1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Akasa, OTTO IP68 Dereceli Fanını Duyurdu

Akasa, OTTO IP68 Dereceli Fanını Duyurdu

Bilgisayar bileşenleri için aktif soğutma çözümlerinin lider sağlayıcısı Akasa, en yeni IP68 120mm OTTO kasa fanlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

OTTO Serisi fanlar, adlarını hızlı yüzen su samurlarından alır ve pürüzsüz, suya dayanıklı fan kanatları, bilgisayar sistemlerindeki ısı ve tozun giderilmesine yardımcı olmak için güçlü hava akışı oluşturur.

Fanlar, dayanacağı şok ve titreşimi yumuşatmaya yardımcı olmak için ergonomik olarak tasarlanmıştır, patentli titreşim önleyici tasarım, mekanik fan kanatları ve fiberglas takviyeli polimer çerçeve arasında mükemmel yastıklama sağlar.

IP-68 dereceli OTTO fanları, zorlu ortamlar ve endüstriyel uygulamalar için üretilmiştir ve daha zorlu ortamlara kolayca dayanabilir. Sökülebilir çerçeve temizlik için idealdir ve üfleyicilerin ömrünü uzatır.

OTTO serisi, elektromanyetik yuvalar arasında daha yumuşak geçiş sağlayan, titreşimi azaltan ve verimliliği ve dayanıklılığı artıran fan muhafazasının içinde bulunan üç fazlı bir motorla donatılmıştır. Patentli titreşim önleyici tasarım, birlikte verilen montaj pimi ile birlikte en sessiz fan çalışmasını sağlar – OTTO serisinde neredeyse hiç sesli titreşim yoktur.

OTTO SC12 ve OTTO SF12 Fan

Akasa OTTO SC12 fanı, statik basıncı optimize etmek için ince ayarlanmış bir PQ eğrisi sağlayan hilal şeklinde bir kanat tasarımına sahiptir. Bu, hepsi bir arada sıvı soğutmalı radyatörler ve kule soğutucular için ideal olan yoğun alanlarda daha fazla hava akışı sağlar. Bu tür radyatörlerin içine toz ve kir çok fazla yerleşmeyecek, bu da verimliliği artıracak ve bakım süresini kısaltacaktır. Fanın hava akışı saatte 162.6 metreküptür. Maksimum gürültü seviyesi 30,2 desibeldir.

Akasa OTTO SF12 fan, bir PC kasasına yerleştirildiğinde daha iyi sonuçlar veren bir S-Flow tasarımına sahiptir. PQ eğrisi, hava akışı için daha optimize edilmiştir ve kanatlardan daha fazla hava iter. Bu, verimliliği artırır ve performanstan ödün vermeden sistem içinde sağlıklı hava akışı sağlar. Hava akışı – saatte 165 metreküpe kadar. Statik basınç 3,59 mm su sütununa ulaşır ve bu model 31,7 desibele kadar ses çıkarır. Fanların hizmet ömrü ise 80 bin saattir.

Fiyatlar ve müsaitlik durumu

OTTO SC12 (AK-FN109) ve OTTO SF12 (AK-FN110) 24,95 £ / 25,95 €’dan başlar (fiyatlar satıcıya göre değişebilir).
OTTO SC12 ve OTTO SF12 artık İngiltere ve Avrupa’da siparişe hazır.

OTTO SC12 ve OTTO SF12 fanlarının özellikleri

OTTO SC12 ve OTTO SF12 fanlarının özellikleri

Yazı Kaynakları
TechPowerUp

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir