1. Anasayfa
  2. Sektörel

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?
0

Binaların dışarıdan bakıldığı zaman güzel görünmesi için dış cephe cam temizliği oldukça önemlidir. Ancak dış cephe camlar hava ve çevre koşullarından dolayı zaman içerisinde kirlenmeye başlar. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde hava kirliliği fazla olduğundan, bu şehirlerde bulunan yapıların camları daha çabuk kirlenir. Kirlenen bu camların silinmesine ve periyodik olarak bakım yapılmasına dış cephe cam temizliği denir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe camlara sahip yapılar genellikle yüksek katlı binalardır. Bu binalar yüksek katlı oldukları için cam temizliği zor ve tehlikelidir. Zor olmasının nedeni, camın yapısına uygun cam temizleme malzemeleri ve kimyasallar gerekmektedir. Çünkü camın yapısına uygun olmayan malzemeler, cama zarar verebilir ve kalitesini bozabilir. Bu nedenle dış cephe temizliğine ihtiyaç duyan birçok insan güvenli bir şekilde camlarının temizlenmesi için bir temizlik şirketinden hizmet alır.

Gökdelen ve plaza gibi yüksek katlı binaların cam temizliğinde örümcek vinç, sepetli vinç ve dış cephe asansörü denilen iskele denilen büyük platformlara ihtiyaç duyulabilir. Dış cephenizi temizlettirmek istediğiniz zaman bu tür ekipmanlara eksiksiz bir şekilde sahip olan temizlik firmalarının tercih edilmesi gerekir.

Dış cephe temizliğinde malzeme ve ekipman dışında temizlik personeli de çok önemlidir. Dış cephe camları temizlemek için dağcı personeller gerekmektedir. Bu personeller sıradan cam temizleme personelleri olmamalıdır. Bu alanda hizmet veren kaliteli ve güvenilir temizlik şirketlerine bağlı personeller olmalıdır. Çünkü dış cephe cam temizliği riskli bir iştir. Bu nedenle bu işi yapacak personeller sırası ile şu niteliklere sahip olmalıdır;

  • İş güvenliği sertifikası:

Dış cephe cam temizliği yapacak personeller Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen iş güvenliği sertifikasına sahip olmalıdır.

  • Yüksekte çalışma belgesi:

Yüksek yapıların cam temizliğinde çalışacak personellerin Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurumlar tarafından verilmiş yüksekte çalışma belgesine sahip olması gerekmektedir.

  • Cam temizliği konusunda tecrübe ve eğitime sahip olma:

Bunlara ek olarak bu personeller bina dış cephe temizliği konusunda eğitimli olmalıdır. Dış cephe temizliği sırasında ilgili dağcı personeller sepetli vincin üzerinde çalışır. Üzerlerinde paraşüt tipi emniyet kemeri olur. Dış cephe cam temizliği için bir firmadan hizmet almak istiyorsanız, ESG Temizlik Hizmetleri gibi işinde uzman ve güvenilir personellere sahip temizlik şirketlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

İnternetten Dış Cephe Temizlik Şirketi Bulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternette temizlik şirketi ararken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bir şirkete karar vermeden önce aşağıdakileri bilmek önemlidir:

  • Deneyim: Şirketin ne tür bir deneyimi var?
  • Ekipman: Ne tür ekipman kullanıyorlar?
  • Sigorta: Şirket sigorta sağlıyor mu?
  • Hizmet Alanı: Şirket bölgenize hizmet veriyor mu?
  • Fiyat: Hizmetin size saatlik veya günlük maliyeti ne olacak?

İstanbul Dış Cephe Cam Temizliği M2 Fiyatları

İstanbul’da dış cephe cam temizliğinin m2 fiyatlara ortalama 30 Türk Lirası ile 35 Türk Lirası arasındadır. Cephe cam temizliğinin fiyatını etkileyen birkaç faktör bulunmaktadır. Bu faktörler temizlikte kullanılacak olan vinç, dağcı temizlik personeli ve cama uygun temizlik kimyasallarından oluşmaktadır. İstanbul’da uygun fiyatlara hizmet veren bir temizlik firmasından hizmet almak için https://www.esgtemizlik.com/dis-cephe-cam-temizligi-firmalari/ adresine göz atabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir