Akasa, Intel Alder Lake Chips ile Uyumlu Soho H4 Plus Soğutucusunu Tanıttı
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Akasa, Intel Alder Lake Chips ile Uyumlu Soho H4 Plus Soğutucusunu Tanıttı

0

Akasa, Soho H4 Plus adlı bir modeli duyurarak evrensel CPU soğutucusu yelpazesini genişletti. Cihaz klasik bir kule tasarımı aldı.

Alüminyum soğutucunun içinden dört U-şekilli bakır ısı borusu geçer. İşlemci kapağıyla doğrudan temas sağlayan Direct Touch Teknolojisi (DTT) kullanılarak yapılırlar. Bu, ısı dağılımının verimliliğini artırır.

Hidrodinamik yatak üzerinde 120 mm çapındaki fan, dokuz kanatlı bir çark ile donatılmıştır. Dönüş hızı, 500 ila 2000 rpm aralığında darbe genişlik modülasyonu (PWM) ile kontrol edilir. Maksimum hava akışı saatte 90 metreküp, statik basınç 1,75 mm su sütunudur. Gürültü seviyesi 31,8 dBA’yı geçmez. Hizmet ömrü ise 40 bin saate kadardır.

Akasa Soho H4 Plus Soğutucu Fan

Bu Soğutucu, 16,8 milyon renk paleti ile adreslenebilir bir arka ışık ile donatılmıştır. Efektler, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light, ASUS Aura, ASRock Polychrome veya Razer Chroma RGB teknolojisi kullanılarak özelleştirilebilir ve senkronize edilebilir.

AMD AM4 ve Intel LGA 1700, LGA 115x, LGA 1200, LGA 20xx işlemcilerle uyumludur. Böylece 12. nesil Intel Core yongaları (Alder Lake) ile de kullanılabilir. Boyutlar 153.6 × 120 × 92 mm, ağırlık yaklaşık 704 g’dır. Fiyata gelecek olursak yaklaşık 52 euro’dur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir