1. Anasayfa
  2. İnternet

Zyxel Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Zyxel Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?
0

Modemler internetleri cihazlarınıza yaymak için kullanılan çeşitli cihazlardır. Bildiğiniz üzere ülkemizde bu konu belli başlı satış yapan markalardan bir tanesi de zyxel ve haliyle birçok da kullanıcısı bulunmaktadır.

İnternette birçok kişi modem arayüzüne giriş yapma ve zyxel modem arayüzü şifresi gibi başlıklar açmış ve bende sizlere yardımcı olabilmek için bu tür bir yazı paylaşmak istedim. Birazdan anlatacağım yöntem ile birlikte çok basit olarak modem arayüzüne giriş yapmış olacaksınızdır ki ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Dilerseniz derhal işlemlere geçerek bizleri hangi yöntemlerin beklediğine göz atabilir ve kendi modeminizde deneyebilirsiniz.

Zyxel Modem Arayüzüne Girme

İlk olarak tabii ki bu işlem için herhangi bir mobil veya bilgisayar üzerinden girmek istediğiniz arayüzün modemine bağlanıyoruz. Daha sonra ise bu adımları uygulayarak kolayca modem ile alakalı tüm bilgi ve ayarlara kolayca ulaşabileceksinizdir.

Zyxel Modelleri: ZyXEL VMG1312-T20B, ZyXEL VMG3312-T20A, ZyXEL VMG3912-B10K, ZyXEL VMG-3313-B10A, ZyXEL P-2812HNUL-F1.

  • Herhangi bir tarayıcıya girerek url kısmına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.
  • Karşımıza çıkan ekranda Kullanıcı Adı ve Şifre bölümü bulunmaktadır.
  • Kullanıcı Adı bölümüne [Admin] yazıyoruz.
  • Şifre bölümüne ise [admin – ttnet1234 turktelekom user] şifrelerinden birisini deneyerek giriş yapıyoruz.

Zyxel Modem Arayüzüne Girme

Bu işlemleri tamamladıktan sonra giriş butonu ile modem arayüzü bölümüne giriş yapacaksınızdır. İşlem son derece basit olmakla birlikte akılda kalıcı bir yöntemdir.

Zyxel Modem Şifresi değiştirmek isterseniz de Bakım > Kullanıcı Hesabı bölümünden dilediğiniz gibi şifrenizi değiştirebilme imkanınız bulunmaktadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir