1. Anasayfa
  2. Apple

Apple Music Sing Nedir? Apple’ın Yeni Karaoke Özelliği

Apple Music Sing Nedir? Apple’ın Yeni Karaoke Özelliği

Apple Music Sing, Apple Music aboneleri için yeni bir karaoke özelliğidir…

Apple Music abonelik hizmeti gelişmeye devam ediyor. Hizmet, yedi yıl önceki lansmanından bu yana, hızla dünyanın en büyük müzik akışı hizmetlerinden biri haline geldi.

Hizmet, 100 milyondan fazla şarkıya, 30.000 çalma listesine, uzamsal sese, çevrimdışı dinlemeye, reklamsız, metin görünümüne ve daha fazlasına sahiptir.

Ve iOS 16.2’nin piyasaya sürülmesiyle Apple, Apple Music’e bir özellik daha ekledi. Apple Music Sing. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler…

Apple Music Sing Nedir?

Apple Music Sing, Apple Music’teki yeni bir karaoke özelliğidir. Bu, insanların şarkı sözleri iPhone, Apple TV veya iPad’lerinde görüntülendiğinde şarkıya eşlik etmelerini sağlar. Başka bir deyişle, Apple Music Sing, Apple cihazınızı birkaç uyarıyla bir turncoat karaoke makinesine dönüştürür. Özellikle müzik yapmaya ilgi duyan kişiler için, Apple Music Sing özelliği oldukça kullanışlı bir araç olabilir.

Apple’ın aşağıdaki alıntısında açıkladığı gibi;

“Apple Music Sing, hayranların liderliği ele geçirmesine, düet yapmasına, birlikte şarkı söylemesine ve daha fazlasına yardımcı olmak için birden fazla türde şarkı sözü sunuyor; bunların tümü en üst düzey Apple Music şarkı sözü deneyimine entegre edildi. Dünyanın en popüler on milyonlarca şarkılarından oluşan ve sürekli genişleyen bir katalogla birleştiğinde, Apple Music Sing, programa katılmayı, nerede olmak isterlerse istesinler herkes için basit ve eğlenceli hale getiriyor.”

Apple Music Sing Şarkı Sözleri

Apple Music Sing Paraya Değer Mi?

Apple Music aboneliklerini seçmek için abone olmanız gerekir ve bir abonelikle Apple Music Sing’i ücretsiz olarak alırsınız. Apple Music Sing, belirli Apple Music abonelikleri olmadan kullanılamaz.

Apple Music Sing, Tüm Apple Music Abonelikleriyle Çalışır Mı?

Apple Music Sing, neredeyse tüm Apple Music aboneliklerine dahildir. Bunun tek istisnası, Apple Music Voice planıdır. Bu plan, Apple Music kataloğuna yalnızca Siri erişimi sunar ve bu nedenle şarkı sözlerini görüntüleyemezsiniz.

Bu nedenle, Apple Music Voice Plan aboneleri, Apple Music Sing’e erişemez.

Apple Music Sing Nasıl Çalışır?

Temel olarak, uyumlu bir şarkıyı çalıp ve ardından şarkı sözü modunu etkinleştirirsiniz. Şarkı sözü modunda, kendi sesinizle birlikte şarkı söyleyebilmeniz için şarkıdaki vokalleri kapatan yeni bir düğme göreceksiniz.

Ancak, Apple Music Sing’in orijinal vokal parçasını tamamen ortadan kaldırmadığına dikkat etmek önemlidir. hâlâ orijinal vokalleri duyabileceksiniz, ancak ses seviyeleri azalacak. Bu, Apple Music Sing’in şarkıları vokalsiz olarak çalan çoğu karaoke makinesinin yerine geçmediği anlamına gelir.

Apple Music Sing’i Şarkı Sözü Modunda etkinleştirme düğmesi, mikrofon simgesi olan düğmedir.

Apple Music Sing’i Apple Music’teki Herhangi Bir Şarkıyla Kullanabilir Miyiz?

Apple, Apple Music Sing ile hangi şarkıları kullanabileceğinizi söylemedi, ancak 100 milyon şarkılık Apple Music şarkı koleksiyonunun tamamıyla uyumlu değildir.

Apple Music Sing ile Hangi Cihazlar Uyumludur?

Apple Music Sing’i kullanmak için iPhone, iPad veya Apple TV‘ye ihtiyacınız olacak.

Yalnızca yeni 2022 Apple TV modelleri Apple Music Sing’i destekleyeceğinden, Apple TV en kısıtlayıcı seçenek olabilir. 2022’den önce piyasaya sürülen Apple TV modelleri, Apple Music Sing’i maalesef desteklemez.

iPhone’lara gelince, bir iPhone 11 veya daha yenisine ihtiyacınız olacak. Buna iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone 14 serisi dahildir.

Apple Music Sing Hakkında Bildiğiniz Başka Bir Şey Var Mı?

Apple bu konuda oldukça heyecanlı görünüyor. Apple Music ve Beats’in Apple Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, Apple Music Sing’i takdim ederken şunları söyledi:

“Apple Music şarkı deneyimleri, her zaman hizmetimizin en popüler özelliklerinden biri olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımızın en sevdikleri şarkıları takip etmeyi sevdiklerini zaten biliyoruz, bu nedenle şarkı söyleyerek müziğe daha da fazla katılım sağlamak için bu teklifi daha da geliştirmek istedik. Gerçekten çok eğlenceli, müşterilerimiz buna bayılacak.”

Oliver Shusser

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir