1. Anasayfa
  2. Apple

Apple, A12 Bionic Çipli Yeni Apple TV 4K’yı Duyurdu

Apple, A12 Bionic Çipli Yeni Apple TV 4K’yı Duyurdu
0

Apple, gücünü A12 işlemcisinden alan yeni Apple TV 4K’yı duyurdu. Apple TV 4K, A12 Bionic ile artık yüksek kare hızlı HDR (Yüksek Dinamik Aralık) ve Dolby Vision videoyu destekliyor ve saniyede 60 kare (fps) hızla hareket eden aksiyonun daha akıcı bir şekilde oynatılmasını ve her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlıyor.

Apple, yüksek kare hızlı HDR’de yayın yapmaya başladıkları sırada FOX Sports, NBCUniversal, Paramount +, Red Bull TV ve Canal + gibi dünyanın önde gelen video sağlayıcılarıyla çalışıyor. AirPlay’deki yüksek kare hızı desteğiyle, iPhone 12 Pro ile çekilen videolar yeni Apple TV 4K’da tam 60 fps Dolby Vision ile görüntülenebilir.

Yenilikçi bir renk dengesi süreci sayesinde Apple TV, bir televizyonun görüntü kalitesini iyileştirmek için iPhone ve gelişmiş sensörleriyle birlikte çalışır. Apple TV, renk dengesini dünya çapındaki görüntü yönetmenleri tarafından kullanılan endüstri standardı teknik özelliklerle karşılaştırmak için iPhone’daki ışık sensörünü kullanır. Apple TV, bu verileri kullanarak video çıkışını çok daha doğru renkler ve iyileştirilmiş kontrast sağlayacak şekilde otomatik olarak uyarlar – müşterilerin televizyon ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan.

Yepyeni bir tasarıma sahip olan Siri Remote, sezgisel gezinme denetimleriyle Apple TV’de şovları ve filmleri izlemeyi daha da kolaylaştırıyor.

Apple TV 4K Kumandası

Tamamen yeni Siri Remote, daha iyi doğruluk için beş yönlü gezinme sunan ve ayrıca Apple TV kullanıcılarının sevdiği hızlı yönlendirmeler için dokunmatik özellikli yenilikçi bir tıklama paneli kontrolüne sahiptir. Clickpad’in dış halkası, onu bir jog kontrolüne dönüştüren sezgisel bir dairesel hareketi destekler – bir film veya şovdaki bir sahneyi bulmak için mükemmeldir. Ve tek parça alüminyum tasarımıyla yeni Siri Remote, kullanıcının eline daha rahat oturur.

Yeni Siri Remote’ta ayrıca bir TV’nin gücünü kontrol eden bir güç düğmesi ve sessize almak için başka bir güç düğmesi var, bu da onu TV’nin keyfini çıkarırken ihtiyaç duyulan tek uzaktan kumanda haline getiriyor. Müşteriler, Siri’yi kullanarak belirli programları veya filmleri kolayca arayabilir, akıllı ev aksesuarlarını kontrol edebilir, maç sonuçlarını veya hava durumunu kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Siri şu anda Avusturya, İrlanda ve Yeni Zelanda’da Apple TV’de çalışıyor ve Siri’yi destekleyen 13 ülke ve bölgeye katılıyor.

Apple TV 4K 179 Dolar 32 GB 199 Dolar 64 GB Sürümleri

Apple’ın Dünya Çapında Ürün Başkan Yardımcısı Bob Borchers, “Apple TV 4K, en iyi sinema deneyimi için herhangi bir TV’ye büyük bir yükseltme sağlayan Apple donanımı, yazılımı ve hizmetlerinin kapsamlı bir entegrasyonundan yararlanarak kendi kategorisinde yer alıyor” dedi. Pazarlama. “A12 Bionic ve yepyeni Siri Remote ile Apple TV 4K, müşterilerin en sevdikleri programların, filmlerin ve daha fazlasının basit ve sezgisel kontrollerle en yüksek kalitede keyfini çıkarmasını sağlıyor. Ve elbette, Apple TV 4K, daha da fazla eğlence seçeneği için App Store’daki binlerce uygulamanın yanı sıra Apple hizmetlerine kolay erişim sunuyor.

Apple TV 4K, 32 GB sürümü için 179 ABD doları ve 64 GB sürümü için 199 ABD doları fiyatla satışa sunulacak. Alıcılar, ABD dahil 30’dan fazla ülke ve bölgede Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak yeni Apple TV 4K’yı 30 Nisan Cuma gününden itibaren sipariş edebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir