 11. Nesil Intel Core işlemci ailesine çoklu okuma performansı sunmaya hazır. Üst düzey ASUS Z590 anakart seti; ROG Maximus XIII, hızlı ROG Strix, TUF Gaming ve Prime teknolojisini içerir.

ASUS Z590 serisi anakartlar, 11. Nesil Intel Core işlemciler Rocket Lake tarafından sunulan tüm platform özelliklerinden yararlanıyorIntel PC DIY meraklılarına tamamen modern bir deneyim sunmak. ASUS Z590 anakartlar, gelecekteki işlemcilerle eşleştirildiğinde, doğrudan işlemciden 16’ya kadar PCI Express 4.0 şeridi sunarak günümüzün üst düzey grafik kartları için 32 GB / sn’ye kadar bant genişliği sağlar. Z590 platformu ayrıca, en yeni katı hal SSD’lerle maksimum performans için işlemcinin dört adanmış PCIe 4.0 şeridini kullanır.

Daha Fazla Güç ve Serinlik

Güçlü işlemciler, tam potansiyellerine ulaşmak için çok fazla güce ihtiyaç duyar. Z590, en üst seviye ROG Maximus XIII Extreme’de devasa bir 18 + 2 yerleşim düzenine kadar değişen yeniden tasarlanmış çok aşamalı bir VRM kullanır. anakartlarROG Maximus XIII, tutarlı yüksek performans ve en zorlu hız aşırtma işlemlerini sürdürmek için tüm ürün yelpazesinde yüksek performanslı ve verimli entegre güç aşamalarını da kullanır.

ROG Maximus XIII Extreme

Tüm ROG Maximus XIII, ROG Strix ve TUF Gaming anakartlar, üstün soğutma için bir VRM ısı bloğu kullanır. ROG Maximus XIII ve ROG Strix, altlarındaki devreden yüksek verimli ısı aktarımı için geniş ısı borularının üzerine inşa edilmiş ayrı yüksek yüzey alanlı soğutucuları kullanırken, TUF Gaming Z590-Plus WiFi büyük ayrı soğutucuları kullanır. Tüm bu meraklı dostu anakartlarda, VRM soğutmaya yönelik en son yaklaşım, I / O örtüsünü ağırlıklı olarak kozmetik bir polimer öğesinden, anakart soğutma sisteminin geri kalanıyla her zamankinden daha düşük VRM sıcaklıkları için tamamen entegre olan devasa bir alaşım örtüye dönüştürüyor. Prime Z590 anakartlar ayrıca genişletilmiş VRM soğutuculara sahip 11. Nesil Core işlemciler için hazırdır.

Elbette VRM, bilgisayarınızın performansını uygun soğutma olmadan sınırlayabilen yalnızca bir bileşendir. ASUS, bu nesil için anakart hattının geri kalanındaki soğutucuları artırdı. ROG Z590, her iki taraftaki ısı alıcılarının arasına yerleştirerek hem PCIe 3.0 SSD’lerin hem de yeni nesil PCIe 4.0 SSD’lerin performansını en üst düzeye çıkarır. Bu SSD’lerden gelen ısının, sürücünün üstünde tek bir soğutucu bulunan anakartlardan daha fazla kaçış yolu vardır.

ROG Maximus XIII Extreme Glacial

ROG Maximus XIII Extreme Glacial, tüm güç ve soğutma iyileştirmelerini şirketin şimdiye kadar ürettiği en güçlü anakartlardan birinde bir araya getiriyor. Temel olarak sınıfının en iyisi Maximus XIII Extreme PCB’den başlayarak Extreme Glacial, EK uzmanlarıyla birlikte tasarlanmış devasa, tam kapsamlı bir su bloğu ile tüm yerleşik bileşenlerini serin tutar. Tamamen sıvı soğutmalı bir VRM ve Z590 platform denetleyici hub’ı ve devasa bir M.2 ısı bloğu sistemine sahip olan Maximus XIII Extreme Glacial, en uç oyun yapılarında en yüksek performansı ve en düşük sıcaklıkları sunmak için üretildi.

ASUS, seçici kullanıcıların en gelişmiş soğutma ve aydınlatma konseptlerini gerçekleştirmelerini sağlamak için Maximus XIII Extreme ve Maximus XIII Extreme Glacial RGB LED’lerin soğutma ve kontrol yeteneklerini genişletti. Her iki anakart da yeni ROG Fan Denetleyicisine sahiptir. Bu hub, kolay sistem kurulumu için 2,5 ” form faktörüdür ve hassas kontrol için Fan Xpert ve Aura Sync araçlarıyla entegre olan altı çift adreslenebilir RGB ve dört pimli fan başlığı içerir. ROG Fan Denetleyicisi ayrıca, her iki Maximus XIII Extreme anakartının izleme yeteneklerini genişletmek için iki termal başlık içerir. İçten dışa yeni nesil

Yeni nesil sistemlerde hız isteğe bağlıdır. 11. Nesil Intel Core işlemciler tarafından sunulan PCIe 4.0 desteğine ek olarak, ROG Maximus XIII Z590 anakartlar iki adede kadar yerleşik Thunderbolt 4 USB Type-C bağlantı noktası sunar. Bu standart, yeni nesil USB4 protokolü için tam desteğe ek olarak iki metreye kadar kablolar üzerinden 40 Gbps’ye kadar bant genişliği sunar. Bu bağlantı noktalarına hangi çevre birimlerini bağlarsanız bağlayın, sürekli yüksek performansın keyfini çıkaracaksınız.

ROG Maximus XIII Kahramanı

Yeni nesil Wi-Fi hemen köşede. FCC tarafından Wi-Fi’ye tahsis edilen 6 GHz frekansı, büyük kablosuz ağların hava sahasında yeni geniş sınırlar açar. Wi-Fi 6E cihazlarınız düzenleyici kurumlar tarafından kullanım için onaylandıktan sonra, bilgisayarınızın ilk günden itibaren hazır olmasını isteyeceksiniz. ROG Rapture GT-AXE11000 Tri-Band Router ile Wi-Fi 6E’nin benimsenmesi için yol açıldı ve ROG Maximus XIII ve ROG Strix Z590 anakartlar, lansman gününden itibaren GT-AXE11000’den yararlanmaya hazır olacak. Yerleşik Wi-Fi 6E özellikli kablosuz LAN adaptörleriyle bu yeni spektrumda harekete geçmeye hazır. ROG ve ROG Strix Z590 anakartlar, en yeni Realtek ses kodeklerini kullanır

ROG Strix Z590-E Oyun

ALC4000 serisi, hem müzik hem de oyunlar için en yüksek ses kalitesini sağlar. Bazı modeller, yüksek kaliteli kulaklıklardan mümkün olan en saf ses için bu yeni nesil ses codec’ini audiophile sınıfı ESS D / A dönüştürücülerle birleştirir. Hi-fi oyun ve müzik dinleme zevkinde en üst düzey için bu bileşenleri SupremeFX’in devre ve yazılım paketi ile birleştirin.

En zorlu dinleyiciler için ROG Maximus XIII Extreme ve Extreme Glacial anakartları, ses spektrumunun farklı aralıkları için tasarlanmış dört ESS dönüştürücü kullanan harici bir USB Type-C DAC olan yeni ROG Clavis’i içerecek. Clavis, bu spektral bantların her biriyle ilişkili dijital sinyali ayırarak, sinyallerini özel ekipmanla işleyerek ve bunları tek bir analog sinyalde birleştirerek, en yüksek sinyal-gürültü oranını ve son analog çıkışta en az distorsiyonu sağlar. Bunların tümü, bilgisayar kasanızın içindeki potansiyel elektronik gürültü kaynaklarından izole edilmiştir.

Yazılım tüm zor işi sizin için yapar

Güçlü donanım akıllı yazılım gerektirir tam potansiyelini açığa çıkarmak için ASUS sürekli olarak deneyiminizi akıllı yazılım araçlarıyla iyileştirmenin yollarını arıyor. En az çabayla sisteminizin performansını en üst düzeye çıkarmak için yapay zeka destekli özel teknolojiler paketi Z590 platformuna geri dönüyor.

ASUS Prime Z590-A

Test laboratuvarlarındaki binlerce gerçek işlemcinin performans potansiyelinin kapsamlı araştırmasına ve karakterizasyonuna dayanan AI Hız Aşırtma, hız aşırtma performansı ve kullanım kolaylığı açısından sektöre liderlik etmeye devam ediyor. Hem hafif hem de tam özellikli iş yükleri için CPU saat hızını tek bir tıklamayla artırır. Gelişmiş AI Hız Aşırtma zekası, benzersiz bir bileşen seti kullanarak en iyi performans için zaman içinde parametrelerini ayarlamak üzere işlemcinizin daha düşük verimliliğini ve sisteminizin işletim ortamındaki değişiklikleri de izler.

İki yönlü AI gürültü iptali, hem mikrofonunuzdan hem de diğer ses kaynaklarından rahatsız edici arka plan gürültüsünü ortadan kaldırarak oyunlarda ve grup sohbetlerinde kristal netliğinde duymanızı ve duyulmanızı sağlar. AI Soğutma, soğutma performansı ve gürültü seviyeleri arasındaki en iyi dengeyi otomatik olarak sağlamak için sisteminizin fanlarının ve bileşenlerinin sıcaklıkları hakkındaki bilgileri birleştirir. AI Networking, doğru trafiğe öncelik verilmesini sağlamak için kapsamlı bir uygulama profilleri veri tabanı ve mevcut ağ etkinliğiniz hakkında bilgiler kullanır. Yapay zeka destekli bu özelliklerden tam olarak yararlanmak için bir ROG Maximus XIII veya ROG Strix Z590 anakarta ihtiyacınız olacak. TUF Gaming ve Prime anakartlarda çeşitli AI özellikleri de mevcut olacak.

TUF Gaming Z590-Plus WiFi

Yukarıda belirtilen Z590 anakartlarına ek olarak ASUS, yakında H570, B560 ve H510 yonga setlerine sahip çok çeşitli Intel 500 serisi anakartları piyasaya sürecek. Gelecekteki aygıt yazılımı güncellemeleriyle ASUS 400 serisi anakartlarda 11. Nesil Intel Core işlemciler için destek sağlayacak.

Intel 500 serisi yonga setlerine dayalı olarak bölgenizdeki ROG Maximus XIII, ROG Strix, TUF Gaming ve Prime Z590 anakartların fiyatları ve kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen yerel ASUS temsilcinizle iletişime geçin .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir