1. Anasayfa
  2. Teknoloji

OnePlus TV 50 Y1S Pro Smart TV, HDR10+ ve MEMC Desteği ile Duyuruldu

OnePlus TV 50 Y1S Pro Smart TV, HDR10+ ve MEMC Desteği ile Duyuruldu
OnePlus TV 50 Y1S Pro

OnePlus, 50 inç 4K ekrana sahip TV 50 Y1S Pro akıllı TV’yi resmi olarak tanıttı. Android TV 10 işletim sistemi, tescilli bir OxygenPlay 2.0 eklentisiyle birlikte kullanılır.

Panelin çözünürlüğü 3840 × 2160 pikseldir. HDR10 + ve HLG desteğinden bahsediyoruz ve Gamma Engine, renk üretimini ve genel görüntü kalitesini iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Dinamik sahneler gösterilirken bulanıklığı telafi etmek ve görüntü düzgünlüğünü iyileştirmek için tasarlanmış MEMC (Hareket Tahmini, Hareket Telafisi) teknolojisi uygulandı. Aynı zamanda, gecikmeyi azaltmaktan ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) işlevi sorumludur.

Donanım temeli, dört 64 bit bilgi işlem çekirdeğine sahip MediaTek MT9216 işlemcidir. RAM miktarı 2 GB’dir ve flash sürücü 8 GB veri depolamak için tasarlanmıştır.

OnePlus TV 50 Y1S Pro Smart TV, HDR10+ Özellikleri
Fotoğraf Kaynağı: OnePlus

Yeni öğelerin özelliği, kablosuz adaptörler Wi-Fi 802.11ac (2.4 ve 5 GHz frekans bantları) ve Bluetooth 5.0 LE, üç HDMI arabirimi, iki USB bağlantı noktası ve bir Ethernet ağ denetleyicisi içerir. Dolby Audio ses sistemi 24 watt güce sahiptir.

Kullanıcılar, akıllı sesli asistan Google Asistan ile etkileşime geçebilecek. Televizyonun tahmini fiyatı 420 dolar’dır.

Yazı Kaynakları
fonearena.com

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir